Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

TV-uri 4K ce merg cu postul TV Digi 4K. Info, discuții, probleme etc.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,454
  • Înscris: 12.07.2010
Dați-mi un sfat, vă rog! Să trec TV-ul Sony de la 6.5620 la actualizarea 6.6520?

#182
ddu

ddu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 29.12.2006
Salut! Eu am um Philips 48PUS7600/12... nu găsesc in lista de programe digi4k sau EurSp4k... 🙄... aveți idee? Pe alte tv-uri care nu sunt 4K , le am in lista de programe... merge doar sunetul... dar sunt acolo... pe asta nu le găsesc...

#183
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Unele TV-uri Full HD/HD Ready nu memoreaza posturile 4K.

Edited by IceCoolExtreme, 28 August 2020 - 16:56.


#184
vane

vane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 18.08.2003
Sony KD-55X9005B a funcționat în teste, muzică, documentare etc.

Acum, suportul Sony spune:
"...fiind vorba despre un model de televizor SONY Bravia din 2014, acesta nu are încorporat un tuner complet compatibil cu tipul de transmisie TV în format 4K, întrucât acestea nu existau la momentul fabricării televizorului respectiv.
Acest model de televizor poate recepționa și reda semnal video în format 4K doar de pe o sursă externă (ex. Blu-ray player conectat prin cablu HDMI).
Totodată, pot sa vă informez că, datorită semnalizării eronate a canalului Digi 4K ca fiind semnal HD, televizorul a avut posibilitatea redării acestuia în perioada de teste.
Ulterior, o dată cu criptarea și lansarea oficială a acestui canal TV, RCS-RDS a început semnalizarea corectă a semnalului ca fiind 4K, iar televizorul nu îl mai poate reda, tunerul acestuia având în specificații numai SD și HD."

Are cineva experiență cu acest model?

#185
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 13.02.2015
Dar totusi TV-urile moderne FHD au AI si scalare imagine, atat in plus cat si in minus.
De ce nu ar merge Digi 4k?
Adica daca tunerul il gaseste si e in lista de programe, ar trebui dupa parerea mea sa se si afiseze, la activarea optiunii in contul Digi.

#186
Ciuli67

Ciuli67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.04.2007
Bună seara! Îmi place să cred că am postat corect, dacă ar fi trebuit să postez în altă zonă - îmi cer scuze. Am o problemă, extrem de ciudată (pentru mine cel puțin): un defect(?) al unui televizor LG ULTRA HD TV 65'' UB980V. Concret, până acum 3 zile funcționa perfect și deodată nu se mai văd decât imagini statice!!! Adică se aude perfect, se schimbă programe, se accesează zona de smart, se intră în setări, dar nu se mai vede imaginea în mișcare - acolo unde (se presupune) ar trebui să fie imaginea în derulare ... este negru. Mai precis în cazul unui film pe ecran se vede sigla postului și subtitrarea, sunetul este ok, restul ecranului, negru. Dacă cineva are idee de ce se întâmplă acest lucru și îmi poate spune aș fi recunoscător. Mulțumesc anticipat. Seară bună!

#187
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Se vede sigla postului, dar restul ecranului este negru...? Adica TV-ul delimiteaza clar sigla de restul ecranului? Ai putea sa pui niste poze?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate