Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TURCIA vazuta .... de sub apa

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
Cred ca si partea acesta  de vacanta face sa avem amintiri placute, dar si sa visam la urmatorea calatorie!

Attached Files



#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu-mi adu aminte . Primele scufundari le-am facut intr-un golf din  Alanya si am devenit brusc dependent . Sa stai pe vapor si sa vezi pietrele aflate la 20 de metri pe fundul apei nu se intampla peste tot.

#3
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
Eu, prima data, in Grecia in 2005. Aveam doar ochelari si teava. Si vad o stea de mare cam la 4 m adancime, incep sa ma scufund, dar .... trece unul pe langa mine si o ia Posted Image ... aveaPosted Image labe . De atunci, mi-am luat si eu si asa stau o ora doua in apa. Iar din 2015 , pt o vacanta in Filipine, am si aparat foto-video subacvatic

Attached Files



#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Sper ca nu cu acel aparat foto-video subacvatic ai facut pozele respective.
Sa nu te superi,dar calitatea pozelor lasa mult de dorit.Chiar si acelea care nu sunt in in/din apa.
"Viermele" ala este exceptia.

#5
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
Posted Image Cand te scufunzi la 3-5 m, si ai aer putin in plamani, nu ai timp de focalizare. Scuze pt pozele de amator. Iar aparatul nu e profesional. Pozele alese chiar nu le-am nimerit. Graba de a posta Posted Image . Dar cand ma uit la ele .... ce amintiri frumoase. O sa caut niste poze mai clare!

Edited by marian.bazavan, 25 December 2018 - 14:10.


#6
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
CRACIUN FERICIT!

#7
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
LA MULTI ANI !!!! Sa aveti vacante cat mai placute si fericite alaturi de cei dragi !!!!

#8
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postmarian.bazavan, on 24 decembrie 2018 - 20:16, said:

Eu, prima data, in Grecia in 2005. Aveam doar ochelari si teava. Si vad o stea de mare cam la 4 m adancime, incep sa ma scufund, dar .... trece unul pe langa mine si o ia Posted Image ... aveaPosted Image labe . De atunci, mi-am luat si eu si asa stau o ora doua in apa. Iar din 2015 , pt o vacanta in Filipine, am si aparat foto-video subacvatic

Nu mai puneti mana pe vietuitoarele din apa!!!

Daca rupi o bucata de coral poti sa omori un ecosistem intreg.

Sunt pesti care au un strat protectiv pe care daca il iei mangaindu-l, ii expui la infectii si ii omori.

Si sunt exemple mii de ce nu e bine SA PUI MANA.

#9
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
De a nu pune mana pe corali .... stiam. Si chiar respect acest lucru. Pestii ... nu te lasa .... fug :) Singurele atinse au fost doar stelele de mare si o caracatita! Restul ... doar admirat si fotografiat. Asta ca si data viitoare sa le gasesc acolo ! Multumesc de sfat!

#10
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postmarian.bazavan, on 04 ianuarie 2019 - 02:31, said:

De a nu pune mana pe corali .... stiam. Si chiar respect acest lucru. Pestii ... nu te lasa .... fug :) Singurele atinse au fost doar stelele de mare si o caracatita! Restul ... doar admirat si fotografiat. Asta ca si data viitoare sa le gasesc acolo ! Multumesc de sfat!

Daca toata lumea ar pune mana si/sau ar lua, nu stiu cat ai mai gasi data viitoare.

Din pacate vad prea multi care fac asta. E “doar” o stea de mare deci ce mare lucru.

Am vazut candva un idiot care a iesit cu o broasca testoasa in brate. Era tare mandru de el. Dar era “doar” o broasca. Si daca nu a fugit...

Eu o sa tot repet: NU PUNE MANA.

Nu conteaza ca e “doar” o stea de mare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate