Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Magic FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1721 replies to this topic

#37
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
Mie mi se pare slabut Magicu' .....  angajatii de acolo stiu ce succes a avut R. Contact, nu ar face rau sa se apropie putin de acel stil  ...sa reia colaborarea cu belgienii, sa repuna pe roate acel radiou ...dar asta e vis .....

#38
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
in loc de radio alfa e kiss fm, iar in loc de kiss fm e magic....

#39
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Muzica romaneasca de categoria B si muzica spaniola de telenovele nu are ce cauta decat poate pentru un radio de manichiuriste ursuze .

#40
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005

View PostSilviudeep, on Feb 2 2007, 00:36, said:

in loc de radio alfa e kiss fm, iar in loc de kiss fm e magic....
Esti varza! La Galati: 92.8 Kiss FM, 99.0 Magic FM (fosta frecventa ALFA); La  Braila 98.8 KISS FM (fosta frecventa Alfa). Bizara aceasta idee de a emite la Braila KISS pe 2 frecvente:92.8 si 98.8 FM.

#41
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postr@zv@n, on Feb 3 2007, 09:19, said:

Esti varza! La Galati: 92.8 Kiss FM, 99.0 Magic FM (fosta frecventa ALFA); La  Braila 98.8 KISS FM (fosta frecventa Alfa). Bizara aceasta idee de a emite la Braila KISS pe 2 frecvente:92.8 si 98.8 FM.
Eu cred ca vine si 91.3 Kisstritza :D , parca era si pe 104.4 Kiss Braila-asta fara legatura cu reteaua; lasa ca e bine sa dam tarii cat mai multe Kiss-uri !
Megicul e un Kiss mai mic si evident ca mai slab !

#42
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
@razvan, asa au spus cei de la radio alfa, ca in locul lor va intra kiss fm. Deci pastreaza-ti opiniile destepte pentru tine. Daca am gresit, imi asum greseala, sursa acestei informatii era radio alfa, care si-a incetat emisia pe 17 ianuarie, ora 12!!!

#43
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005
Pai eu am scris aici numai realitatea, nu din auzite, oricum tu ai postat informatia cand Magic-ul deja emitea deja la Galati pe 99.0. Nu era mai bine sa verifici intai? Mai nou, Magic Fm Galati s-a mutat pe 99.1 in loc de 99.0 frecventa decedatului Radio Alfa.

#44
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai nou, MAGIC FM a preluat si frecventa fostului MIX FM Bacau 96.0 dupa ultimile verificari se poate constata o imbunatatire a receptiei - sigur i-au marit puterea se prinde pe 50 km bine, in nord insa il acopera ROMANIA ACTUALITATI de pe Rarau.

#45
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Si la Ploiesti a aparut Magic in loc de Mix pe 93.9. Penibil :puke: E chiar mai prost decat Europa FM, desi nu credeam ca e posibil. Moderatori adormiti (in frunte cu Raluca Moianu), muzica proasta (cum zicea si @kingblana... ce mai, sub orice critica. Imi pare rau ca nu mai e Mix, era un radio cu multe stiri, chiar daca erau evident pro-Base, si muzica era chiar OK, in plus transmiteau si emisiunile BBC. Pacat..

#46
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postpufonel, on Jun 26 2007, 00:06, said:

Si la Ploiesti a aparut Magic in loc de Mix pe 93.9. Penibil :puke: E chiar mai prost decat Europa FM, desi nu credeam ca e posibil. Moderatori adormiti (in frunte cu Raluca Moianu), muzica proasta (cum zicea si @kingblana... ce mai, sub orice critica. Imi pare rau ca nu mai e Mix, era un radio cu multe stiri, chiar daca erau evident pro-Base, si muzica era chiar OK, in plus transmiteau si emisiunile BBC. Pacat..
Poate ca ar avea o scuza fiind prea dimineata... Ceea ce mi se pare cam incomod la acest post e faptul ca dau aceleasi reclame cam de fiecare data (in special cea cu ziarul Adevarul - cea mai enervanta dintre toate). Cat despre muzica fiecare cu preferintele lui - no comment.

#47
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Postchatnoir401, on Jun 26 2007, 21:07, said:

Poate ca ar avea o scuza fiind prea dimineata... Ceea ce mi se pare cam incomod la acest post e faptul ca dau aceleasi reclame cam de fiecare data (in special cea cu ziarul Adevarul - cea mai enervanta dintre toate). Cat despre muzica fiecare cu preferintele lui - no comment.

MagicFM are un nou matinal acum, cu Dan Dima si echipa lui.. Astept pareri, cum vi se pare, simtiti schimbari in playlist, cum vi se pare campania cu "vocea magic" ?

#48
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postolix, on Sep 1 2007, 12:51, said:

MagicFM are un nou matinal acum, cu Dan Dima si echipa lui.. Astept pareri, cum vi se pare, simtiti schimbari in playlist, cum vi se pare campania cu "vocea magic" ?
Sa vedem, intai sa treaca vreo cateva zile macar...

#49
tudorul

tudorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2007
intrebare... probabil pentru olixbolix :D
ce e pe frecventa libera de la zalau? am inteles ca urmeaza sa intre magicu. acuma  e un fel de playlist cu piese de toate culorile si in toate combinatiile. that is MIX? :)) fm

#50
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Posttudorul, on Sep 5 2007, 10:23, said:

intrebare... probabil pentru olixbolix :D
ce e pe frecventa libera de la zalau? am inteles ca urmeaza sa intre magicu. acuma  e un fel de playlist cu piese de toate culorile si in toate combinatiile. that is MIX? :)) fm

e Mix momentan si peste 5-6 luni cred ca va fi Magic.

#51
Sorin Cobeanu

Sorin Cobeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.09.2007

View Postolix, on Sep 1 2007, 12:51, said:

MagicFM are un nou matinal acum, cu Dan Dima si echipa lui.. Astept pareri, cum vi se pare, simtiti schimbari in playlist, cum vi se pare campania cu "vocea magic" ?
Matinalul suna bine, asa mi se pare mie si am cules cateva impresii de calatorie de prin jurul meu; Dan Dima e si dinamic si simpatic si cred ca "le are" pe politica. Echipa este ok si se potrivesc (cred ca e mare hai intre ei acoloi n studio). Ca sa raspund la intrebare, DA! este mult mai bine asa, sunt informatii multe, sunt simpatici si oricum de acum are si postul asta un program ca lumea. Muzica este insa plictisitoare, nu stiu cum fac ei sa aleaga ce cantece intra pe post dar cine se ocupa de ales si cules, trebuie sa pateasca ce a patit Moianu la matinal  :rolleyes:  :rolleyes: Campania aia cu vocea este interesanta dar vocile se aud prost si nu imi dau seama despre cine e vorba (vezi Teo sau Corina Chiriac), ori asta o fi spilul. E clar ca acolo se schimba ceva, matinalul este un razboi castigat. Bravo lor.

#52
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Posttudorul, on Sep 5 2007, 10:23, said:

intrebare... probabil pentru olixbolix :D
ce e pe frecventa libera de la zalau? am inteles ca urmeaza sa intre magicu. acuma  e un fel de playlist cu piese de toate culorile si in toate combinatiile. that is MIX? :)) fm
Aceeasi intrebare si pentru Miercurea Ciuc, pe 89.3 este in continuare MIX FM cu program in limba maghiara. Va ramane in continuare asa sau va fi preluata si aceasta frecventa de MAGIC FM?

#53
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Postchatnoir401, on Sep 8 2007, 21:21, said:

Aceeasi intrebare si pentru Miercurea Ciuc, pe 89.3 este in continuare MIX FM cu program in limba maghiara. Va ramane in continuare asa sau va fi preluata si aceasta frecventa de MAGIC FM?

pe siteul CNA pe 89.3 chiar apare MagicFM, deci .. cred ca in curand va fi acolo chiar Magic.

#54
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postolix, on Sep 8 2007, 22:39, said:

pe siteul CNA pe 89.3 chiar apare MagicFM, deci .. cred ca in curand va fi acolo chiar Magic.
Apare pe site, insa in urma cu o saptamana inca mai era MIX FM. Cine stie... poate in viitor, deocamdata o mai tine asa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate