Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Netflix. Un abonament, IP-uri diferite

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
_D_A_N_

_D_A_N_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.02.2014
Salut
Vreau sa-mi fac un abonament la Netflix pe care sa-l impart cu fratele meu. Varianta Premium permite vizionarea pe 4 ecrane in acelasi timp. Intrebarea mea este, toate trebuie sa fie la aceeasi adresa (acelasi IP) sau este posibil ca serviciul de streaming sa fie accesat si de pe IP-uri diferite in acelasi timp?
A doua intrebare: stiu ca filmele si serialele noi sunt subtitrate, dar nu stiu nimic despre cele vechi. Sunt subtitrate si acestea?

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Nu contează IP-ul.

#3
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Poate fi accesat de pe cate calculatoare/televizoare/telefoane/tablete vrei dar numai 4 simultan. Ce vrei e OK.

Sunt foarte putine documentare care nu sunt subtitrate. Subitrarea este o regula, cred ca 99% sunt subtitrate. Oricum, poti sa incerci o luna gratuit sa vezi despre ce este vorba.

#4
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Din cele spuse mai sus inteleg ca se pot uita doua persoane in acelasi timp, in locatii diferite, de pe acelasi cont? In felul acesta se poate imparti costul abonamentului.

Edited by tiestodj20, 17 November 2018 - 18:23.


#5
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

View Posttiestodj20, on 17 noiembrie 2018 - 18:23, said:

Din cele spuse mai sus inteleg ca se pot uita doua persoane in acelasi timp, in locatii diferite, de pe acelasi cont? In felul acesta se poate imparti costul abonamentului.
Da, se poate. La abonamerntul pe care vrea sa il faca el se pot uita 4 persoane in acelasi timp in locatii diferite.

Edited by PlatonX, 17 November 2018 - 18:26.


#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Posttiestodj20, on 17 noiembrie 2018 - 18:23, said:

Din cele spuse mai sus inteleg ca se pot uita doua persoane in acelasi timp, in locatii diferite, de pe acelasi cont?  ui.
Se pot uita 4 din 4 locații.

#7
LaCroixx

LaCroixx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.07.2010
De exeplu: un prieten are cont Premium, el se afla in Anglia si eu in Germania, putem viziona amandoi in acelasi timp -ce o fi pe acolo- ?  Mai exact, putem impartii acelasi cont?

#8
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

Quote

Vizionează oriunde, oricând, pe mii de dispozitive. Software-ul de difuzare online Netflix îți permite să urmărești conținutul pe orice dispozitiv conectat la internet cu aplicația Netflix, inclusiv pe dispozitive Smart TV, console de jocuri, playere media pentru difuzare online, decodoare, smartphone-uri și tablete.
Citește ce-i în link.

O să vedeți conținutul pentru țara în care ați făcut abonamentul, dar asta cred că se subînțelege.

Edited by althea, 17 November 2018 - 18:53.


#9
kronnosy

kronnosy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 147
  • Înscris: 22.10.2018
Bai al dreacu”haceri,unde au ajuns.....

#10
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007

View Postkronnosy, on 17 noiembrie 2018 - 18:53, said:

Bai al dreacu”haceri,unde au ajuns.....
HaHaHa dau eu gratis acces la contul meu Netfilx 4k UHD daca vrea cineva

Edited by razvan1986, 17 November 2018 - 19:01.


#11
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017
Se poate. Multi se grupeaza si impart abonamentul.

#12
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

View Postrazvan1986, on 17 noiembrie 2018 - 19:01, said:

HaHaHa dau eu gratis acces la contul meu Netfilx 4k UHD daca vrea cineva
Mă vezi? Sunt ăla cu mâna sus.Posted Image

#13
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,607
  • Înscris: 16.08.2010

View Postalthea, on 17 noiembrie 2018 - 18:52, said:

Citește ce-i în link.

O să vedeți conținutul pentru țara în care ați făcut abonamentul, dar asta cred că se subînțelege.

Nu sunt sigur ca e chiar asa.
De pilda, eu am facut cererea cand eram in tara, cardul folosit la inscriere - romanesc. Am avut surpriza sa vad trei sau patru filme la care nu aveam acces decat la subtitrare in islandeza (nu romana dar nici macar in engleza). Bineinteles ca am renuntat la Netflix.

#14
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

View Post_D_A_N_, on 17 noiembrie 2018 - 17:59, said:

Salut
Vreau sa-mi fac un abonament la Netflix pe care sa-l impart cu fratele meu. Varianta Premium permite vizionarea pe 4 ecrane in acelasi timp. Intrebarea mea este, toate trebuie sa fie la aceeasi adresa (acelasi IP) sau este posibil ca serviciul de streaming sa fie accesat si de pe IP-uri diferite in acelasi timp?
A doua intrebare: stiu ca filmele si serialele noi sunt subtitrate, dar nu stiu nimic despre cele vechi. Sunt subtitrate si acestea?
Exista topic dedicat pentru Netflix. Da, merge si eu fac acelasi lucru; am dat parola la toata familia; locatii diferite, multiple device-uri, merge fara probleme.
https://forum.softpe.../page__st__4752

Edited by Fuserisk, 17 November 2018 - 20:54.


#15
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

Quote

O să vedeți conținutul pentru țara în care ați făcut abonamentul, dar asta cred că se subînțelege.

Nu, fiecare vede conținutul oferit în țara în care e (sau în care e adresa IP).

Edited by Jayanti, 17 November 2018 - 20:55.


#16
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004

View Postkronnosy, on 17 noiembrie 2018 - 18:53, said:

Bai al dreacu”haceri,unde au ajuns.....
uite, iti dau eu mai ieftin, 10 euro pe an pt uhd. iti zic unde sa trimiti banii?    :lol:

#17
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

View Post_D_A_N_, on 17 noiembrie 2018 - 17:59, said:

Salut
Vreau sa-mi fac un abonament la Netflix pe care sa-l impart cu fratele meu. Varianta Premium permite vizionarea pe 4 ecrane in acelasi timp. Intrebarea mea este, toate trebuie sa fie la aceeasi adresa (acelasi IP) sau este posibil ca serviciul de streaming sa fie accesat si de pe IP-uri diferite in acelasi timp?
A doua intrebare: stiu ca filmele si serialele noi sunt subtitrate, dar nu stiu nimic despre cele vechi. Sunt subtitrate si acestea?
Poti vedea Netflix din Guatemala, daca ai parola contului si conexiune internet. Filmele sunt subtitrate !

View PostLaCroixx, on 17 noiembrie 2018 - 18:46, said:

De exeplu: un prieten are cont Premium, el se afla in Anglia si eu in Germania, putem viziona amandoi in acelasi timp -ce o fi pe acolo- ?  Mai exact, putem impartii acelasi cont?
Da ! Nu conteaza locatia atata timp cat ai abonamentul platit. Poti vedea Netflix in Germania si in acelasi timp Netflix in Anglia.

#18
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostFreeThinker, on 17 noiembrie 2018 - 20:20, said:

Nu sunt sigur ca e chiar asa.
Am abonamentul de câteva luni, n-am fost în timpul ăsta decât la Gyula, 3 zile, dar m-am uitat la House of Cards... am presupus că e peste tot la fel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate