Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Last minute Munchen

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 23.10.2013
Mai ieftin ar fi sa renunti la agentiile de turism si sa-ti organizezi pe cont propriu excursia.

#20
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008
https://www.ltur.com/de/index

#21
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 16.07.2017

View Postbobalex18, on 06 decembrie 2018 - 16:19, said:

e plin de imigranți. eu nu mai calc pe acolo
Est europeni?Cersetori cu tenul inchis, originari din Romania si Bulgaria?

Edited by freddy2017, 06 December 2018 - 17:22.


#22
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Munchen nu e doar unul dintre orasele cele mai bogate din Europa deci au clientela pentru agentiile de turism, dar si un mare nod de legatura pentru marile companii aeriene catre Asia sau America. Probabil la fel e si la Frankfurt sau alte mari orase, dar trebuie sa stii unde sa cauti.

#23
cezar86

cezar86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.12.2018

View Postmirel3003, on 06 decembrie 2018 - 15:40, said:

Mi-a zis un coleg ca in Munchen sunt cateva agentii de turism care ofera vancante last minute la preturi extrem de bune. Este adevarat?

El asa a fost in concediu, a mers pana im Munchen si a mers 2-3 zile la rand pana a aparut pentru bugetul lui


Vacante last minute la preturi foarte bune gasesti tot in Germania...mai exact in Frankfurt,agentia se numeste JTB.

#24
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Cred ca eu stiu despre ce vorbeste initiatorul pentru ca am auzit si eu despre asa ceva, insa de la Frankfurt. Stiu pe cineva care a facut treaba asta si merge cam asa: te prezinti la aeroport cu bagajul facut s la agentiile alea de acolo oferte last minute pentru ziua respectiva. Ei iti la pret redus in functie de ce locuri disponibile mai au in avioane(charter sau nu). Sa dam un exemplu, compania XYZ are in data de azi zbor spre Rep Dominicana si are rezervate in avion 40 de locuri, insa a vandut doar 38 de bilete clientilor. Asadar isi permite sa ofere la un pret mult mai mic o vacanta in Dominicana celor care vor sa zboare acolo pentru ca mai mult ca sigur ei platesc oricum companiei aeriene cele 40 de locuri si e posibil sa plateasca ceva si pt cazarea celor 40 de oameni in Dominicana.

Ca idee, si eu stiu pe cineva care a facut treaba asta , a mers la aeroport pregatit sa plece oriunde in lume, si a primit o oferta excelenta pt Republica Dominicana.

#25
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Ai grija doar sa nu alegi o destinatie unde este necesara viza pt romani si unde nu se poate obtine la fata locului.

#26
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,884
  • Înscris: 04.10.2007

View Postgiuliani, on 06 decembrie 2018 - 17:48, said:

Cred ca eu stiu despre ce vorbeste initiatorul pentru ca am auzit si eu despre asa ceva, insa de la Frankfurt. Stiu pe cineva care a facut treaba asta si merge cam asa: te prezinti la aeroport cu bagajul facut s la agentiile alea de acolo oferte last minute pentru ziua respectiva. Ei iti la pret redus in functie de ce locuri disponibile mai au in avioane(charter sau nu). Sa dam un exemplu, compania XYZ are in data de azi zbor spre Rep Dominicana si are rezervate in avion 40 de locuri, insa a vandut doar 38 de bilete clientilor. Asadar isi permite sa ofere la un pret mult mai mic o vacanta in Dominicana celor care vor sa zboare acolo pentru ca mai mult ca sigur ei platesc oricum companiei aeriene cele 40 de locuri si e posibil sa plateasca ceva si pt cazarea celor 40 de oameni in Dominicana.

Ca idee, si eu stiu pe cineva care a facut treaba asta , a mers la aeroport pregatit sa plece oriunde in lume, si a primit o oferta excelenta pt Republica Dominicana.
Exact asta ma intereseaza... Mi-a zis ca in felul asta a gasit in Maldive vreo 10 zile cu allinclusiv la vreo 1400 euro de persoana..... si parca la pretul asta m-as duce si eu

#27
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Pentru asta cred ca e nevoie sa faci exact ce a facut prietenul tau: te duci in Munchen si te interesezi pe loc. Asa ceva nu se poate vinde si online pentru ca e vorba de o oferta de care beneficiezi imediat.

#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Daca omul vrea concediu de 1400 euro merita, pentru ca cheltuielile suplimentare cu innoptatul in München nu sunt foarte mari in raport cu concediul.

#29
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View PostBursul, on 07 decembrie 2018 - 14:52, said:

innoptatul in München nu sunt foarte mari in raport cu concediul.
gasesti hotel de 1* cam la 50 euro / noapte

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate