Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Dvd2svcd

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
Salutare baieti cine ma ajuta si pe mine cu un sfat referitor la pusul subtitrari in dvd2svcd . De pus pune subtitrarea numai ca nu stiu de unde pot sa-i schim fontul findca pune un fond fara diacritice  si este deranjant . Multan frumos tuturor pentru ajutor !

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
daca ai o setare care poate fi pusa central european...there u go

#3
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
eu unul nu am gasit acea setare daca ma poti ajuta tu sa o gasesc ar fi super . Poate nu am fost eu destul de atent

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ai deschis subtitrarea .sub cu notepad sa vezi daca iti sunt aratate corect diacriticile? E de preferat ca acea subtitrare sa o ai in format MicroDVD. {xxxx}{xxxx}

Fontul cu diacritice il setezi in notepad la format > font > script > central european.

enjoy,

Mtz

#5
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
ok mersii frumos omule . Mi-ai fost de extrem de mare ajutor . Salutare si o dupamiaza frumoasa . A am uitat ceva exista cumva si vreo posibilitate sa codeze mai repede ca dureaza vreo 6 ore si e cam multicel bine asta cu vbr cu telecide (pal) si cu sunetul la 128 . Am gresit ceva sau este normal pe un Xp 2100 cu 512 ddr .

#6
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
CCE lucreaza mai repede ca TMPGEnc si lasa-l pe VBR. Nu am testat Canopus Procoder.

Nu stiu daca isi are rostul telecide (pal) >astept si parerea lui GunX < pentru ca playerele DVD vad si NTSC si PAL.
E pacat de sunet la 128! 196 pentru siguranta compatibilitatii cu orice DVD si chiar 224 e foarte bine. Iar in ceea ce priveste frecventa 44100, cel mai sigur, dar poti sa-l faci foarte bine si cu 48000.

Fara telecide cred ca te duce pe la 4 ore.
Astept rezultatul...

enjoy,

Mtz

#7
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
ok hai ca o sa incerc si-ti spun ce se mai intampla . Oricum mersii frumos !

#8
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
nu este nici o diferenta ca timp este tot de 7 h . Dar nu exista o modalitate ca sa putem sa punem subtitrarea pe un avi iar apoi sa-i facem diret comprimarea cu nero ?

#9
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Deocamdata DVD2SVCD este cea mai simpla si mai folosita solutie. S-a mai discutat pe aici cu subtitrarea pe .avi si despre nero. Nu are sens
Din intamplare sau nu, folosesti cea mai buna metoda.

enjoy,

Mtz

#10
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
ok atunci am sa o tin tot asa mersii frumos si daca m-ai am probleme o sa mai indraznesc sa va deranjez cu intrebari .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate