Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Eshopwedrop - pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#55
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
salut

baga pre-notificare ca sa il scaneze mai repede

[ https://i.postimg.cc/fLYBxPm1/Capture.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

eu asa fac mereu... si sunt scanate in ziua cand imi arata ca au ajuns la ei in depozit

#56
cosmin_cosmin_1

cosmin_cosmin_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 09.03.2004
Mersi,am pus si pre-notificare si dupa o saptamana de cand a ajuns la ei in depozit, un telefon si 2 mail-uri, mi-au scanat in sfarsit pachetul.

#57
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Salutare,

Am dat din greșeală peste chestia asta, pe alt subiect.
Îmi spuneți vă rog, în ce condiții merită accesat acest serviciu?

Eu am comandat câteva chestii de pe Amazon Germania și UK, de fiecare dată prețul transportului a fost de 6 Euro (DE) și  5.1 GBP.

E avantajos când se comandă mai multe colete, se pot combina expediții diferite?

Mulțumesc!

#58
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
salut

merita doar daca Amazon (DE, IT, FR sau UK) sau alt site din afara nu trimit in Romania... si sunt destule: Tink, Mediamarkt, Saturn, Fossil, Boulanger

da, este avantajos la mai multe colete, poti face "consolidare" si platesti mai putin

cu plăcere :OK:

#59
sorin88

sorin88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2007
Nu chiar. Platesti 'mai putin' dar o sa aiba grija sa iti rotunjeasca 'din pix' greutatea la colete plus tot felul de taxe. Nu mai zic daca se intampla sa apara diverse situatii legate de livrare in tara/tarile respective pe care incompetentii astia nu le pot rezolva in niciun fel. Evita-i si comanda fara stres de pe Amazon iti spun din experienta.

#60
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
"Evita-i si comanda fara stres de pe Amazon iti spun din experienta."


aici era vorba de produse ce NU pot fi comandate in RO ;) ai pierdut firul discutiei

spune-mi si mie cum comanzi in RO o boxa Echo Dot/ un Fire Stick TV 4K de pe Amazon ?

multumesc pentru raspuns :)

#61
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.10.2004

View Postbeavis03, on 26 ianuarie 2022 - 22:09, said:

spune-mi si mie cum comanzi in RO o boxa Echo Dot/ un Fire Stick TV 4K de pe Amazon ?
Asta as vrea sa-mi iau eu acum asta dar mi se pare ciudatica chestia  cu identificarea video, carte de identitate....si cinestie ce or mai cere.
LE
Din experienta mea daca astept mai devreme sau mai tarziu, la joaca preturilor..., pe la Quick, Evo, Ezbang, apar si prin Ro la pretul din SUA cu tot cu TVA!

Edited by drakke2010, 12 February 2022 - 17:45.


#62
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Poți face verificarea printr-un simplu transfer bancar dintr-un cont  personal. Este a doua opțiune de verificare. Suma de transferat e undeva la 2 lei.

#63
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.10.2004

View Postbv01, on 12 februarie 2022 - 18:08, said:

Poți face verificarea printr-un simplu transfer bancar dintr-un cont  personal. Este a doua opțiune de verificare. Suma de transferat e undeva la 2 lei.
Am facut, sa vedem ce minune iese...Am plasat comanda, amazon mi-a vericat contul, apoi mi-a tras banii.  Deocamdata pe eshopwedrop la pachetele mele nu apare nimic. Am facut deocamdata comanda de Echo show 5 2nd mai mult sa vad cum functioneaza cumparaturile prin eshopwedrop ca pretul final(daca totul metge bine) va fi acelasi ca la unul din magazinele din Ro.

#64
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pe eshop o sa apara dupa ce il livreaza amazon.

#65
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.10.2004

View Postnonameshadow, on 12 februarie 2022 - 19:47, said:

Pe eshop o sa apara dupa ce il livreaza amazon.
Merci de informatie, recunosc ca n-am avut rabdare sa citesc totul despre cum functioneaza. De pe amazon am mai cumparat de multe ori dar direct doar ce se livra si in Ro

#66
sorin88

sorin88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2007

View Postbeavis03, on 26 ianuarie 2022 - 22:09, said:

"Evita-i si comanda fara stres de pe Amazon iti spun din experienta."


aici era vorba de produse ce NU pot fi comandate in RO Posted Image ai pierdut firul discutiei

spune-mi si mie cum comanzi in RO o boxa Echo Dot/ un Fire Stick TV 4K de pe Amazon ?

multumesc pentru raspuns Posted Image

Nu ma intereseaza produsele respective dar Fire Stick 4K vad ca e pe mai multe site-uri din Romania. La pret OK fara suprataxe imbecile si nesiguranta pe care as avea-o sa mai comand prin dubiosii astia.

Cu placere!

#67
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
https://www.emag.ro/...2/pd/D40LC9MBM/

vs

€25 (+ 30-40 lei la ESWD)


parca nu as da totusi banii astora de aici :lol:  

eu ii inteleg sa-si puna adaosuri... dar unele sunt nesimtite grav... asa ca prefer totusi sa iau de la sursa :D

#68
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Eu nu am văzut pe Amazon varianta 4K la 25 EUR.

#69
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
de BF cu atat l-am luat Posted Image

https://forum.softpe...c/page__st__126

dar si la €35 cat este acum merita din plin

https://www.amazon.it/dp/B08XW4FDJV/

Edited by beavis03, 14 February 2022 - 09:50.


#70
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.10.2004
Aplicația Amazon m-a notificat de ajungerea coletului pe adresa din Germania. În Eshopwedrop încă nu apare nimic, probabil mai durează până îl procesează. Ce nu-mi dau eu seama exact este dacă s-a finalizat identificarea contului în urma plății ofline....In dashboard apare ca unic punct în "To do list". Revolut îmi indică că plata abia astăzi la 14 a ajuns in contul E.......p. Oi fi greșit eu ceva, mai trebuie să fac vreun pas. Sau sunt prea nerăbdător? Ce metodă de livrare îmi recomandați? Întâmplător as putea să-l ridic chiar din Sibiu dar nu vrea sa folosesc metoda asta întrucât nu-mi va fi la îndemână întotdeauna.

#71
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
No worries, durează câteva zile.

#72
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
@drakke2010 esti tu nerabdator :D

iti recomand curier... eu folosesc Cargus ca e cel mai ok in Craiova... daca il ridici personal tot platesti, deci mai bine sa iti vina acasa :D

asa eram si eu la inceput... stateam cu F5-ul sa scaneze coletele ca sa plece in ziua respectiva spre RO... acum sunt zen, daca e sa ajunga in ziua cu plecarea bine, daca nu... aia e, mai astept 1 saptamana :D

PS: sa bagi pre-notificare colete, le scaneaza mai repede ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate