Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7316 replies to this topic

#3529
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012

View Postcuculea, on 21 ianuarie 2022 - 08:10, said:

la sfarsitul comentariului, am pus ca livrarea emag a fost sub orice critica, 10 zile pentru 3 produse , este inacceptabil. Sunt curios daca il publica

Știi că poți să faci direct review eMag-ului?

#3530
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 15.07.2008
Nu o sa-l publice, am pus si eu un review la un produs si la sfarsit am adaugat ca emag mi-a trimis un produs resigilat in loc de unul nou pentru ca asa a fost.
Nu mi l-au publicat.

#3531
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 11.08.2016

View Postcrisstonne, on 21 ianuarie 2022 - 00:04, said:

A, am înțeles, în loc să primească informația ca pe un sfat bun, să rectifice la specificații, preferă să lase dubiile în aer, să se frigă și alți fraieri, nu doar eu.

Bun așa  ��

Păi fraților, nu merită ăștia retururi peste retururi pentru orice nimic, pînă se satură și încep să respecte clientul în mod real?



Dacă spuneai" că are 3 pixeli arși, nu mai postau, că nu era despre specificațiile tv-ului?!

O bandă led nu este altceva decît o înșiruire de leduri, lucrul esențial care o compune este led-ul.

Să vorbesc despre lipiciul de pe dosul ei, asta este mai important?
Sa mai scurtez din fraza. Ai spus asta: "nu se spune nicăieri în descriere". Ei de asta s-au legat.

In T&C, emag spune ca nu-si asuma raspunderea sau o tampenie de genul pt descrierea produselor de pe site.

Asa ca vaneaza tot ce nu corespunde regulamentului si lasa pe dinafara...

#3532
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.10.2004
Sunt eu neinformat sau eMag mi-a trimis pentru a doua oară consecutiv Echo Show 8 1st Gen in loc de 2nd gen?! Pe prima a desigilat-o și se vedea că nu are deschiderea camerei rectangulara. Ăștia și-au etichetat greșit produsele?! 2nd gen are camera de 13mp și vizual diferă și că preț diferă!
LE
Prima dată le-am atras atenția și în comentarii(neaprobat) și telefonic când m-au asigurat că au pe stoc Echo Show generația a doua!

Edited by drakke2010, 21 January 2022 - 14:21.


#3533
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcucur, on 21 ianuarie 2022 - 09:09, said:

Nu o sa-l publice, am pus si eu un review la un produs si la sfarsit am adaugat ca emag mi-a trimis un produs resigilat in loc de unul nou pentru ca asa a fost.
Nu mi l-au publicat.
Intr adevar nu l a publicat , pe motiv ca mesajele cu privire la livrare si nu se publica.
Sunt 100000 de review uri pe emag publicate de la diversi inteligenti care zic doar…livrare emag impecabila…livrearea emag ireprosabila….si atat, fara referire la produsul in sine…alea au fost publicate, eu ca am scris , pe langa reviewul concret la produse, ca livrarea emag lasa de dorit…nu s a mai publicat.

View Postbv01, on 21 ianuarie 2022 - 09:04, said:



Știi că poți să faci direct review eMag-ului?
Ma doare undeva de ei…oricum comand din an in paste de la ei, nu mi se pare o afacere pentru ca preturile sunt destul de sus, adica la fel cu ce gasesti in off line, iar timpul de livrare e foarte mare…personal eu nu gasesc emag o mare afacere pentru mine. Am comandat niste produse ce nu le gaseam in offline, dar asta mi se intampla rar.

Asa ca…review direct la emag…mi se rupe, sa faca borsi…daca sunt atat de batuti in cap incat sa publice rahaturi de reviewuri  gen livrare emag imepczbila si atat, la un produs, iar la al meu ca le am criticat livrarea, nu l au publicat…sa fie iubiti, oricum sunt de tot rahatul.

Edited by cuculea, 21 January 2022 - 20:40.


#3534
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
@drakke2010

dar de ce iei de la eMag? mereu baga oferte pe Amazon la €60 + 20-30 lei curierul sa o aduca acasa :)

mi se par FOARTE scumpe produsele Amazon la noi... adaosuri de 100% minim... fie ca vorbim de eMag, QM sau altii

prefer sa le iau direct de la sursa... la jumatate de pret, decat sa ii imbogatesc pe fomistii de la noi :D

#3535
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.10.2004

View Postbeavis03, on 21 ianuarie 2022 - 21:12, said:

@drakke2010
dar de ce iei de la eMag? mereu baga oferte pe Amazon la €60 + 20-30 lei curierul sa o aduca acasa :)
Nu știu cum faci asta pentru că produsele astea nu le expediază in Ro. Folosești intermediar... iese scump. Rude?! Cumpăr și de pe Amazon dar nu orice e disponibil pentru Ro. Plus că boxa de mai sus avea la eMag, fix prețul de pe Amazon USA, cu tot cu TVA! Desigur, prețul normal de 129 USD nu cel de promoție care poate fi și sub 100usd
LE
Multe cumpăr de la eMag chiar dacă e mai scump datorita sistemului de livrare la cutiuțe...pentru mine e important sa nu fiu deranjat de curier.

Edited by drakke2010, 22 January 2022 - 11:57.


#3536
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
intermediar, le iau din germania eu si ies mai ieftin ca aici cu mult :D

https://forum.softpe...ri/page__st__36

sunt 3 curieri cu care lucreaza, iti alegi: Cargus, fanmizer curier sau DPD

#3537
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 29.07.2017
O situatie amuzanta cu emag.
In vara am cumparat de la ei un produs. Cum trebuia sa primesc un voucer de la ei, le timit
dupa o saptamana o sesizare. In 3 zile imi vine raspunsul standard, cu scuze, blablabla si seria de voucer. Totul ok.
Dupa vreo luna primesc inca un mail de la ei in care o doamna/domnisoara imi zice ca sesizarea mea nu se confirma deoarece voucerul a fost primit si deja valorificat. :):):)

#3538
fmarusteri

fmarusteri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2022
astazi mi-a venit comanda facuta pe "rahatul asta de emag". CLAR .... IN VIATA MEA NU MAI CUMPAR DE PE EMAG. Hoti la drumul mare. Fac comanda ... 60,90 cost produsul + 14,90 transport (era 7 lei daca mergeam la easybox), zic ... lasa vina acasa sa manance si curierul o cirba. bifez acolo, vad total de plata 76,80 lei, zic ok ... mai departe .... ok peste tot si vine astazi comanda 81,80 lei. Zic .... CUM? 5 lei diferenta .... DE CE?  ca poate e procesare comanda ca poate (isi dadea cu parertea curierul), nu stiu ce sa zic. ..... daca vreti il luati ... daca nu merge la retur. ziceti fratilor ca face 81 lei de la inceput (ca nu stau in 5 lei) dar nu ma luati de prost, nu ma furati pe fata. Ca nici la paine nu iti spune ca 5 lei e painea si 3 lei procesarea comenzii. Stiti cum zic batranii ..... "ODATA ISI VEDE TIGANUL vulva LU MASA". De grija mea ... va doresc sa aveti treaba cat mai repede cu judecatorul sindic si administratorul judiciar sa va spuna ca a-ti ramas in curu gol.

#3539
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Pai precizeaza destul de clar cand selectezi plata ramburs : cost procesare plata la livrare 5 lei.

Edited by nonameshadow, 24 January 2022 - 20:26.


#3540
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,938
  • Înscris: 06.09.2004
@fmarusteri: mai bine casti ochii cand faci comanda. La plata cash la primirea coletului se mai ia o taxa.

#3541
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012

View Postfmarusteri, on 24 ianuarie 2022 - 17:46, said:

astazi mi-a venit comanda facuta pe "rahatul asta de emag". CLAR .... IN VIATA MEA NU MAI CUMPAR DE PE EMAG. Hoti la drumul mare. Fac comanda ... 60,90 cost produsul + 14,90 transport (era 7 lei daca mergeam la easybox), zic ... lasa vina acasa sa manance si curierul o cirba. bifez acolo, vad total de plata 76,80 lei, zic ok ... mai departe .... ok peste tot si vine astazi comanda 81,80 lei. Zic .... CUM? 5 lei diferenta .... DE CE?  ca poate e procesare comanda ca poate (isi dadea cu parertea curierul), nu stiu ce sa zic. ..... daca vreti il luati ... daca nu merge la retur. ziceti fratilor ca face 81 lei de la inceput (ca nu stau in 5 lei) dar nu ma luati de prost, nu ma furati pe fata. Ca nici la paine nu iti spune ca 5 lei e painea si 3 lei procesarea comenzii. Stiti cum zic batranii ..... "ODATA ISI VEDE TIGANUL vulva LU MASA". De grija mea ... va doresc sa aveti treaba cat mai repede cu judecatorul sindic si administratorul judiciar sa va spuna ca a-ti ramas in curu gol.

E prea amuzant mesajul ăsta ^^, așa că îl citez.
Dar, 😂😂😂😂, omul ăsta a plătit 5 lei taxa de plată la livrare și face un circ de zici că a pierdut casa la Caritas. 😂😂😂

#3542
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,806
  • Înscris: 16.05.2015

View Postbv01, on 24 ianuarie 2022 - 23:16, said:

E prea amuzant mesajul ăsta ^^, așa că îl citez.
Dar, ��������, omul ăsta a plătit 5 lei taxa de plată la livrare și face un circ de zici că a pierdut casa la Caritas. ������

Inmulteste 5 cu o suta, cu o mie, cu zece mii, cu o suta de mii de comenzi, si ai sa intelegi cum se face smenul aici, in sudul Romaniei.

#3543
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 05.09.2006
Daca nu Vrei sa achiti taxa asta, poti plati cu cardul. In plus nu e o taxa ascunsa, esti informat despre ea si o accepti implicit cand lansezi comanda. Daca nu esti de acord, nu mai comanzi, simplu!

#3544
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012

View Postborhot, on 25 ianuarie 2022 - 09:13, said:


Inmulteste 5 cu o suta, cu o mie, cu zece mii, cu o suta de mii de comenzi, si ai sa intelegi cum se face smenul aici, in sudul Romaniei.

Ideea este că taxa aia e stipulată când comanzi și alegi plata la livrare. De-aia mi se pare amuzant.

#3545
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Aia 5 lei, daca nu ma insel, nu sunt luati de emag ci de curier. Plata la livrare, adica cash la curier, presupune niste costuri, curierul trebuie sa ia banii, sa iti taie chitanta, sa ii depuna la casierie, apoi firma de curierat sa faca un transfer bancar catre emag , contravaloarea la ce a incasat curierul…tot sirul asta inseamna niste costuri.

Vorba celor de sus…faci plata cu cardul, banii se duc direct la emag, nu mai trec prin firma de curierat. Eu cel putin asa vad lucrurile.

View Postfmarusteri, on 24 ianuarie 2022 - 17:46, said:

astazi mi-a venit comanda facuta pe "rahatul asta de emag". CLAR .... IN VIATA MEA NU MAI CUMPAR DE PE EMAG. Hoti la drumul mare. Fac comanda ... 60,90 cost produsul + 14,90 transport (era 7 lei daca mergeam la easybox), zic ... lasa vina acasa sa manance si curierul o cirba. bifez acolo, vad total de plata 76,80 lei, zic ok ... mai departe .... ok peste tot si vine astazi comanda 81,80 lei. Zic .... CUM? 5 lei diferenta .... DE CE?  ca poate e procesare comanda ca poate (isi dadea cu parertea curierul), nu stiu ce sa zic. ..... daca vreti il luati ... daca nu merge la retur. ziceti fratilor ca face 81 lei de la inceput (ca nu stau in 5 lei) dar nu ma luati de prost, nu ma furati pe fata. Ca nici la paine nu iti spune ca 5 lei e painea si 3 lei procesarea comenzii. Stiti cum zic batranii ..... "ODATA ISI VEDE TIGANUL vulva LU MASA". De grija mea ... va doresc sa aveti treaba cat mai repede cu judecatorul sindic si administratorul judiciar sa va spuna ca a-ti ramas in curu gol.
Ia uite boss ce se intampla cand alegi plata la curier…scrie mare si clar …te agiti degeaba, casca ochii ca sa nu zica lumea ca iti meriti soarta.

Attached Files

  • Attached File  Emag.png   1.06MB   47 downloads


#3546
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Tu nu vezi că el semnalizează?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate