Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

R.C.S. și R.D.S. - Digi Cablu - 3 posturi în format 4K - Digi 4 K, Love Nature 4K și Eurosport 4K. Nou: Love Nature 4K.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#55
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Am descoperit aceeasi problema de curand, insa e ceva dubios la mijloc.
Un tv Samsung 55MU7002 (generatie 2017, ultimul update de soft dec. 2019) receptioneaza corect ESP 4k, imaginea e luminoasa (nu comentez daca sunt diferente mari sau mici fata de varianta non-HDR).
Un tv Samsung 55Q70RA (generatie 2019, ultimul update de soft apr. 2020) receptioneaza prost ESP 4k, imaginea e stearsa si intunecata (muuuuult mai proasta decat la varianta non-HDR).

Deduc de aici ca implementarea HLG pe cele doua tv-uri e diferita?

#56
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
In mod normal ar trebui sa fie invers, 55Q70R avand luminozitate si contrast mai mare, plus ca e si FALD, asa ca mai umbla la setari. Eu, pe un 55MU8002, am renuntat sa ma uit la Eurosprot 4K din cauza imaginii.

#57
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Am umblat la setari de m-am saturat.
Filmele HDR in Netflix se vad ok. Probleme am doar cu ESP 4k. Si e clar ca e o diferenta de soft intre cele foua tv.
Probabil asta e si motivul pt care ESP nu ia masuri, pt ca pe unele tv-uri merge.

#58
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
Ar fi bine sa renunte la HDR si sa-l transmită ca in alte parti, fara HLG. Doar la noi sunt cu moț, la rusi nici acum nu au implementat HDR, desi emite de multa vreme.

#59
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

 batman, on 09 iunie 2020 - 14:22, said:

Am umblat la setari de m-am saturat.
Filmele HDR in Netflix se vad ok. Probleme am doar cu ESP 4k. Si e clar ca e o diferenta de soft intre cele foua tv.
Probabil asta e si motivul pt care ESP nu ia masuri, pt ca pe unele tv-uri merge.


DA altfel functioneaza softul la cele 2 tv-uri,asta e cauza diferentei.
pe nici un tv nu merge ESP 4k,corect.sunt tv-uri unde e mai pronuntat problema,dar pe nici unul,nu e invizibil aceasta problema!
cu implementare corecta a semnalului hdr-hlg,ar disparea problemele,de pe toate tv-urile...nu trebuie facut separat ptr.fiecare tv sau marca...totusi vb.de un standard international,bine definit. deci clar ca nu-l intereseaza...asta e motivul,ca nu fac nimic...

#60
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010
Eu cred că doar semnalizarea a rămas constantă (transmisie HDR/HLG), indiferent de conţinut. Probabil se vede nativ HDR doar la anumite evenimente live, nu şi la conţinutul înregistrat. Tare mă îndoiesc că înregistrările au fost făcute toate cu suport HDR.

Edited by blue-line, 09 June 2020 - 16:44.


#61
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
Nu e nativ, e din "pix".

#62
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Știe cineva la ce e oferta? Ce o sa fie?

Attached Files



#63
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
E o oferta pt cine are doar unul din cele doua servicii: cablu / internet. Daca iei si celalalt serviciu, se face reducere 50% sau ceva de genul asta.

#64
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

 raduors, on 04 septembrie 2020 - 06:25, said:

Știe cineva la ce e oferta? Ce o sa fie?
Update: Sunand la relatii cu clientii Digi ne-a fost confirmat ca oferta se adreseaza abonatilor existenti Digi care detin internet fix sau televiziune prin cablu si doresc sa suplimenteze cu serviciul fix de care inca nu beneficiaza. Astfel, daca avem televiziune prin cablu si optam pentru internet fix, vom beneficia de reducere 50% timp de 3 luni pentru abonamentul nou de internet fix. Asemenea, daca avem internet fix si optam pentru televiziune prin cablu, vom beneficia de reducere 50% timp de 3 luni pentru abonamentul nou de cablu TV.
https://tinyurl.com/yxa56y9h

Oferta este disponibila in perioada 7 – 13 septembrie 2020 iar pentru a beneficia de reducere, trebuie sa optam pentru perioada contractuala de 24 de luni pentru noul serviciu contractat.

#65
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
Parcă au modificat ceva în setările Eurosport4k, pare mult mai luminos.



Attached File  IMG_20200905_133558.jpg   552.27K   76 downloads

Attached File  IMG_20200905_133044.jpg   341.84K   69 downloads

#66
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 18.07.2019
Era interesat dacă era versiunea românească  în 4k

#67
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Nu o sa fie, Eurosport 4K vine ca o înlocuire a canalului internațional.

#68
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

 A-ONE, on 05 septembrie 2020 - 12:38, said:



la mine nu a fost intunecat...nici acum nu e 4k nativ si nici hlg-hdr NU e bine...deci nu e mare diferenta...eventual e si mai naspa decat cum a fost...din pacate...

#69
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018
BREAKING NEWS,ACHTUNG!!!

continut NATIV 4K, pe eurosport 4k!!! dupa 8 luni si jumate, vad primil eveniment sportiv asa, cum ar trebui sa fie, mai exact Rolland Garros, meciul intre Gerasimov si Nadal!!! e reluarea, nu m-am uitat in cursul zilei...ca n-am mai avut chef, ca nu mai speram la nimic 4k...DAR surpriza...DA e 4k si hlg-hdr frumos, ca lumea...in sfarsit, primul pas!!! cei care pana acum, ati crezut ca e ok, esp 4k...va rog, uitati-va acum...si spuneti parerile!...vizionare placuta )))))

#70
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Cum primul? La începutul anului a mai fost parcă ceva.

#71
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 08.11.2019

 hariseldon01, on 28 septembrie 2020 - 23:40, said:

BREAKING NEWS,ACHTUNG!!!

continut NATIV 4K, pe eurosport 4k!!! dupa 8 luni si jumate, vad primil eveniment sportiv asa, cum ar trebui sa fie, mai exact Rolland Garros, meciul intre Gerasimov si Nadal!!! e reluarea, nu m-am uitat in cursul zilei...ca n-am mai avut chef, ca nu mai speram la nimic 4k...DAR surpriza...DA e 4k si hlg-hdr frumos, ca lumea...in sfarsit, primul pas!!! cei care pana acum, ati crezut ca e ok, esp 4k...va rog, uitati-va acum...si spuneti parerile!...vizionare placuta )))))

Eu în acel timp reglam nuanta pe E4K :D... terenul se vedea roșu și nu portocaliu... acum e bine ...

#72
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018
da e destul de rosie terenul...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate