Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola Moto G7 series

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#1369
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View Postpielea, on 02 octombrie 2021 - 16:44, said:

Dupa 31 luni de utilizare, ieri, pe 1 oct l-am dat, la  2 zile dupa ce am pus anuntul samsaresc pe olx, ma contactase cineva in prima zi, insa nu era pregatit, salvate poze, aplicatii. Telefonul era tipla, cutia cu accesorii la care pastrasem si pungulitele, mai multe huse si folii nefolosite. Am inteles ca a ajuns cadou la un copil de liceu. Am luat jumate din g60.  Foarte multumit de g7+,

Adio

Asteptam G60 ^____^
Ai luat foarte bine, eu am dat 700lei pe G7Plus prins la promotie la Altex :) Inca il am, parca a inceput sa se miste un pic mai greu insa astept sa vad cu ce vine motorola anul viitor, as vrea ceva cu 8Gb de ram, m-as multumi si cu 6GB daca prind voucherul de 500lei de la Altex :)

#1370
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Pai eu nici nu ma gandesc ca nu-l prind, lumea nu prea caita motorola...
Maine dimineata intru pe ali sa iau 3-4 folii ca deja erau puse in cos, aateptam doar sa-l vand :))

Edited by pielea, 02 October 2021 - 20:59.


#1371
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017

View Postsisifjunior, on 15 aprilie 2021 - 22:20, said:

Cam aşa ceva, între 500 şi 1000 de cicluri.
Dacă încarci bateria o dată pe zi te ţine circa trei ani de viaţă, dacă o încarci de trei ori pe zi te va ţine un an.
daca faci încărcări de la 20 la 80, poți prinde până la 3000-5000 de încărcări. acumulatorul contorizează când ajunge la 100. deci mai bine până la 80 și de 2x pe zi

Edited by terryorist, 16 October 2021 - 06:35.


#1372
levike

levike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.03.2006
Salutare. Detin un G7 power si de ceva timp pe WIFI are o rata de transfer foarte slaba. Toate dispozitivele din casa au constant 50 Mbps, numai telefonul sta la 1-2 Mbps. Ce-am incercat: reponire, sters conexiune + reconectare, deplasat la un prieten si utilizat alt router+ISP = acelasi rezultat ca acasa. Va rog sa ma sfatuiti ce-i pot face.

P.S.: este exclus sa-i fac o resetare din fabrica.

#1373
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Intri la Setări/Sistem /Avansat/Opțiuni de resetare /Resetați conexiunea Wi-Fi, mobilă și Bluetooth. Dacă nici așa nu merge, atunci e de la ultimul update.

Edit: mai poți intra la Setări /Rețea și internet/Avansat/DNS privat și trece-l pe Dezactivat apoi dai salvați.

Edited by sisifjunior, 16 October 2021 - 10:07.


#1374
levike

levike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.03.2006

View Postsisifjunior, on 16 octombrie 2021 - 10:00, said:

Intri la Setări/Sistem /Avansat/Opțiuni de resetare /Resetați conexiunea Wi-Fi, mobilă și Bluetooth. Dacă nici așa nu merge, atunci e de la ultimul update.

Edit: mai poți intra la Setări /Rețea și internet/Avansat/DNS privat și trece-l pe Dezactivat apoi dai salvați.


Multumesc de ajutor. Resetarea si-a facut efectul. DNS-ul privat n-a avut niciun efect. Apropo, din ciclul "am trait s-o vad si pe asta", daca ma conectez prin QR code mi se limiteaza conexiunea. Daca aleg din lista SSID-ul si introduc manual parola dispare si "gatuirea". Strange shit.

#1375
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Bine de știut. Ar fi interesant de aflat dacă se manifestă și pe alte telefoane. Ai încercat să scanezi codul QR cu un alt telefon?

#1376
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
De ceva timp G7 Plus al meu a luat-o razna, pur si simplu ecranul isi face de cap, deschide/inchide aplicatii intra in setari aiurea chiar cand incerc sa folosesc o aplicatie ceva, daca fac ecranul negru din butonul power/off si dupa il redeschid isi revine pt o perioada. S-a mai confruntat careva cu asa problema? Sincer imi vine sa iau un ciocan si sa-l fac bucati :)

#1377
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Da, era folia veche si facea presiune pe anumite zone, daca n-ai folie e de la display probabil, l-ai apasat prea tare in zona rwspectiva

#1378
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View Postpielea, on 17 octombrie 2021 - 14:56, said:

Da, era folia veche si facea presiune pe anumite zone, daca n-ai folie e de la display probabil, l-ai apasat prea tare in zona rwspectiva
Tocmai am schimbat folia din motivul asta dar si cu noua folie face la fel, e posibil sa se fi presat in buzunar fara sa-mi dau seama.... Urmatorul Moto as vrea sa aiba macar 8GB de ram si 128GB memorie interna dar sa nu se rupa in figuri la pret, oare exista ? :)

#1379
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Motorola G100 este ceea ce vrei.

#1380
levike

levike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.03.2006

View Postsisifjunior, on 16 octombrie 2021 - 19:59, said:

Ai încercat să scanezi codul QR cu un alt telefon?
Na, pai io nu indraznesc. Oricum telefonul meu este singurul dispozitiv din casa pe 2,4 Ghz. Presimt ca se intrezareste la orizont o noua achizitie.

View Postmaladetz, on 17 octombrie 2021 - 11:22, said:

De ceva timp G7 Plus al meu a luat-o razna, pur si simplu ecranul isi face de cap, deschide/inchide aplicatii intra in setari aiurea chiar cand incerc sa folosesc o aplicatie ceva, daca fac ecranul negru din butonul power/off si dupa il redeschid isi revine pt o perioada. S-a mai confruntat careva cu asa problema? Sincer imi vine sa iau un ciocan si sa-l fac bucati Posted Image
Fix aceeasi problema a avut si G7 plus-ul nevestei. Noroc ca inca era in garantie. Dupa 7 zile de stat la service, mi-au trimis unul sigilat. Nu mi-au zis ce avea, dar baiatu' de la Altex mi-o zis ca multe a trimis la service cu aceasta problema.

#1381
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Deci buba ce o am eu pe G8 de pe topicul vecin se aplică și la G7. Bun, înseamnă că nu sunt eu nebun.

#1382
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View Postlevike, on 17 octombrie 2021 - 19:54, said:


Fix aceeasi problema a avut si G7 plus-ul nevestei. Noroc ca inca era in garantie. Dupa 7 zile de stat la service, mi-au trimis unul sigilat. Nu mi-au zis ce avea, dar baiatu' de la Altex mi-o zis ca multe a trimis la service cu aceasta problema.
Și eu care  mă gândeam că l-am abuzat :) Mama lui de display, sper macar la modelele noi să pună ceva de calitate mai buna....

#1383
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Acum G7-le nevestei face figuri cu microfonul, oare doar seria asta e mai slaba sau toate motorola fac figuri dupa jumatate de an, un an. Am un prieten si-a luat Edge, ala dupa o luna a inceput sa aiba probleme cu display-ul. Sincer imi place Motorola insa problemele de genul asta sunt frustrante, deja ma uitam spre alte variante.....

#1384
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
2 bucati G7+, merg foarte bine dupa mai bine de 2 ani. Si pot sa spun ca au fost destul de abuzate.
Mici chestii specifice (ori moto, ori androidul..) - isi revin cam greu in 4G daca au stat o perioada fara semnal; ceva probleme la apelurile in asteptare , in rest sunt ok.

Maladetz, daca te uiti la alte variante - mi 11 lite poate fi o varianta buna. Eu am luat de prin februarie - nici o singura problema, singurele restarturi au fost la actualizari, atat. Usor, subtire, oled, senzor amprenta fizic, stereo, camera buna, dimensiuni decente (nu paleta de tenis) si pret sub moto.

#1385
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

 florinel, on 19 decembrie 2021 - 19:29, said:

2 bucati G7+, merg foarte bine dupa mai bine de 2 ani. Si pot sa spun ca au fost destul de abuzate.
Mici chestii specifice (ori moto, ori androidul..) - isi revin cam greu in 4G daca au stat o perioada fara semnal; ceva probleme la apelurile in asteptare , in rest sunt ok.

Maladetz, daca te uiti la alte variante - mi 11 lite poate fi o varianta buna. Eu am luat de prin februarie - nici o singura problema, singurele restarturi au fost la actualizari, atat. Usor, subtire, oled, senzor amprenta fizic, stereo, camera buna, dimensiuni decente (nu paleta de tenis) si pret sub moto.
A inceput sa-mi faca cu ochiul Samsung A52S.....

#1386
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmaladetz, on 26 februarie 2022 - 19:34, said:

A inceput sa-mi faca cu ochiul Samsung A52S.....

*Sa il folosesti cu placere!Posted Image
Eu dupa 2 ani si jumatate de folosire nu am probleme cu cele 4 smartfonuri G7 Power din dotare...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 08 May 2022 - 18:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate