Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

S7 Edge boot loop

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
20cmrecords

20cmrecords

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 15.07.2016
Salut,intampin probleme cu un S7 Edge varianta Verizon SM-G935V Firmware model atasat ca screeshot

Initial telefonul a fost luat de la o cunostinta fara garantie,ulterior cine l-a folosit l-a "abuzat" cu tot felul de aplicatii si jocuri pline de reclame si asa l-a si virusat.Eu am preluat telefonul si am facut hard reset din Boot loader(power + vol -),ulterior s-a resetat la setarile de baza Android si a cerut contul Google inregistrat initial,in cazul de fata nu il mai cunosc nici eu nici persoana in cauza,cu alt cont nefiind acceptat in setup-ul initial

Prin Odin folosing firmware/ROM(nu sunt sigur) am reusit sa sterg complet softul preinstalat,acum apare doar sigla "Galaxy S7 edge,powered by android" si ulterior se restarteaza incontinuu

Pot accesa Download Mode,Recovery Mode si Bootloader

Din Download Mode nu pot face flash cu nici un ROM/firmware in odin,primesc eroare ceva legat de setup connection sau eroare failed to install,operation failed,succeded 0,failed 1

Testat cu mai multe versiuni odin cat si firmware/rom oficial G935VVRU8CRJ3_G935VVZW8CRJ3_VZW  de pe XDA Developers .Nici cu root/unroot cu twrp nu reusesc mare lucru(nu gaseste fisier AP_ROOT_G93*.tar


Posibil sa fie o problema de la PC meu ?(momentan stau pe un HP Compaq dc7600 pana sosesc componetele noi),am incercat cu 3 cabluri micro USB diferite, am testat si pe alte porturi USB,la fel.

Exista vreo varianta incat sa il repar eu sau sa ma duc direct la service gsm cu el ?


<ID:0/004> Added!!
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1301)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> Total Binary size: 21 M
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004> RQT_CLOSE !!
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Attached Files


Edited by 20cmrecords, 16 November 2018 - 21:25.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
In primul rand ai putea incepe cu instalarea unui firmware specific modelului vandut de Verizon (ai pe sammobile lista cu mai multe versiuni de firmware ->https://www.sammobil...-edge/SM-G935V/ , sau poti cauta si din alte surse daca vrei sa iei cu viteza mai mare).

#3
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Instaleaza SamFirm si descarca cu el rom-ul Verizon compatibil cu modelul tau, apoi incearca sa il scrii cu un odin o idee mai vechi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate