Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Brasov Europe Residence, Strada Avram Iancu

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
pilozut

pilozut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2018
Buna seara,

de catava timp caut pe piata imobiliara in Brasov un obiect de investitie pe termen lung, avand in vedere retragerea la pensie in aproximatix 10 ani.

Am gasit un apartament de vanzare in complexul "Europe Residence" in strada Avram Iancu ( https://www.google.c...!7i13312!8i6656 Pretul pe m² este in comparatie cu alte obiecte imobiliare in Brasov relativ scazut (600 EUR pe mp).

Cateva apartamente in acest complex sunt oferite catre inchiriere prin booking.com. Asta ar fi intentia mea, pana cand voi iesi la pensie: inchiriere pentru urmatorii 10 ani Posted Image si apoi locuire in regim propriu.

Exista cineva care are experiente cu acest compelx "Europe Residence"?  Ce parere aveti despre locatie, calitatea constructiei, costuri de intretinere lunar?

Va multumesc foarte mult  Posted Image

#2
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016
600 euro/mp in zona aia  Posted Image ? Suna bine de tot. Mergi la o vizionare, daca e bine si iti place ce vezi intreba cum e cu actele, daca e totul in regula si ia-l :)

#3
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,051
  • Înscris: 30.11.2017
Brasov e un oras in plina dezvoltare care va depăşi Cluj, e doar la mică distanţă. Atuurile sunt nu doar industria IT care o au si altii ci si industria constructoare de masini prin acele multinationale strânse la Brasov si imprejurimi lucruri care lipsesc altor orase mai de la din vest.

Este unul din putinele orase cu populatia in crestere, foarte multi se stabilesc acolo.

Insă ca pensionar nu cred că e o solutie prin prisma poluării excesive a orasului. E o zonă depresionară lipsită de curenti de aer care adună toate gazele toxice şi poluarea de la maşini, arderi deşeuri, industrie, iar la bătrâneţe nu cred că e chiar ok, decât dacă esti fumător si nu te interesează acest aspect. Aerul e infect cu alte cuvinte in anumite perioade.

#4
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014

 cipri2bau, on 06 ianuarie 2019 - 21:21, said:

Brasov e un oras in plina dezvoltare care va depăşi Cluj, ...
"Ominilor", luați aminte și lăsați Cluju'-n pace . Tăbărâti pe Brașov.

#5
pilozut

pilozut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2018

 cipri2bau, on 06 ianuarie 2019 - 21:21, said:


Insă ca pensionar nu cred că e o solutie prin prisma poluării excesive a orasului. E o zonă depresionară lipsită de curenti de aer care adună toate gazele toxice şi poluarea de la maşini, arderi deşeuri, industrie, iar la bătrâneţe nu cred că e chiar ok, decât dacă esti fumător si nu te interesează acest aspect. Aerul e infect cu alte cuvinte in anumite perioade.

Nuuuu...Am ales Brasov-ul din cauza aerului curat si anumitor studii care l-au denumit Orasul Verde al Romaniei!!!  Posted Image

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 pilozut, on 06 ianuarie 2019 - 21:56, said:

Nuuuu...Am ales Brasov-ul din cauza aerului curat si anumitor studii care l-au denumit Orasul Verde al Romaniei!!!  Posted Image


Care studii?

Quote

Conform datelor Comisiei Europene, oraşele cele mai afectate de poluare din România ar fi Bucureşti, Iaşi şi Braşov

sursa

Edited by stlk, 06 January 2019 - 22:13.


#7
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Europe Residence e primul bloc făcut de Dumnezeu (Cămârzan - caută). Blocul e drăguț, suprafața cred că e construită la 600 euro/mp, util un 3 camere are cam 80 de mp efectiv, am un prieten care stă într-unul. Terasa e mișto, pătrățoasă. Fiecare scară are 2 lifturi, finisajele sunt ok. Preferabil ar fi să aibă apartamentul și loc de parcare. Sunt foarte puține în zonă, e mega aglomerat. Dacă ai noroc are parcare subterană.

#8
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,051
  • Înscris: 30.11.2017
Tre să fi nebun la cap să te iei după minciunile ălea cu verdele când alegi să te muţi la pensie. Sunt întradevăr stâlpii vopsiţi verzi, maşinile vopsite verzi, unele blocuri verzi.

Bătrâne trebuie să şti să cauţi ca să găseşti rezultate valide, nu reclame ale penalilor care conduc aceste mari oraşe.
https://www.google.r...wiz.Zn1H631dt0M

Citeşte toate articolele dacă te interesează la acea căutare.

Dar dacă eşti fumător, no problem.
Crezi că un oraş cu ambuteiaje zilnice şi trafic infernal pe marile străzi, plus groapa de gunoi depăşită de capacitate, dar în plină dezvoltare iţi aduce aer curat?

In Braşov cine se mută are interesul de servici, făcutul banilor, altele, nu odihna anilor bătrâneţii.

Ăia din UE spun că Iaşi şi Braşov sunt cele mai poluate, iar primăriile ălea spun că nu-i adevărat şi că sunt în parametri!! Cam cum face Dragnea.

#9
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Atentie la Camarzan! E un mare tepar. Sa nu cumparati niciodata de la baiatul asta. E gata blocul?

Ma indoiesc sincer ca in zona aia gasiti cu 600 euro/mp, dar nu imposibil.

In Brasov aerul este infect si e aglomeratie. Are dreptate cipri2bau. Mai misto e la Cluj. Chiar Bucuresti Posted Image

Edited by SPX808, 08 January 2019 - 11:19.


#10
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
E gata din 2008. Nu știu cât de bine e făcut structural, dar stă de 10 ani.

#11
zumiter

zumiter

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2016
Am niste amici care stau acolo. E ok daca e sa alegi la ceva etaj superior intrucat e o abrica semi abandonata pe una din parti care iti cam ia vederea pana pe la etajul 4. Auzisem zvonuri ca s-ar vrea demolata si pus un alt bloc in locul ei (adio vedere catre Tampa). In rest, minore crapaturi in tencuiala pe la interior, posibil inca se aseaza constructia.

#12
ebitzu

ebitzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.08.2018

 blotunga, on 11 ianuarie 2019 - 00:15, said:

E gata din 2008. Nu știu cât de bine e făcut structural, dar stă de 10 ani.
Stiu blocul, e fain, pacat ca un loc de parcare te costa sa-ti treaca

#13
roshu09

roshu09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.05.2017
Buna ziua! Sunt interesat sa cumpăr un apartament la etajul 7 in acest bloc. A-ti mai auzit ceva de el? Orice informație ar fi binevenita. 97.000€ costa acel apartament

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate