Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Brasov - Nym House/Ghimbav Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Hai salut.

Am cautat informatii pe forum legate despre acest ansamblu si nu am gasit nimic. Avem colegi care locuiesc in zona sau au purtat tratative cu dezvoltatorul? PAR a fi seriosi, nu stiu daca si sunt. V-as ramane recunoscator pentru orice fel de informatie (cunosc site-ul lor, i-am gasit si pe facebook am si discutat cu ei). Nu strica sa stiu mai multe.

#2
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Ce naiba să stii de aia? fac blocuri in camp la zeci de km de oras si o să faci 4 ore zilnic in ambuteiaje până la muncă dacă o să lucrezi prin buticurile sau blocurile din oras.

Cam ca si aia din sanpetru, desi au doar vreo 3km de oras sau avangarden sau stupini cu 5 km.
In blocurile din afara orasului merita sa stai la pensie.

Edited by cipri2bau, 26 November 2018 - 21:44.


#3
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Poti face o vizita sa vezi despre ce e vorba, eu am fost in primavara si erau gata vreo 2 strazi de case si blocuri cu 2 etaje si parcare subterana.Finisaje cu piatra naturala pe fatada, strazi mai largi decat gasesti prin alte zone.Nu am vazut interioarele.Proiectul va avea cateva sute si deja sunt gata peste 100 unitati.

#4
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
@cipri2bau: Mda... Informatii mai mult decat folositoare. Este vorba de casele de acolo. Blocuri au facut in trecut. Exagerezi cu patru ore pana la munca (mai ales ca sunt 4 kilometri pana in Brasov). Sa nu uitam ca nebunia e in cealalta parte a orasului. Cine a zis ca toata lumea lucreaza in Brasov?

Pun intrebari legate de calitate, despre cat de multumiti sunt oamenii. Nu distante si ambuteiaje care inevitabile oriunde.

@TheChosen1: am fost deja. Ce te-a determinat sa nu cumperi acolo? Din moment ce ai fost, te interesa deja :D.

Edited by SPX808, 27 November 2018 - 08:59.


#5
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
E un client de-al meu dezvoltatorul, nu am cumparat acolo, nu ma intereseaza zona aia, eu imi fac casa in sanpetru. Zona mi se pare ok pt cine lucreaza prin fabricile din zona si nu vrea sa aiba de-a face cu traficul din brasov.

#6
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
A mai cumpărat careva casa in acest ansamblu imobiliar?

#7
belemistul

belemistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 03.06.2020

 cipri2bau, on 26 noiembrie 2018 - 21:44, said:

In blocurile din afara orasului merita sa stai la pensie.
la 200 000 euro si mai mult iti cumperi apartament in betoanele turnate pe Drumul Poienii.
Te bucuri de peisaj, betoane si linistea motocrosului de pe Drumul Poienii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate