Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...

Aplicatii stress test RAM

Asigurare auto hibrid
 

Ce sa fac cu viata mea ?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
GabyIzzat

GabyIzzat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2018
Buna tuturor.


Eu am o problema, viata mea sincer este un cosmar, as vrea sa ma ajutati cu sfaturi, sincer nu stiu ce sa fac, am 24 de ani sunt in palestine de vro 10 ani, nu vreau sa traiesc aici deloc.

Am facut un post pe alt account dar sincer am uitat idul si parola asa ca am facut alt account, am terminat aici in palestina hotel management, si am lucrat la KFC, si in hoteluri, deocamdata lucrez ca receptionist la un hotel, acum vrun an tata a dat divort de mama mea vitrega romanca, care era destul de ok dar problema intre ei a fost ca ea nu vrea sa traiasca in palestina, acum 6 luni sa casatorit cu o palestinianca si de atunci probleme au inceput.

Ma acuzat ca eu iam furat aurul fetei, si ca eu cu ea avem relatii intime, cea ce mise pare stupid, el are 56 ani ea are 31 de ani eu am 24, dar chestia e ca eu sunt gay, vorbeam normal cu ea, ca friends nimic mai mult, ei doi se cearta de cand sau cunoscut...

ma rog, acum 3 luni mam certat cu el, si am fost dat afara de acasa, acum locuiesc la un hotel, acelas loc unde lucrez si dorm, cea ce pentru moment e ok, dar si aici nu stiu cat osa stau, pentru ca acum e off season si bossu se cearta cu toti, doar azi a incercat sa gaseasca ceva gresit la mine casa ma cert cu el.

daca osa fiu dat afara de aici habar nu am unde osa dorm sau ce osa fac, sincer acum am exact 1000 de dolari in banca, ma gandeam sa ma intorc in Romania dar postu care lam pus acum cateva zile miau recomandat sa nu ma intorc..

cea ce vam spus e doar putin despre mine, dar situatia e chiar foarte rea, sincer habar nu am ce sa fac cu viata mea, stiu araba engleza si romana, cea mai slaba limba o am romana deoarece nu prea o folosesc de 10 ani.

Daca imi puteti spune ce sa fac, sa imigrez unde ? unde gasesc joburi ? cum sa caut ? eu sincer nu stiu..

Daca imi zic astia dela hotel maine degzemplu pa, ma gandesc cu astia 1000 de dolari sa imi iau un bilet de avion si sa merg in olanda, merg din usa in usa cautand job, dar si acolo e greu sa gasesc job fara BSN, cea ce imi trebuie o locuinta casa fac BSNnul, stiu ca 1000 de dolari nu osa imi ajunga de nimic mai ales ca osa cumpar si biletu din ei..

Orce sfat e bun venit si ma iertati de paragrafele lungi.

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Din ce stiu eu , acolo , in ''Palestine'' , daca ai ceva de-a face cu mama vitrega , iti taie .....cucul .

Edited by gladiatore, 24 November 2018 - 23:03.


#3
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
In Olanda nu prea primesti chirie fara loc de munca, nici loc de munca fara BSN, pe care il iei cu chirie, sau un om binevoitor care sa te treaca pe adresa lui.

#4
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Pentru inceput , ar fi buna o Italie , o Spanie , Germania .....sigur te ve-i descurca .

#5
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
1000$, e mai nimic...nici in Romania nu ai loc..

#6
GabyIzzat

GabyIzzat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2018

View Postgladiatore, on 24 noiembrie 2018 - 23:05, said:

Pentru inceput , ar fi buna o Italie , o Spanie , Germania .....sigur te ve-i descurca .

italia, germania ? si cum in agricultura ? tot aud ca romanii pleaca si se duc in agricultura, nu mar deranja dar sincer nu stiu nimic despre ele, imi da ei camin ? orce detaliu e bine venit.

View Postgladiatore, on 24 noiembrie 2018 - 23:02, said:

Din ce stiu eu , acolo , in ''Palestine'' , daca ai ceva de-a face cu mama vitrega , iti taie .....cucul .

Tata are suspiciunile lui, cea ce mise pare foarte stupide, pentru ca eu sunt gay, si iam si zis chestia asta acum 2 ani...

#7
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Avem aici pe forum niste prieteni israelieni care ne-au spus ca in Palestina vi se da totul gratis si ca nu va lipseste nimic.

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Puteia sa continui aici, chiar daca nu mai stii credentialele contului .

https://forum.softpe...poi-in-romania/

Edited by pasilla, 24 November 2018 - 23:23.


#9
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Daca vrei in Italia , cauta la nord de Roma , catre sud sa nu te puie al cu coarne sa te duci . Si da , poti gasi de munca cu cazare , dar trebuie sa ai ceva cunostinte , sa te ajute .

Edited by gladiatore, 24 November 2018 - 23:23.


#10
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Te-ai gandit la Turcia ? Desi nu stiu daca acolo se vorbeste araba.

#11
GabyIzzat

GabyIzzat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2018

View PostPaz, on 24 noiembrie 2018 - 23:20, said:

Avem aici pe forum niste prieteni israelieni care ne-au spus ca in Palestina vi se da totul gratis si ca nu va lipseste nimic.

Nu e chiar asa, eu ca un cetatean palestinian am dubla cetatenie, eu acum nu pot sa inchiriez un apartament, bine daca vreau pot dar osa ma coste o gramada, plus nu imi ajung bani, am salariu de 400 de euro, un apartament aici gasesti cel putin 250 euro, imi va trebuii transport,tigari,mancare nu osa imi ramana absolut nimica din salariu..

La hotel nu platesc nimic, dorm si mananc aici, dar bossu de aici e ciudat.. mai ales ca e off season si vrea sa scape de muncitori pana in vara.

View PostPaz, on 24 noiembrie 2018 - 23:32, said:

Te-ai gandit la Turcia ? Desi nu stiu daca acolo se vorbeste araba.

Turcia nu se vorbeste araba, ci turca, Mam gandit la israel de mai multe ori, dar eu nu am voie sa merg acolo pentru ca am buletin palestinian.

#12
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostGabyIzzat, on 24 noiembrie 2018 - 23:32, said:

am salariu de 400 de euro
Salariu minim mai mare ca in Romania...

View PostGabyIzzat, on 24 noiembrie 2018 - 23:32, said:

nu osa imi ramana absolut nimica din salariu..
Pai in Romania nici de la un salariu la altul n-ai ajunge.

Eu ma gandesc ca ar trebui sa-ti mai inventezi vreo activitate in timpul liber.

Arati bine ?

#13
GabyIzzat

GabyIzzat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2018

View PostPaz, on 24 noiembrie 2018 - 23:38, said:

Salariu minim mai mare ca in Romania...

Pai in Romania nici de la un salariu la altul n-ai ajunge.

Eu ma gandesc ca ar trebui sa-ti mai inventezi vreo activitate in timpul liber.

Arati bine ?

Arat normal :D

#14
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu rade, e important. In vest sunt multi homosexuali cu bani. Daca crezi ca ai appeal si ai cetatenie romana, te salvezi. Poti merge in Italia.

#15
GabyIzzat

GabyIzzat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2018

View PostPaz, on 24 noiembrie 2018 - 23:49, said:

Nu rade, e important. In vest sunt multi homosexuali cu bani. Daca crezi ca ai appeal si ai cetatenie romana, te salvezi. Poti merge in Italia.

Ok...  umm si cum mai exact ? webcam ? sau cum...

#16
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Nu mai invatati omul la timpenii...sa-si gaseasca acolo ceva mai bun...este practic necalificat, ce sa faca in UE...daca il accepta...

#17
GabyIzzat

GabyIzzat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2018

View Post_Dadi_, on 24 noiembrie 2018 - 23:53, said:

Nu mai invatati omul la timpenii...sa-si gaseasca acolo ceva mai bun...este practic necalificat, ce sa faca in UE...daca il accepta...

In EU nu am lucrat deloc... doar in palestina. nu stiu daca in EU osa ia in considerare experienta mea in palestina.

#18
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostGabyIzzat, on 24 noiembrie 2018 - 23:51, said:


Ok...  umm si cum mai exact ? webcam ? sau cum...
Nu, nu m-am gandit la astea, ideea mea era sa-ti gasesti o munca normala si apoi un partener.

View PostGabyIzzat, on 24 noiembrie 2018 - 23:54, said:

In EU nu am lucrat deloc... doar in palestina. nu stiu daca in EU osa ia in considerare experienta mea in palestina.
Ai zis ca stii engleza si ai experienta in hotel. Si ca esti tanar.

Edited by Paz, 25 November 2018 - 00:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate