Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Eshopwedrop - pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#73
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.10.2004
Am facut pana la urma si identidicarea cu carte de identitate si selfie, asta era marea mea nelamurire, in legatura cu contul. Acum daca am facut acest pas degeaba pentru ca prima metoda incercata ar fi fost finalizata mai tarziu... nu mai conteaza. Eram mai mult curios decat nerabdator caci testul rabdarii l-am trecut demult....cu livrarile de pe  Aliexpress!Posted Image
LE
Super; a aparut si coletul

Edited by drakke2010, 14 February 2022 - 18:18.


#74
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Maine o sa plece spre Romania. Ca parca asa pleca, Marti si vineri

#75
genius07

genius07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 06.03.2007
Salutare, voua va raspund baietii astia la e-mailuri ? Am trimis doua e-mailuri si doua solicitari pe formularul lor de contact si nimic...

Edited by genius07, 15 February 2022 - 21:58.


#76
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.10.2004
Astăzi văd că a plecat spre Ro. Oare ar trebui sa solicit eu cumva gratuitate pentru că este prima comandă sau o fac ei automat când va sosi?! Văd că așa se laudă cu gratuitate la prima comandă...
LE
După simulator e 43 până în ușă sau 27 in depozit

Edited by drakke2010, 16 February 2022 - 16:10.


#77
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.10.2004

View Postdrakke2010, on 16 februarie 2022 - 16:10, said:

Astăzi văd că a plecat spre Ro. Oare ar trebui sa solicit eu cumva gratuitate pentru că este prima comandă sau o fac ei automat când va sosi?! Văd că așa se laudă cu gratuitate la prima comandă...
Ignorați-ma; întreb fără să citesc.

#78
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/jSHXmvbY/1photo-2022-03-01-10-03-49.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

s-a schimbat modificarea :(

pacat...

#79
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 01.11.2006
Eu am schimbat repede 200 ieri (era ultima zi) si, stupoare, bonusul e valabil 1 luna. In decembrie cred ca era valabil 4 luni.

#80
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
tot 1 luna avea valabilitate, asa a fost mereu cu voucherele, trebuie sa le folosesti repede :D

am transformat si eu 400 drops... acum sa vad ce iau sa nu le pierd :(

#81
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Vreau sa cumpar de la un magazin online care livreaza doar in Ungaria. Cunoasteti o varianta alternativa la eshopwedrop care sa imi livreze coletul din Ungaria in Romania?

Edited by [mc]xtrem, 20 March 2022 - 18:51.


#82
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
ESWD nu livreaza din HU... doar din IT, FR, DE & UK (cu taxele aferente)

#83
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Stiu ca ESWD livreaza doar IT, FR, DE & UK + SUA, PL, RO. Caut o solutie pentru a intra in posesia unui colet care poate fi livrat doar in Ungaria, eu locuind in Romania.

#84
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 19.06.2018
Salutare tuturor! Sunt nou pe eswd, abia mi am facut cont. Vreau sa comand vreo doua produse amazon din Germania care nu se livreaza la noi si vreau sa intreb cum se procedeaza in mare, sa nu fac vreo greseala. Tot ce am de facut e sa pun adresa de livrare cea data de ESWD pentru Germania si atat? Sau mai e ceva? Multumesc.

Edited by audiofidell, 07 April 2022 - 08:45.


#85
sorin3355

sorin3355

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.11.2010
Salut! Mare atentie, daca mai comandati de pe ESWD, de ieri 11.04 s-a activat "capcana" TAXE SUPLIMENTARE la toate tarile. Unele tarife de transport s-au marit cu aprox. 50%. Daca nu va doriti surprize ca mine, calculati bine pretul final.Pe mine m-au prins cu 2 colete in depozitul din RO, aprox 27 kg, asteptand dupa un alt colet ratacit in depozitul lor din Germania din 30.03 si pentru care am mai trimis un mail acum vreo o saptamana fara nici un rezultat sau raspuns. Sa nu se inteleaga gresit ca am o problema cu tariful in sine, ci doar cu necomunicarea schimbarii lui, in timp util, astfel incat sa stii cat ai de platit pentru un produs sau serviciu. Asa cum procedeaza ei acum, poti fi surprins cu pachete in tranzit sau prin depozite si pentru care va trebui sa platesti in plus, iar 50% nu mi se pare de ici de colo, la greutati mai mari.
Un alt aspect ciudat e faptul ca ti se ratacesc colete in depozitele lor din alte tari din cauza "cuiului lui Pepelea", acel Cod de Client. Daca ai bafta sa nu il treaca expeditorul pe colet, nimeni nu se va sinchisi sa caute care client are acel cod pe motiv ca operatorii din alte depozite nu au acces la banalele "date ale clientilor", adica adresele lor. Ma intreb totusi, asta ii impiedica si sa trimita o lista cu "ratacite" la depozitul din RO sa incerce sa gaseasca clientul cui apartine coletul? Pentru ca pe colet exista totusi numele destinatarului si banuiesc ca nu or fi 30 de clienti cu acelasi nume. La mine "rata de esec" este de 2 din 15 pachete.

#86
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 19.06.2018
Concret, cat vei plati?

#87
sorin3355

sorin3355

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.11.2010
La 2 colete, 27 kg total am de platit 382 lei total. Detaliat arata asa:
Total - Colete     238
Taxe suplimentare     138
Reducere din consolidare -49
Taxa consolidare   9
Total 382 lei

#88
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 19.06.2018
Wow! Astea da cumparaturi!Posted Image  Oricum, din ce vad la tine, taxele astea suplimentare sunt intr adevar destul de serioase, 60 la suta sau in jur.

Am facut si eu prima comanda pe amazon.de, , doua plicuri continand o tableta si un kindle, au ajuns in depozitul ESWD din Germania, sunt curios in cat ajung la mine in mana. Voi posta si eu pretul transportului cand voi sti exact cat si cum.

#89
sorin3355

sorin3355

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.11.2010
Daca astea ti se par mari, ce zici de cele pentru US, de 102% (adica 20 lei/kg)? La aceleasi colete de 27 kg total as fi avut de plata 1106 lei, asta FARA asigurare de 3.98%, minim 20 lei (optionala), taxa formalitati vamale 25 lei pt valoare sub 150 euro sau 50 lei peste. Apoi mai ai 10% din taxa vamala daca ti-o platesc ei anticipat iar tu le-o platesti lor ulterior, taxa vamala in sine si alte nebunii. Cireasa vine la urma, cu TVA la produs, transport si toate celelalte la un loc. Sper sa nu gresesc, dar din cate am vazut, trebuie sa platesti TVA si la taxa vamala, ceea ce mi se pare nebunie curata.
Dar cel mai simplu, daca santeti curiosi de preturi, dati clic in dreapta sus pe semnul euro, pe pagina lor web si va alegeti tara care va intereseaza. Taxa suplimentara este chiar jos trecuta, ca stelutele acelea mici din contract, care te pot face sa iti pierzi casa. Posted Image

Transportul la mine dura cam 1 saptamana.

Edited by sorin3355, 13 April 2022 - 14:15.


#90
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 19.06.2018
Nu stiu ce sa spun, e prima mea comanda, nu stiu ce era inainte. Am zis ca sunt mari ca procent adaugat la ce era pana acum. In rest, o suma de cateva zeci de lei la un plic sau un colet de dimensiuni mici sau medii, nu mi se pare deloc dezavantajos. economia devine tulbure si agitatia asta nu avea cum sa nu se reflecte in preturi. Sa speram ca tarifele raman rezonabile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate