Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

TURCIA vazuta .... de sub apa

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Cred ca si partea acesta  de vacanta face sa avem amintiri placute, dar si sa visam la urmatorea calatorie!

Attached Files



#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu-mi adu aminte . Primele scufundari le-am facut intr-un golf din  Alanya si am devenit brusc dependent . Sa stai pe vapor si sa vezi pietrele aflate la 20 de metri pe fundul apei nu se intampla peste tot.

#3
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Eu, prima data, in Grecia in 2005. Aveam doar ochelari si teava. Si vad o stea de mare cam la 4 m adancime, incep sa ma scufund, dar .... trece unul pe langa mine si o ia Posted Image ... aveaPosted Image labe . De atunci, mi-am luat si eu si asa stau o ora doua in apa. Iar din 2015 , pt o vacanta in Filipine, am si aparat foto-video subacvatic

Attached Files



#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Sper ca nu cu acel aparat foto-video subacvatic ai facut pozele respective.
Sa nu te superi,dar calitatea pozelor lasa mult de dorit.Chiar si acelea care nu sunt in in/din apa.
"Viermele" ala este exceptia.

#5
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
Posted Image Cand te scufunzi la 3-5 m, si ai aer putin in plamani, nu ai timp de focalizare. Scuze pt pozele de amator. Iar aparatul nu e profesional. Pozele alese chiar nu le-am nimerit. Graba de a posta Posted Image . Dar cand ma uit la ele .... ce amintiri frumoase. O sa caut niste poze mai clare!

Edited by marian.bazavan, 25 December 2018 - 14:10.


#6
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
CRACIUN FERICIT!

#7
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
LA MULTI ANI !!!! Sa aveti vacante cat mai placute si fericite alaturi de cei dragi !!!!

#8
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postmarian.bazavan, on 24 decembrie 2018 - 20:16, said:

Eu, prima data, in Grecia in 2005. Aveam doar ochelari si teava. Si vad o stea de mare cam la 4 m adancime, incep sa ma scufund, dar .... trece unul pe langa mine si o ia Posted Image ... aveaPosted Image labe . De atunci, mi-am luat si eu si asa stau o ora doua in apa. Iar din 2015 , pt o vacanta in Filipine, am si aparat foto-video subacvatic

Nu mai puneti mana pe vietuitoarele din apa!!!

Daca rupi o bucata de coral poti sa omori un ecosistem intreg.

Sunt pesti care au un strat protectiv pe care daca il iei mangaindu-l, ii expui la infectii si ii omori.

Si sunt exemple mii de ce nu e bine SA PUI MANA.

#9
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 05.09.2007
De a nu pune mana pe corali .... stiam. Si chiar respect acest lucru. Pestii ... nu te lasa .... fug :) Singurele atinse au fost doar stelele de mare si o caracatita! Restul ... doar admirat si fotografiat. Asta ca si data viitoare sa le gasesc acolo ! Multumesc de sfat!

#10
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005

View Postmarian.bazavan, on 04 ianuarie 2019 - 02:31, said:

De a nu pune mana pe corali .... stiam. Si chiar respect acest lucru. Pestii ... nu te lasa .... fug :) Singurele atinse au fost doar stelele de mare si o caracatita! Restul ... doar admirat si fotografiat. Asta ca si data viitoare sa le gasesc acolo ! Multumesc de sfat!

Daca toata lumea ar pune mana si/sau ar lua, nu stiu cat ai mai gasi data viitoare.

Din pacate vad prea multi care fac asta. E “doar” o stea de mare deci ce mare lucru.

Am vazut candva un idiot care a iesit cu o broasca testoasa in brate. Era tare mandru de el. Dar era “doar” o broasca. Si daca nu a fugit...

Eu o sa tot repet: NU PUNE MANA.

Nu conteaza ca e “doar” o stea de mare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate