Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#37
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008
Am și eu cinci colete din perioada 14-16 octombrie de care nu mai știu nimic.
Unele s-au blocat la "Plan to sail, plan flight number tk073-1043, scheduled departure time 23:00" in 20.10 sau unul "Romania, Arrive at Romania airport." in 22.10.

#38
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mi-am cumparat acest adaptor/incarcator...
si l-am luat fara incarcator... acuma am comandat incarcator, l-am primit azi... tot aceeasi firma, de 2A. Surpriza este ca mi-au trimis doua in loc de unul...

[ https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1hnTBggDD8KJjy0Fdq6AjvXXa0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,656
  • Înscris: 13.12.2006
ce pret?
fara suparare dar exista inclusiv incarcatoare cu afisaj led si posibilitate sa incarci AA sau AAA la pret de maxim 25-30 lei in targul de vechituri pe unde activez eu.

#40
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pe incarcator am dat 4.36 si pe adaptor (sau ala e incarcatorul cu led ? Posted Image) ) pe ala am dat 14$ din vara cand au fost reduceri. E cu afisaj led si imi arata multe chestii... imi place, e cel mai cumparat si mai bun incarcator de pe aliexpress cand vine vorba de afisaj digital. Liitokala li 500 e tata lor Posted Image Am si simplu fara nimic, am si cu indicatoare led care imi arata cat e incarcata bateria. Imi trebuie pentru lanterne...
La noi in tara incarcatoare din astea costa de la 150 la aproape 500lei... (vedeti pe olightstore), la fel si acumulatorii 100lei unu de 18650...

Edited by TruculMagic, 23 November 2018 - 20:44.


#41
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu cred ca e ok sa faceti ce am facut eu :)) Am lasat incarcatorul in priza si am scos bateriile in timp ce incarca... iar una a luat foc si a scos fum , pana acuma scoteam din priza si apoi scoteam bateriile... e prima data in atatia ani cand mi se intampla asa ceva. Acumulatorul in cauza e unul din cei primiti azi... avea PCB.

#42
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,195
  • Înscris: 06.01.2007
Ar trebui sa-mi iau si eu un Litokaia 500, eu am unul scump si prost de la f64.

Zici ca-i bun?

#43
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Liitokala Lii-500 l-am comandat și eu acu” vreo trei săptămâni cu 15.47$ de la ACEST vânzător ! Posted Image

#44
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 maccip, on 23 noiembrie 2018 - 23:56, said:

Ar trebui sa-mi iau si eu un Litokaia 500, eu am unul scump si prost de la f64.

Zici ca-i bun?

Toata lumea il lauda, vezi si pe youtube... nu inteleg de ce a luat foc bateria si a iesit fum... il folosesc deja de cateva luni si nu am avut probleme, iar baterii luate de la vreo 3-4 magazine liitokala le folosesc de vreo 2 ani si nu am avut probleme. Azi am primit 5 baterii (ieri defapt) panasonic 3400mah... si erau 2 la incarcat, s-au incarcat vreo 2-3 ore, mai aveam inca 2 diferite, am scos alea 2 diferite si dupa cateva secunde un panasonic din ala ramas a scos fum din el... m-a speriat un pic... nu stiam cum sa-l scot... am aruncat cu tot cu incarcator afara pe usa Posted Image , acuma e tot afara... am vazut ca nu mai iese fum, insa parca nu mai am curaj sa ma ating de bateria aia... si mai era si cu protectie (pcb). Merg dimineata sa vad care-i treaba.
Am impresia ca partea asta a luat foc... http://prntscr.com/lm8vj9  , ca era fix in jos pusa si probabil s-a supraincalzit...

#45
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Trucule, eu ti-am mai zis... ia baterii originale, nu te mai zgarci la astea de pe aliexpress. Poti sa te zgarcesti la alte lucruri, dar nu la acumulatori si incarcatoare, ca risti naiba sa iti ia foc casa.

Edited by N4S, 24 November 2018 - 16:00.


#46
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu imi raspunde orezarul, deschid disputa ? (am postat problema sambata cred)
Insa nu stiu ce sa cer inapoi... mi-a distrus bateria lui si incarcatorul...

#47
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013
am patit-o si eu astazi, cerandu-mi pe langa pretul platit de 1.80 inca 0.20 'extra shipping free'. peste noapte brusc, si-au dat seama ca transportul costa niste bani, nu au putut sa modifice anuntul anterior. desigur ca i-am dat cancel order, astept sa accepte si sa-mi primesc banii inapoi. incearca si ei sa vada, daca le merge sau nu.

Edited by Vladuut, 26 November 2018 - 13:45.


#48
iullius

iullius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 03.08.2003

 TruculMagic, on 24 noiembrie 2018 - 01:22, said:

Toata lumea il lauda, vezi si pe youtube...
Sunt foarte multe fake-uri, cu cat pretul este mai mic cu atat probabilitatea sa fie fake este mai mare, asta daca nu l-ai luat de pe Liitokala official store...
Am luat si eu un fake ieftin, dupa ce mi-a curs acid din o baterie in el a inceput sa fac fite, am reusit sa-l aduc la viata curatat in baie ultrasonica...
Daca vrei incarcator cat de cat adevarat cumpara de la nitecore(original), am luat si opus(original) insa nitecore este peste tot ce am.

#49
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Vad ceva de la nitekore la 90lei , parca nu-i asa mult, pe liitokala ala am dat vreo 60lei... insa nu de pe liitokala l-am cumparat... de la alt magazin, ca era la promotie. Insa am incarcat multi acumulatori si nu a avut nimic. Vineri am primit 5 acumulatori 3400mah si unul dintre ei a luat foc si a iesit fum din el. E acumulator cu protectie, banda aia care vine pe langa baterie am pus-o in jos fara sa-mi dau seama si cred ca s-a incalzit prea tare altfel nu imi explic...
I-as cere banii inapoi de pe acumulatori... ca si asa mi-a... incarcatorul... voi cum ati proceda ?

#50
iullius

iullius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 03.08.2003

 TruculMagic, on 26 noiembrie 2018 - 21:59, said:

Vad ceva de la nitekore la 90lei ...
Eu asta il am: https://www.aliexpre...815105248.html?
Tu acum cauta ce ti se potriveste la buzunar...

#51
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 17.03.2005
Ia așa ceva :

XTAR VC2 /VC2 plus /VC2S/ VC2 2019/ VC4 /battery charger for 10440/16340/14500/14650/18350/18500/18650/18700/26650/ 22650
https://s.click.alie....com/e/bnQVq3Fw

Eu am XTAR VC2. Are protecție când acumulatorii nu sunt buni, îți arată capacitatea lor și la ce tensiune încarcă + curent.

#52
iullius

iullius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 03.08.2003

 alseeme, on 26 noiembrie 2018 - 23:30, said:

Eu am XTAR VC2. Are protecție când acumulatorii nu sunt buni, îți arată capacitatea lor și la ce tensiune încarcă + curent.
Asa este bun si ala am vrut si eu sa-mi iau un VC4 insa deja eram exagerat cu atatea incarcatoare... LINK

#53
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

 Vladuut, on 26 noiembrie 2018 - 13:44, said:

am patit-o si eu astazi, cerandu-mi pe langa pretul platit de 1.80 inca 0.20 'extra shipping free'. peste noapte brusc, si-au dat seama ca transportul costa niste bani, nu au putut sa modifice anuntul anterior. desigur ca i-am dat cancel order, astept sa accepte si sa-mi primesc banii inapoi. incearca si ei sa vada, daca le merge sau nu.

// update: orezar pro..fesionist, mi-a respins 'cancel order-ul' si a trimis pana la urma comanda cu suma de bani comandata initial: 1.80. deci aveti mare grija cu astia, ca vad ca s-au smecherit in stil nesimtit, incearca si ei sa mai faca niste bani la misto, desi nu e cazul.

#54
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 17.03.2005

 Vladuut, on 27 noiembrie 2018 - 10:41, said:


// update: orezar pro..fesionist, mi-a respins 'cancel order-ul' si a trimis pana la urma comanda cu suma de bani comandata initial: 1.80. deci aveti mare grija cu astia, ca vad ca s-au smecherit in stil nesimtit, incearca si ei sa mai faca niste bani la misto, desi nu e cazul.

Nu s-a smecherit nimeni, ar trebui sa nu mai comanzi din China, cumpara de la eMAG !!!

Daca era produsul cu 20 centi mai scump si transport gratuit nu mai comentai, mare paguba sa platesti transport 20 centi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate