Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Tuner USB Astrometa DVB-T/T2/C/FM

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009
Buna,

Am un Astrometa DBT2 pe care l-am folosit pana acum 1 an si ceva fara probleme cu DBViewer, inclusiv codatele. De atunci nu l-am mai folosit. Astazi am incercat din nou si nici in 6 ore de incercari nu l-am mai putut face sa scaneze posturile. RCS&RDS list transponders are cineva ?

#20
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
  • Driverul mai e instalat?
  • DVB Viewer recunoaște tunerul ca fiind conectat? (nu trebuie să fie listat cu roșu în Settings > Options > Hardware)
  • Cumva s-o fi setat pe mod DVB-T2? Am mai pățit. (Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AMDVBT2BDA\Parameters >>> dacă DVBCMode nu e 1, trebuie setat la 1 și dat restart)
  • Dacă folosești softul lui, merge? (cel cu „DVBC TVR” de aici)
  • Lista asta ar trebui să fie de ajuns deocamdată:
Spoiler

Edited by andreyyshore, 06 November 2021 - 19:06.


#21
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009

View Postandreyyshore, on 06 noiembrie 2021 - 19:05, said:

  • Driverul mai e instalat?
  • DVB Viewer recunoaște tunerul ca fiind conectat? (nu trebuie să fie listat cu roșu în Settings > Options > Hardware)
  • Cumva s-o fi setat pe mod DVB-T2? Am mai pățit. (Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AMDVBT2BDA\Parameters >>> dacă DVBCMode nu e 1, trebuie setat la 1 și dat restart)
  • Dacă folosești softul lui, merge? (cel cu „DVBC TVR” de aici)
  • Lista asta ar trebui să fie de ajuns deocamdată:
Spoiler
1. Driverul e instalat; apropo, eu am instalat driverul T2 pentru ca asa se numeste tunnerul, DBT2, dar este si un driver cu litera C. Oricum, inainte tot driverul T2 aveam si era OK.
2. Il recunoaste si este si selectatpe Cable.
3. verificat si registry e OK.
4. Culmea, cu softul lui merge dar cu lag mare....
Multumiri pentru ajutor.

#22
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009

View Postleonardusius, on 07 noiembrie 2021 - 14:09, said:

1. Driverul e instalat; apropo, eu am instalat driverul T2 pentru ca asa se numeste tunnerul, DBT2, dar este si un driver cu litera C. Oricum, inainte tot driverul T2 aveam si era OK.
2. Il recunoaste si este si selectatpe Cable.
3. verificat si registry e OK.
4. Culmea, cu softul lui merge dar cu lag mare....
Multumiri pentru ajutor.
REZOLVAT. Dupa multa munca. Dezinstalat DVBviewer 6.0.3 de n ori si asta era problema. De fapt nu dezinstaleaza tot, si retine pe undeva ceva parametri care fac varza tot. Instalat DVBviewer 7.0.. si culmea, tot nimic. Pana am umblat la settings, codecuri si unul era cu rosu; parca al treilea de sus; am pus pe LAV, am dat scan si PERFECT. A scanat toate canalele, evident cu fisierul tau ini. Singura problema ramana lag foarte mare (si caroiajul ala colorat) din cauza caruia nu poti vedea mai nimic.....
Multumiri.

#23
leonardusius

leonardusius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 12.10.2009
Stie cineva cum sa scot lag-ul ala tip caroiaj ? Am incercat cu update de drivere ATI, update de CODEC-uri video si audio, etc....nimic. O sugestie ar prinde bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate