Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Restart Energy - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
11047 replies to this topic

#37
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 02.02.2006
Eu m am uitat la ultima factura emisa si m am grăbit sa le transmit indexul sa nu mi mai pună ei... Drept e ca nu prea am transmis indexul pana acum...

Eu m am uitat la ultima factura emisa si m am grăbit sa le transmit indexul sa nu mi mai pună ei... Drept e ca nu prea am transmis indexul pana acum...

Eu m am uitat la ultima factura emisa si m am grăbit sa le transmit indexul sa nu mi mai pună ei... Drept e ca nu prea am transmis indexul pana acum...

Scuze pt tripla, dar nu pot edita...

#38
MoniK123

MoniK123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2020

View PostAiramM, on 28 august 2020 - 09:30, said:

S-a mutat cineva de mai mult timp la Restart, sane zica o parere din experienta? Asa par a fi ok, dintre cei fara monopol, adica vad ca au deztule garantii pe site. De raspuns am vazut ca majoritateazic ca sunt rapizi,te cauta ei pe tine, nu trebuie sa te mai stresezi..

Da, eu m-am mutat acum 2 ani. Nu am avut nicio incidenta si cand am avut ceva intrebari mi-au raspuns imediat, ba m-au mai sunat si ei sa se asigura ca e ok totul.
Si eu tot in ideea asta m-am mutat, vreau sa uit de cosmarul de a suna la firma de curent sau gaz, sa vorbesti cu roboti si cand cu unul cand cu altul, nimeni nu stie exact ce se intampla si fiecare iti da alt raspuns. Contractul are pretul asigurat pe o perioada determinata, eu cred ca daca se mentin in media tuturor nu am motiv sa ma schimb.

#39
21bogdan

21bogdan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020

View PostAiramM, on 28 august 2020 - 09:30, said:

S-a mutat cineva de mai mult timp la Restart, sane zica o parere din experienta? Asa par a fi ok, dintre cei fara monopol, adica vad ca au deztule garantii pe site. De raspuns am vazut ca majoritateazic ca sunt rapizi,te cauta ei pe tine, nu trebuie sa te mai stresezi..
Si pe mine ma intereseaza pareri, oricand e timp de o optiune mai buna chiar daca ai schimbat deja. Am vazut ca ai si o asigurare pt. electrocasnice inclusa cu contractul de curent.

#40
RodiMan

RodiMan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.09.2020

View Post21bogdan, on 02 septembrie 2020 - 23:08, said:

Si pe mine ma intereseaza pareri, oricand e timp de o optiune mai buna chiar daca ai schimbat deja. Am vazut ca ai si o asigurare pt. electrocasnice inclusa cu contractul de curent.

Eu sunt foarte multumita. M-am mutat acum doi ani, nu am avut nicio problema. Cand am avut intrebari, am sunat si mi-au raspuns f amabil. Sunt activi peste tot pe online, imi inspira multa incredere. Eu nu am mai vrut sa mai aud de firmele astea mari, la care nu le pasa de nimeni. Tot acelasi curent si gaz le am, dar stiu ca atunci cand am nevoie sa sun voi pleca cu un raspuns clar.
Da, au asigurarea electrocasnicelor inclusa, foarte rapid se misca cu toate. Practic poti vorbi cu ei cand vrei tu, nu tre sa stai sa tot astepti. Eu am vrut sa am si gazul si curentul in acelasi loc si imi e f util asa. Am vazut ca acum au printre cele mai bune preturi la gaz, din cate ziceau alti useri mai sus. Recomand.

#41
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 30.01.2003
Ce e fraților aici? Chat-ul intern al celor de la restart?
Am numărat 7 conturi făcute special să posteze pe acest topic.
E vreun moderator să curețe topicul?
luci-P, pakuone, MoniK123, Li_ana, 21bogdan, AiramM, RodiMan.

#42
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Postgeorgica, on 03 septembrie 2020 - 19:32, said:

Ce e fraților aici? Chat-ul intern al celor de la restart?
Am numărat 7 conturi făcute special să posteze pe acest topic.
E vreun moderator să curețe topicul?
luci-P, pakuone, MoniK123, Li_ana, 21bogdan, AiramM, RodiMan.
Fun club restart 🤣🤣

#43
Li_ana

Li_ana

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.08.2020

View PostAiramM, on 28 august 2020 - 09:30, said:

S-a mutat cineva de mai mult timp la Restart, sane zica o parere din experienta? Asa par a fi ok, dintre cei fara monopol, adica vad ca au deztule garantii pe site. De raspuns am vazut ca majoritateazic ca sunt rapizi,te cauta ei pe tine, nu trebuie sa te mai stresezi..
Sa nu mai aud de telefoane si de stat la cozi! Era vremea sa se destepte lumea ca se pot face online atatea. Imi surade ideea cu schimbarea online..nu tu trimis acte..nu tu dureri de cap. Nici acum nu inteleg de ce la firmele astea le place sa aiba oameni stand la cozi tot timpul!

#44
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 22.09.2007

View Postgeorgica, on 03 septembrie 2020 - 19:32, said:

Ce e fraților aici? Chat-ul intern al celor de la restart?
Am numărat 7 conturi făcute special să posteze pe acest topic.
E vreun moderator să curețe topicul?
luci-P, pakuone, MoniK123, Li_ana, 21bogdan, AiramM, RodiMan.
Tare asta, nici nu am observat.
Bine ca nu m-am luat dupa comentariile cand am trecut la Restart, doar la gaz. Acum, sper sa fie bine, daca nu plec in 21 de zile.
La energie electrica sunt la AIK, sper sa nu se considere ca fac parte din chat-ul intern al celor de la Restart.

#45
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 02.02.2006

View Postcrazykiller, on 04 septembrie 2020 - 08:48, said:


Tare asta, nici nu am observat.
Bine ca nu m-am luat dupa comentariile cand am trecut la Restart, doar la gaz. Acum, sper sa fie bine, daca nu plec in 21 de zile.
La energie electrica sunt la AIK, sper sa nu se considere ca fac parte din chat-ul intern al celor de la Restart.
Nu ai primit factura? Era cineva din august, dar n am reținut cine... Eu doar de la 1 sept... Acu sper sa fie ok...

#46
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 22.09.2007
Abia pe 1 septembrie a intrat in vigoare contractul. Prima factura ar trebui sa vina pe 15 octombrie, mai am mult de asteptat.

#47
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Post-ina-, on 04 septembrie 2020 - 09:11, said:


Nu ai primit factura? Era cineva din august, dar n am reținut cine... Eu doar de la 1 sept... Acu sper sa fie ok...
Eu o sa primesc primele facturi de la AIK pe 15 septembrie 😁. Voi revenii cu primele impresii atunci.

#48
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 02.02.2006
Știam eu ca cineva are contract in derulare.Asteptam vesti...

#49
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Post-ina-, on 04 septembrie 2020 - 14:19, said:

Știam eu ca cineva are contract in derulare.Asteptam vesti...
Singurele vesti momentan e faptul că au scos momentan de pe site meniul cu contul, si au bagat in schimb o pagină prin care sa poti face plata online.

"Pentru plata facturii AIK Energy te rugăm să completezi câmpurile de mai jos.
Acum poți plăti factura în cel mai ușor mod posibil. Fără cont de client, fără aplicații de instalat. Doar, introduci datele de pe factură și ești redirecționat automat către o pagină securizată de plată. Confirmarea o vei primi ulterior pe e-mail."

Pe mail am primit de la ei recent urmatorul mesaj.

"singura modalitate de gestionare a contului este prin site-ul nostru oficial, insa in momentul de fata, din motive tehnice nu poate fi creat contul de client.

Dupa remedierea erorilor aparute in crearea contului de client va transmitem pe e-mail o informare privind modalitatea de creare a contului.

Va multumim pentru intelegere.

Cu stimă,

Echipa AIK Energy
Departament Furnizare Gaz și Energie Electrică"

Măcar pana isi rezolva ei erorile cu platforma online,au pus la dispozitie formularul de plata la ei pe site. Pe 15 septembrie când primesc primele facturi, va scriu sa va spun cum au mers lucrurile.

PS. Pentru a trimite indexul am văzut că si-au facut un meniu cand ii apelezi, iar robotul te îndrumă, si nu intri in legatura cu nici un consultant.

#50
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Pe 15 septembrie când primesc primele facturi, va scriu sa va spun cum au mers lucrurile.
vezi sa nu uiti! Posted Image
sper ca ai citit si titlul topicului inainte sa postezi despre AIK

inapoi la topic... obligat, fortat de imprejurari, cu alegerea unui furnizor de pe piata concurentiala, am constatat in comparatorul ANRE ca au printre cele mai mici preturi de pe piata, si nu au taxa de "abonament"... fata de AIK care sunt in top, e diferenta de 0.01lei/kwh, iar fata de enel (actualul furnizor) 0.1 lei/kwh la abonamentul "enel simplu anual" care nu are nici "abonament" asa ca am sa-i aleg... ce-o fi o fi, cu dumnezeu inainte Posted Image
la ministerul finantelor apar cu 50 de angajati... de aia in teritoriu nu ai cu cine sa te intalnesti personal...
asta cu "se intereseaza ei pentru tine" e o prostie inutila, "deranjamentele apar in reteaua de distributie, care ramane aceeasi, de acolo iti poti obtine informatiile la prima mana sunand la deranjamente... n-are altcineva (un terț) cum sa obtina alte informatii sau mai detaliate sau mai elaborate!

Edited by apocalipsul, 04 January 2021 - 18:24.


#51
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Postapocalipsul, on 04 ianuarie 2021 - 18:17, said:


vezi sa nu uiti! Posted Image
sper ca ai citit si titlul topicului inainte sa postezi despre AIK

inapoi la topic... obligat, fortat de imprejurari, cu alegerea unui furnizor de pe piata concurentiala, am constatat in comparatorul ANRE ca au printre cele mai mici preturi de pe piata, si nu au taxa de "abonament"... fata de AIK care sunt in top, e diferenta de 0.01lei/kwh, asa ca am sa-i aleg... ce-o fi o fi, cu dumnezeu inainte Posted Image
la ministerul finantelor apar cu 50 de angajati... de aia in teritoriu nu ai cu cine sa te intalnesti personal...
asta cu "se intereseaza ei pentru tine" e o prostie inutila, "deranjamentele apar in reteaua de distributie, care ramane aceeasi, de acolo iti poti obtine informatiile la prima mana sunand la deranjamente... n-are altcineva (un terț) cum sa obtina alte informatii sau mai detaliate sau mai elaborate!
:)) buna asta, de atunci am si schimbat furnizorul cu altii ca aik facea numai greseli in facturi.

#52
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View PostLi_ana, on 04 septembrie 2020 - 08:23, said:


Sa nu mai aud de telefoane si de stat la cozi! Era vremea sa se destepte lumea ca se pot face online atatea. Imi surade ideea cu schimbarea online..nu tu trimis acte..nu tu dureri de cap. Nici acum nu inteleg de ce la firmele astea le place sa aiba oameni stand la cozi tot timpul!
Hai las o jos ca macane...eu am facut bonament online cu acte trimise prin email la cei de la Engie, cu 3 ani in urma, si s a facut contractul imediat, a doua zi il aveam deja...si vorma aia, Engie sunt niste giganti....iar de telefoane...in 3 ani de zile de cand ii am la casa si de vreo 6 la apartament, cred ca am dat o singura data telefon la ei, nu mai retin pt ce...

View Postgeorgica, on 03 septembrie 2020 - 19:32, said:

Ce e fraților aici? Chat-ul intern al celor de la restart?
Am numărat 7 conturi făcute special să posteze pe acest topic..

Da mah...ai ramas tu pe afara, hai te bagi...mai e un loc

View Postwaterman, on 13 noiembrie 2018 - 16:03, said:


UIte ce zice o tanti pe internetul liber



Iar mie asta, mi se pare anti reclama...platita chiar...ehh...ce zici...ne batem? Care e mai periculoasa...reclama sau antireclama?

View Postcrazykiller, on 19 august 2020 - 20:51, said:

Doar ca oferă 50 kWh, ceea e foarte puțin.

Cat vroiai...500? Gratis...ai fi fost multumit la 500?

View Postcrazykiller, on 01 septembrie 2020 - 12:17, said:

Azi mi-a fost activat contractul la Restart. Mi-a fost activat si contul online pe site si in aplicatie. Aplicatia arata ok, pare o copie dupa contul de pe web, cam multe grafice si informatii pe prima pagina, pare cam incarcata, dar vedem cum se descurca si la transmiterea indecsilor si mai ales la plata facturilor.
Poti sa confirmi te rog...exista in aplicatie sau pe web, in cont, vreo rubrica pentru introdus vouchere? cu toate ca cei de la Glovo au anuntat ca au vandut doar o serie limitata de 500 de vouchere cu 30 la suta reducere , pentru energie, sunt curios unde se introduc acele vouchere. Multumesc

Eu am trimis ieri, duminica, actele cerute , pe email, cu indicatiile celor de la Gal Berceni. Problema e ca am pus totul intr un link si share de pe onedrive, volumul fiserelor era prea mare pt. Email....astazi inca nu am primit nimic, sper sa accepte link ul  cu fisierele sharate si sa nu creada ca e vreun virus

Edited by cuculea, 04 January 2021 - 20:08.


#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
E adevarat ca doar prima mie de kwh , e la pret de 0.63/kwh apoi restul costa mai mult?

#54
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Postcosmote, on 07 ianuarie 2021 - 20:04, said:

E adevarat ca doar prima mie de kwh , e la pret de 0.63/kwh apoi restul costa mai mult?
cineva a primit fara restrictia aia
Tariful de 250 lei/MWh energie activa fara limita de consum de 1000 kWh., aferent serviciului de furnizare energie electrica,  aplicabil  clientilor casnici ce incheie procesul de contractare exclusiv online si factura electronica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate