Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7465 replies to this topic

#3763
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Nu mi se pare normal sa-mi opreasca diferenta. Pana la urma pe acel voucher s-a platit o suma de bani, si acea suma trebuie sa poata fi cheltuita integral. Ar trebui sa se genereze automat alt voucher cu diferenta ramasa necheltuita, sau sa fie ajustat voucherul existent la suma ramasa. Din punct de vedere tehnic, cred ca emag poate face acest lucru.

#3764
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 Pudu, on 23 aprilie 2022 - 12:34, said:

Nu mi se pare normal sa-mi opreasca diferenta. Pana la urma pe acel voucher s-a platit o suma de bani, si acea suma trebuie sa poata fi cheltuita integral. Ar trebui sa se genereze automat alt voucher cu diferenta ramasa necheltuita, sau sa fie ajustat voucherul existent la suma ramasa. Din punct de vedere tehnic, cred ca emag poate face acest lucru.
poate face acest lucru dar castiga mai mult daca n-o face

#3765
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Poți sa cumperi voucere?

#3766
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011
Da, ca sa le faci cadou altcuiva

#3767
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,539
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/74/96/K71j46Ut_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

eMAG, cel mai mare retailer local online, a detronat Dacia și a devenit cel mai valoros brand românesc, depășind €1 miliard.

https://www.profit.r...ologie-20679893

#3768
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,413
  • Înscris: 16.05.2007
bravo lor, 90 % din cumparaturi le fac de la ei, am scapat de mers in stresul din magazine

Edited by liberlamare, 27 April 2022 - 09:27.


#3769
darkbxo

darkbxo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.08.2009
Vreau sa plasez o comanda la eMag (furtun aspirator de 1 metru).
Ridicare din easybox: 36lei
Livrare normala: 22lei

Cum vine asta?

#3770
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
De ce nu întrebi la eMag?

#3771
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
probabil e vandut de alta firma pe emag.
ala are contract cu un curier, si are negociat un tarif mai mic.
ca sa trimita la easybox, trebuie sa trimita cu sameday, proprietarul easyboxurilor, la pretul cerut de sameday, mai mare.

#3772
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,378
  • Înscris: 08.02.2011
Sau nu vor sa foloseasca sameday si au pus un pret la misto ca-i obliga emagul.

#3773
Alsario

Alsario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.10.2013

 georgica, on 23 aprilie 2022 - 12:18, said:

Parțial în sensul de comandă de 50 de lei și voucher de 100 => să rămână 50 de lei pe voucher - nu.


Acum cativa ani cand m-am lovit de asa ceva, puteai alege sa iti genereze alt voucher cu diferenta de bani ramasa.

#3774
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,539
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/75/ae/iGMNHm3e_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

*valabil pt cei fara genius :)

#3775
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Practic la easybox platesc acum 12.50 ... de obicei aleg plata cu cardul la easybox. si aia mai e 2.5 lei in plus. In timp ce la showroom e 10 lei comanda cu tot cu plata cash la showroom.
S-a scumpit motorina/benzina.. curentul la easyboxuri.. Posted Image

Edited by -koss-, 03 May 2022 - 14:51.


#3776
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Să nu credem totuși că pachetele se teleportează la easyBox-uri. Pentru absolut orice există costuri.

View Post-koss-, on 03 mai 2022 - 14:50, said:

de obicei aleg plata cu cardul la easybox. si aia mai e 2.5 lei in plus

Dar de ce plătești așa?

#3777
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 25.12.2016
Începând de astăzi, clienţii eMAG vor avea parte de un proces şi mai simplificat de achiziţie şi de standarde uniforme în ce priveşte livrarea la easybox, fie că vor comanda de la eMAG sau de la un comerciant din Marketplace. Astfel, pentru orice comandă plasată de la seller pe eMAG, clienţii vor achita o taxă fixă de 9,99 de lei pe comandă. În cazul în care un client plasează o comandă care conţine produse de la mai mulţi selleri, această taxă se va aplica pentru fiecare seller în parte.
https://adevarul.ro/...724f/index.html

#3778
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,889
  • Înscris: 12.03.2009
Eu zic ca nu e rau. Am avut colete de la parteneri la easy box si cu transport 25 lei...

#3779
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View Postbv01, on 03 mai 2022 - 15:49, said:

Să nu credem totuși că pachetele se teleportează la easyBox-uri. Pentru absolut orice există costuri.



Dar de ce plătești așa?

Pai poate ma razgandesc si comand altceva pana imi vine comanda la easybox.. Mi s-a intamplat de n ori in plandemie sa fac asta. si sa raman cu banii blocati.. zile intregi la retur. Asa nu le mai ridic.
Mi s-a intamplat ca pana ajung produsele sa fie bagate la oferta.. de pe o zi pe alta  si sa imi iau teapa de 100 -200 de lei dati in plus pe produs +.. bani blocati.. cu returul + alta comanda..
Asa mai bine dau 2.5 lei in plus si stiu o treaba... dau renuntare la comanda si fac alta fara sa am banii blocati.

Ori am mai avut situatie cand am platit online si m-am razgandit sa iau un produs mai superior si sa fac alta comanda. 1 zi 2 tot am stat cu banii blocati.

Doar asigurarea rca am platit-o online la emag.. in rest nimic semnificativ... de cateva luni..
Chiar si comenzile de 8000-9000 de lei le-am platit ori cu cardul la livrare ori cash..

Ce am mai platit cu cardul.. au fost comenzile de la parteneri de valoare mai mica sau comenzile de valoare foarte mica vandute si livrate de emag de genul 100-200 de lei ca nu e suma mare care ramane blocata in caz de retururi sau razgandiri de ale mele.

Edited by -koss-, 04 May 2022 - 10:24.


#3780
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postdarkbxo, on 27 aprilie 2022 - 11:16, said:

Vreau sa plasez o comanda la eMag (furtun aspirator de 1 metru).
Ridicare din easybox: 36lei
Livrare normala: 22lei

Cum vine asta?

Nu mai au varianta ridicarii din magazin ? Era parca 5 lei costul procesarii comenzii. La alte magazine este zero, adevarat, dar nici 5 lei nu e mare branza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate