Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Prima friptură de vită artificială a fost produsă în Israel. Cum arată carnea viitorului

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#73
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostRebelGun, on 20 decembrie 2018 - 17:45, said:

Ai intrecut tu masura din momentul in care ai postat mizeria aia prin care militezi   ca toti oamenii sa fie hraniti cu pastile, mix-uri si paste de zici ca suntem niste degenerati  si consideri asta drept o " INOVATIE".  

Pe urma postarea aia cu  "Nibiru"  si cu "staniol" cu insulte directe   (apropo, in 2012 stiu ca tu erai printre aia care credeau in apocalipsa maiasa).


E foarte bine daca tu te consideri un  NPC ratat   si vrei sa consumi mizeriile alea, dar asta nu inseamna ca trebuie sa indemni si ceilalti oameni sa faca la fel.
1 la mana e ddoar parerea mea, eu cred in mix-uri si in ce mai cred eu..cu ce drept faci ceea ce cred  eu "mizerii"?
2 la mana in conditiile in care mi te adresezi cu "taci!" , mi se pare corect sa te iau cu coiful cu staniol....

View PostPhobos, on 20 decembrie 2018 - 17:46, said:

Sa ne aducem aminte ce spunea doctorul Mencinicopschi, care chiar daca a fost implicat in probleme cu legea, ramane o somitate in domeniul alimentatiei:

Alimentatia sanatoasa nu cunoaste ce inseamna "moda". In ceea ce priveste alimentatia, nu exista moda. Corpul nostru este adaptat cel mai bine la acelasi tip de hrana pe care o consumau oamenii primitivi.


Cred ca suntem constienti ca absolut tot ceea ce inseamna o indepartare de hrana naturala, se indeparteaza de ceea ce inseamna "sanatos".
ceea ce dovedeste de fapt ca al nostru corp nu  cere imperativ nimic , el doar se adapteaza in timp!!!

PS @rebelgun... nu te obliga nimeni sa mananci ceva anume ...

#74
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postkarax, on 20 decembrie 2018 - 17:51, said:

ceea ce dovedeste de fapt ca al nostru corp nu  cere imperativ nimic , el doar se adapteaza in timp!!!

Bineinteles. Dar depinde ce intelegi tu prin "in timp". Posted Image

Stii de ce deocamdata hrana omului primitiv e cea mai sanatoasa? Pentru ca acele mii / zeci de mii de ani care au trecut e un timp prea mic pentru a ne adapta la hrana "moderna". De asta omul modern are bolile moderne (diabet, hipertensiune, obezitate, o gramada de cancere, etc), lucruri care apar si la animalele de companie sau de ferma crescute cu hrana "moderna", diferita de ceea ce mancau ele in salbaticie.

Mai ales ca hrana moderna s-a schimbat radical in ultimele sute de ani, de fapt.

Deci daca tu crezi ca oamenii se vor adapta tot la 1-2 generatii la noi tipuri de hrana, te inseli amarnic. Noi deja mancat foarte diferit de ceea ce (si cum) mancau bunicii in tinerete. In viitor lucrurile se vor schimba si mai rapid.

Arata-mi cate animale salbatice obeze  ai vazut. Un lup, o vulpe, un urs, un cerb, vreo pasare. Ai vazut vreodata? Posted Image

Edited by Phobos, 20 December 2018 - 18:03.


#75
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007

View Postbusiness11, on 20 decembrie 2018 - 14:50, said:

atat timp cat este sanatoasa si la gust buna, de ce nu - mai salvam si noi din animale.
ce animale salvezi? chiar crezi ca fermierul o sa stea sa creasca porci pana mor de batranete?
cand porcul va deveni inutil, va disparea ca specie, ii vei gasi doar la gradina zoologica.

#76
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostPhobos, on 20 decembrie 2018 - 17:55, said:

Bineinteles. Dar depinde ce intelegi tu prin "in timp". Posted Image

Stii de ce deocamdata hrana omului primitiv e cea mai sanatoasa? Pentru ca acele mii / zeci de mii de ani care au trecut e un timp prea mic pentru a ne adapta la hrana "moderna". De asta omul modern are bolile moderne (diabet, hipertensiune, obezitate, o gramada de cancere, etc), lucruri care apar si la animalele de companie sau de ferma crescute cu hrana "moderna", diferita de ceea ce mancau ele in salbaticie.

Mai ales ca hrana moderna s-a schimbat radical in ultimele sute de ani, de fapt.

Deci daca tu crezi ca oamenii se vor adapta tot la 1-2 generatii la noi tipuri de hrana, te inseli amarnic.

Arata-mi cate animale salbatice obeze  ai vazut. Un lup, o vulpe, un urs, un cerb, vreo pasare. Ai vazut vreodata? Posted Image
in ceva ani vor veni modificarile genetice....direct in metabolism , direct in sistemul de procesare al hranei....

#77
RebelGun

RebelGun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 19.12.2018
Ce mancam noi azi si mancam de sute de mii de ani incoace de cand stim sa aprindem focul.  

[ https://s.hswstatic.com/gif/thanksgiving-orig.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]









Ce vor sa ne impuna "unii" sa mancam in viitor in numele "progresului":  


[ https://www.tendencias21.net/photo/art/default/5749558-8572431.jpg?v=1375781437 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://www.sbs.com.au/topics/sites/sbs.com.au.topics/files/styles/full/public/space_food_0.jpg?itok=7nT74cva&mtime=1471394096 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://mediastiriv1.freenode.ro/image/201405/w800/medicamente.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





Iar daca nu-ti convine:

[ https://static.standard.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2016/10/19/17/shutterstock-491107858.jpg?w968 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RebelGun, 20 December 2018 - 18:19.


#78
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postkarax, on 20 decembrie 2018 - 18:03, said:

in ceva ani vor veni modificarile genetice....direct in metabolism , direct in sistemul de procesare al hranei....
Tulai Doamne, deja te vad ca pe Dancila, ca pe PSD, mai karax! Tu nu numai ca nu intelegi ce am explicat, dar esti pus pe "fapte mari".

#79
RebelGun

RebelGun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 19.12.2018

View PostPhobos, on 20 decembrie 2018 - 18:17, said:

Tulai Doamne, deja te vad ca pe Dancila, ca pe PSD, mai karax! Tu nu numai ca nu intelegi ce am explicat, dar esti pus pe "fapte mari".
E o vorba:     invata sa-ti selectezi atent prietenii. Posted Image

Edited by RebelGun, 20 December 2018 - 18:20.


#80
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Legat de dentitia umana (naiba stie pe unde am citit )se preconizeaza ca in termen f. scurt(geologic) omenirea va renunta la incisivi sau canini. Bine,nu mai apucam treaba. Apropo,si mai spune-ne ca apuci 2090 initiator. Fascinant! Fara nimic de sinteza(incepand de la medicamente).Sau alimente semipreparate(cvasiomniprezente).

#81
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View PostRebelGun, on 20 decembrie 2018 - 18:18, said:

E o vorba:   data viitoare invata sa-ti selectezi atent prietenii. Posted Image

Da, asa e. O sa ma gandesc de doua ori cand va fi vorba de tine, karax, asa sa stii! Aveam sperante mari, deja am zis ca la anul sparg soba de teracota ca n-o sa mai am nevoie ca pana atunci da el lovitura cu ceva dispozitiv, dar uite ca acum descopar adevarata lui fata, incotro vrea sa mearga el cu cercetarile, vrea sa ne modifice pe toti, sa ne faca niste monstri, niste dihănii!!!

Doamne Dumnezeule, nu se poate asa ceva...

[ https://3.bp.blogspot.com/-PlMGh6ZHxoQ/WmhqNKfZMgI/AAAAAAAAAGA/sh0b3CFhujA7V-Sp7RbYhNO4beODVT0_gCEwYBhgL/s1600/oro.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 20 December 2018 - 18:26.


#82
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nu voi lucra  in asa ceva...ci doar cred in asa ceva...

in rest poti sa faci ironii cate vrei legat de ideile mele ...

#83
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postkarax, on 20 decembrie 2018 - 18:29, said:

nu voi lucra  in asa ceva...ci doar cred in asa ceva...

E de-ajuns !!!

[ https://i.postimg.cc/d0ZSQCqq/crede.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#84
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
de ajuns sa ce?

#85
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postkarax, on 20 decembrie 2018 - 18:29, said:

in rest poti sa faci ironii cate vrei legat de ideile mele ...

Mai glumim si noi, draga karax, dar eu sper sa reusesti. Ti-am imbunatatit ideea aia cu containerele presurizate care sa produca petrol si m-ai ignorat! Posted Image

View Postkarax, on 20 decembrie 2018 - 18:32, said:

de ajuns sa ce?

Ca sa mergi in directia aia cu cercetarile.

Edited by Phobos, 20 December 2018 - 18:34.


#86
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cand? si cum ai imbunatatit-o?

daca vrei o inregistram la OSIM?

#87
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postkarax, on 20 decembrie 2018 - 18:35, said:

cand? si cum ai imbunatatit-o?

Pai acolo e in topic, acuma n-are rost sa mutam aici discutia aia ca imediat apare Dany_Darke si ne potcoveste.

[ https://gifimage.net/wp-content/uploads/2017/08/whip-gif-5.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 20 December 2018 - 18:36.


#88
RebelGun

RebelGun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 19.12.2018
Voi realizati ca savantul  evreul care a inventat mizeria de carne artificiala  n-ar manca-o in veci fiindca e impotriva traditiei iudaice. Posted Image
Si nici rusii,  nici chinezii, nici  sauditii , iranienii, turcii  sau irakienii,  nici indienii,   nici  japonezii , nici congolezii  si nici macar mexicanii nu vor manca o asa mizerie fiindca sunt popoare cu demnitate, onoare si mandrie care se respecta si   care tin la traditii. Si de aceea aceste popoare vor continua sa existe si peste cateva mii de ani in timp ce europenii si americanii vor disparea intr-un secol.  

Carnea aia artificiala e exclusiva pentru europeni si americani pe care evreul ii considera goyimi.
Iar pentru evrei, goyimii reprezinta echivalentul catelusilor de casa cu care ii hranesc  cu boabe.

Exact  cu   asta vrea karax si cei ca el sa ne impuna sa ne hranim:  

[ https://s12emagst.akamaized.net/products/416/415081/images/res_afdf79b60ea3e37bfbf8f0ca883c6c2a_full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RebelGun, 20 December 2018 - 18:48.


#89
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View PostPhobos, on 20 decembrie 2018 - 17:46, said:


Cred ca suntem constienti ca absolut tot ceea ce inseamna o indepartare de hrana naturala, se indeparteaza de ceea ce inseamna "sanatos".

Vezi ca oamenii primitivi nu consumau nici grau nici soia nici orez si carne consumau orata la.nu stiu cat timp cand o gaseau moarta pe undeva sau cand reuseau (RAR) sa omoare ceva.

Agricultura a dus la obezitate sau mai exact excesul de carbohidrati(zahar faina alba)

Edited by -Jinx-, 20 December 2018 - 18:56.


#90
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postmax_01, on 20 decembrie 2018 - 15:23, said:

Iti faci o crescatorie de gandaci de bucatarie si din aia de canalizare, negri care mai intra in apartamente, si te-ai scos.De la doi gandaci, mascul-femela, intr-un an ajungi la 500.000 de gandaci, daca nu ii omori.Pofta mare, domnule.
Cred că de-ăia crăpi dumneata în tine deja. Posted Image
Până una-alta documentează-te despre insecte în alimentație. De fapt, bagi în tine și-acum, dar habar n-ai.

Edited by ursamajor, 20 December 2018 - 18:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate