Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Tur Croatia 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007

View Postdariuscha, on 12 februarie 2019 - 21:25, said:

cu plecare din viena, nu cred ca-l avantajeaza trecerea igoumenitsa-brindisi . cel mult dubrovnik-bari si vede si coasta dalmata cu ocazia asta. Posted Image  dar va iesi mai scump la cheltuielile pt transport.
altfel, sudul italiei e o alegere buna .

Aaaa, n-am vazut ca pleaca din Viena . Da, nu-l avantajeaza . Eu am vorbit din punctul nostru de vedere , eram 3 persoane , am plecat din sudul tarii cam 1000 km pana in Igoumenitsa pe sens , ne-a ajuns  cam 500 euro drumul tur-retur cu combustibil inclus si trecerea cu ferry 3 pers + 1 masina (fara cabina)

#20
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
S-a luat decizia, Croatia ramane. Plecare in 7 iunie si intoarcere in 23, zilele astea incep sa ma uit serios dupa cazari si o sa postez aici planul de bataie.

#21
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
Promisesem la un moment dat ca postez aici planul de bataie si nu m-am tinut de cuvant. Abia saptamana trecuta mi-am rezervat cazarile, ca le-am tot amanat de vreo 3-4 ori. Planul de bataie:

07.06(Vineri) - Viena - Rovinj - petrecem dupa amiaza in Rovinj
08.06(Sambata) - penis iar spre seara ne indreptam spre Senj(cazare intermediara, sa fim cat de cat aproape de Plitvice)
09.06(Duminica) - de dimineata pana pe la 5-6 dupa-amiaza Plitvice, apoi plecam la Zadar sa luam ultimul ferry catre Dugi Otok
09.06-14.06(Duminica seara - vineri) relaxare totala pe insula Dugi Otok - am cautat o insula cat mai linistita, ne delectam cu plimbari prin parcul national, facem baie in mare cat se poate, inchiriem biciclete si poate si barca(daca gasesc ceva ce se poate inchiria fara permis).
14.06-16.06(Vineri-duminica dimineata) Sibenik + Parcul national Krka
16.06-19.06(duminica -miercuri dimineata) zona Trogir(cazare in Trogir) - Split
19.06-23.06(miercuri-duminica dimineata) zona Dubrovnik si o excursie de macar jumatate de zi in Kotor
23.06: Dubrovnik - Viena

#22
mischaela

mischaela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.10.2005

View Postdasca, on 17 mai 2019 - 22:02, said:

Promisesem la un moment dat ca postez aici planul de bataie si nu m-am tinut de cuvant. Abia saptamana trecuta mi-am rezervat cazarile, ca le-am tot amanat de vreo 3-4 ori. Planul de bataie:

07.06(Vineri) - Viena - Rovinj - petrecem dupa amiaza in Rovinj
08.06(Sambata) - penis iar spre seara ne indreptam spre Senj(cazare intermediara, sa fim cat de cat aproape de Plitvice)
09.06(Duminica) - de dimineata pana pe la 5-6 dupa-amiaza Plitvice, apoi plecam la Zadar sa luam ultimul ferry catre Dugi Otok
09.06-14.06(Duminica seara - vineri) relaxare totala pe insula Dugi Otok - am cautat o insula cat mai linistita, ne delectam cu plimbari prin parcul national, facem baie in mare cat se poate, inchiriem biciclete si poate si barca(daca gasesc ceva ce se poate inchiria fara permis).
14.06-16.06(Vineri-duminica dimineata) Sibenik + Parcul national Krka
16.06-19.06(duminica -miercuri dimineata) zona Trogir(cazare in Trogir) - Split
19.06-23.06(miercuri-duminica dimineata) zona Dubrovnik si o excursie de macar jumatate de zi in Kotor
23.06: Dubrovnik - Viena
penisu' poti sa -l sari ... cel mult merge un check in la arena ...
zadarul merita vizitat, mai ales seara ... iar kotorul trebuie vazut si ziua si noaptea ...

#23
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
Pola e mai mult locatie de luat pranzul si plimbat putin prin zona centrala + vizitat Arena. Daca avem ce face stam pana mai tarziu, daca nu ne urcam in masina si plecam spre Senj si eventual ne oprim cateva ore pe la Opatija sau in Rijeka.

Zadar, o sa avem vreo 2-3 ore si la mers spre Dugi Otok si la intors. Ca planul e sa ajung cu macar o ora jumate-doua de imbarcarea pe ferry si la plecare n-o sa plecam imediat spre Sibenik.

Stiu ca n-am timp sa le fac pe toate intr-o singura excursie(fie si ea de 17-18 zile), dar macar cat suntem tineri si fara copii incerc sa am niste experiente cat mai variate. Ca dupa aceea, mai greu cu tururi de genul asta o perioada.

De exemplu, planific o excursie de o saptamana pt septembrie in Italia - ramane de vazut daca e Dolomitii cu cort sau pur si simplu de vazut Toscana si/sau Emilia-Romagna. Ambele sunt pe lista, Dolomitii sigur se vor face ori toamna asta ori la anul in primavara, ca antrenament pentru concediul cel mare de anul viitor - 35 de zile de camping in Scandinavia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate