Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1957 replies to this topic

#37
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

 boggie, on 12 noiembrie 2019 - 20:59, said:

dar dat fiind ca e doar HD am decis sa-l descarc 4K HDR din alte surse.
Okay mă poate lămuri cineva...cum se poate ca Mandalorian direct de pe platforma Disney să NU FIE disponibil în 4K???

Azi l-au lansat și aici, voiam să mă abonez, dar dacă limitează totul la banalul HD...........mai bine rămânem la sursele "alternative".

#38
sly78buc

sly78buc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.06.2007
Aplicatia lor de pe Samsung si LG nu suporta 4K deocamdata. Folosesc un Roku si e ok, inteleg ca merge si pe Apple TV sau Fire TV...

Edited by sly78buc, 24 March 2020 - 22:50.


#39
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007

 Mi_Rebelle, on 24 martie 2020 - 21:12, said:

Okay mă poate lămuri cineva...cum se poate ca Mandalorian direct de pe platforma Disney să NU FIE disponibil în 4K???

Azi l-au lansat şi aici, voiam să mă abonez, dar dacă limitează totul la banalul HD...........mai bine rămânem la sursele "alternative".
"Aici"-ul ăsta,unde e?

#40
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Elveţia.

 sly78buc, on 24 martie 2020 - 22:49, said:

Aplicatia lor de pe Samsung si LG nu suporta 4K deocamdata. Folosesc un Roku si e ok, inteleg ca merge si pe Apple TV sau Fire TV...
Am iPad Pro.
În mod normal iPadu afişează conţinut în 4K HDR, dar par egzamplu cu serialele de pe AppleTV+, nu mă lasă să descarc cu rezoluţie mai mare de 1080p.
Poate aşa limitează şi ăştia de la Disney.

#41
boggie

boggie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.09.2004

 Mi_Rebelle, on 24 martie 2020 - 21:12, said:

Okay mă poate lămuri cineva...cum se poate ca Mandalorian direct de pe platforma Disney să NU FIE disponibil ĂŽn 4K???

Azi l-au lansat şi aici, voiam să mă abonez, dar dacă limitează totul la banalul HD...........mai bine rămânem la sursele "alternative".
Atunci la prima încercare nu reușeam să-l vad 4k, prin cast. Pana la urma am reușit sa instalez aplicația pe Android tv și a mers brici,cu tot cu hdr.

#42
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
A reusit sa se aboneze cineva si sa ii mearga pe Samsung smart? Daca da, as vrea detalii. :)

#43
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
In Romania nu cred, că nu e valabil serviciu.

#44
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Ma refeream prin dns.

#45
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
A fost in 4K cu DV acum au redus si ei banda  ...

Edited by MD, 28 March 2020 - 23:28.


#46
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Am reusit sa-mi fac cont (trial) cu unlocator (trial) insa in continuare nu reusesc si nu gasesc solutii de a-mi pune aplicatiile pe Samsung si LG smart tv.
Probabil trebuie sa ii schimb regiunea dar la seria U nu gasesc nicaieri cum se face asta.

#47
sly78buc

sly78buc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.06.2007
Eu am schimbat la Samsung seria J si K, Gasesti pe net detalii. Exista seria U? Cred ca U-ul e de la UHD. La LG poti sa schimbi pe UK mai usor decat la Samsung

#48
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
La seriile noi de la Samsung nu se mai poate schimba regiunea pentru partea de smart. Si, chiar daca ar mai fi putut fi schimbata, ar fi trebuit un VPN din router pentru a functiona serviciile VOD care nu s-au lansat la noi, in cazul in care-s blocate per tara/regiune. La LG inca se poate schimba regiunea, insa e aceeasi situatie cu VPN-ul.

Edited by iZet, 29 March 2020 - 16:37.


#49
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Pai prin DNS imi da routerul net in toata casa prin wifi. Problema e ca nu reusesc sa pun aplicatiile pe tv. La LG am reusit sa pun pe Olanda si Italia dar nici urma de Disney+ in Store.
Probabil voi renunta dupa perioada trial.

#50
sly78buc

sly78buc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.06.2007

View Posteminemscu, on 29 martie 2020 - 19:26, said:

Pai prin DNS imi da routerul net in toata casa prin wifi. Problema e ca nu reusesc sa pun aplicatiile pe tv. La LG am reusit sa pun pe Olanda si Italia dar nici urma de Disney+ in Store.
Probabil voi renunta dupa perioada trial.
Nu e in regula... Disney+ e disponibil in Olanda de la lansare (noiembrie 2019). In Italia ar putea fi o problema, pentru ca au anuntat o colaborare exclusiva cu TIMVision, deci posibil sa trebuiasca sa instalezi TIMVision pentru a avea acces la continutul Disney. Eu am setat un LG pe UK si am instalat aplicatia din store, a mers imediat...

#51
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 24.03.2018
Disney + este marele concurent al lui Netfix, si s-ar putea sa-l ingroape in viitor.
In doar 5 luni, cu lansari partiale, Disney + a ajuns deja sa aiba o treime din numarul de abonati, comparativ cu Netflix.
Va fi lupta mare intre ei.
sursa

Edited by Ghibos, 09 April 2020 - 10:09.


#52
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Disney a profitat de situația actuală. Ce nu zice in articol câți din milioanele alea sunt in perioada de proba/ free trail. Mai mult, Disney trebuie sa vina cu mult produse noi. Mi-au zis câțiva prieteni care stau in străinătate că după vreo 2 luni au renuntat, că nu prea mai aveau la ce sa se uite.

#53
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007
Posibil sa fie si o situatie conjuncturala la numarul de abonati insa si eu cred ca e adevaratul concurent al Netflix ca si continut/pret si foarte probabil cand va aparea in Romania ma voi abona la el.
Va ramane de vazut situatia cu subtitrarile cum va evolua. Ce nu vor avea (se spune) e continut neadecvat copiilor (oarecum ciudat sa nu aiba parental guide) si ce calitate va avea. Indiferent de bitstream Mandalorian mi s-a parut destul de naspa calitativ/vizual.

Edited by Hansolo, 09 April 2020 - 11:35.


#54
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu stiu ce nu ti-a placut la Mandalorian din punct de vedere calitativ, eu zic ca e ok.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate