Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Alternativa la Virtual Dub ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 05.02.2002
Care stie un program mai simplutz cu care pot sa transform filmul dp o caseta video hi8 in format divx cu tot cu comprimarea sunetului ? Ideea sa fac un film de vreo ora sa incapa pe un cd . Problema mea este ca virtual dub nu recunoaste formatul dv in care capturez eu de la camera pe hard .

#2
Ender_Wiggin

Ender_Wiggin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 26.10.2002
aaa, eu am un sony handycam care merge cu casta hi8, dar are iesire composite. Camera ta nu are ?

Daca are poti folosi urmatoarea combinatie de softuri

captura - WinDVR 2 (de la Intervideo) => fisier MPEG2
compresie in format avi VIDOMI

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
>Problema mea este ca virtual dub nu recunoaste formatul dv in care capturez eu de la camera pe hard .

Hi8 este format analogic. Sau ai o camera Digital8 cu care ai tras digital pe o banda de Hi8, sau ai o camera care stie sa converteasca la play inregistrarile analogice in digital.

Daca ai formatul DV deja pe disk, poti lucra cu virtualdub, atata timp cat instalezi un codec VFW, vezi ca mai dat linkuri sau chiar sub forma de atasament o solutie denumita "Panasonic DV"

alternative la virtualdub in adevaratul sens al cuvantului nu exista, altfel nu ar fi asa cautat si apreciat. singurele softuri care difera putin de el dar fac acelasi lucru la fel de bine si de usor, sunt tot clone de.....virtualdub :)

#4
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 05.02.2002
Camera este digital handycam trv310e deci inregistreaza digital pe caseta hi8 . Captura o am deja pe hdd ( si imi ocupa vreo 30 GB  :) ) deci vreau doar solutia de compresie ... o sa incerc cu vfw-ul ala .

#5
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Byt nu-i asa ca nu ai Dv_In pe camera aia ? Daca te intereseaza asa ceva plus acces la functiile profesionale blocate de pe ea (Zebra, White Balance, Display Gain and Aperture etc) da-mi un mail/PM

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate