Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

S7 edge buton acasa ciobit

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
Salutare, în urma cu vreo doua săpt am meu s7 edge s-a ales cu o mica ciobitura pe butonul de deblocare prin amprenta, nu ii pot spune nici ciobitura fiindca pur si simplu a sărit de pe el stratul de sticla însă nu pe o porțiune foarte mare...din ce am citit asta e o boala comună a modelului si as vrea sa stiu daca v-ati confruntat cu astfel de probleme, din cate am vazut se poate schimba in service însă avea lucru ii afecteaza protecția la apa si cine stie...poate si praf...as vrea sa stiu daca ati pățit acest lucru si cat a contat în funcționalitatea telefonului menționând că mie imi merge perfect senzorul de amprenta... multumesc pentru eventualele răspunsuri si sfaturi.

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai nu ai de-l bagat in apa, asa ca poti linistit sa il schimbi. Daca nu vrei acest lucru , ca pierzi toate protectiile posibile... si in rest e ok , fara ciobituri si fara pete pe display, ti-l cumpar eu cu 100e... Posted Image

#3
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
:))) din cate am vazut reparația costa undeva la 50 de euro, telefonul a fost 10/10 ca aspect până la problema asta ca sa nu spun ca mai are si un an garantie... :))) nu stiu daca garanția acoperă astfel de rahaturi, cat de 100 de euro...crede-mă nu e de vanzare...pe mine ma interesa strict ceea ce e legat de funcționalitatea butonului...dacă au mai pățit si altii asa ceva, dacă a afectat funcționalitatea și cam atât... :)) ms de stat si numai bine!

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E mult 50euro, acela insa are inclus si senzorul de amprenta, probabil atata costa. Vezi la ce pret poti sa iei din china un astfel de buton si vezi pe youtube ceva turoriale de inlocuire, poate ai noroc si iesi mult mai ieftin.

#5
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
Da, senzorul e ok, dacă aș opta pentru înlocuire as opta sigur pentru original, telefonul e super ok, merge brici...dacă nu ar fi o chestie putin deranjanta din punct de vedere optic, chiar putin spre insesizabil probabil ar rămâne asa, nu stiu insa daca acea chichita se poate extinde si cat ar afecta funcționalitatea... :(

Acum nici nu stiu...sper la cat mai multe răspunsuri legate de acest buton...cu siguranta au mai patit-o si altii... :(

#6
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostMtzSorin, on 09 noiembrie 2018 - 19:58, said:

Posted Image)) din cate am vazut reparația costa undeva la 50 de euro
Unde ai văzut ?

View PostTruculMagic, on 09 noiembrie 2018 - 20:03, said:

E mult 50euro
Serios ?

View PostTruculMagic, on 09 noiembrie 2018 - 20:03, said:

Vezi la ce pret poti sa iei din china un astfel de buton si vezi pe youtube ceva turoriale de inlocuire, poate ai noroc si iesi mult mai ieftin.
Şi eu sunt curios cât de ieftin iese ...

#7
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
Ma tot uit si butonul nu il prea gasesc fără banda...deci tot ansamblul...preturi incepand cu 10 euro dacă îl comanzi de pe amazon spre exemplu...cat de reparații, am vazut unele firme ca fac astfel de reparații cam cu 200 de ron...nu mai stiu exact numele însă găsești pe net...

#8
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostMtzSorin, on 09 noiembrie 2018 - 20:42, said:

Ma tot uit si butonul nu il prea gasesc fără banda...deci tot ansamblul...
Nu ai cum să găseşti doar butonul . Nu e un simplu buton .

View PostMtzSorin, on 09 noiembrie 2018 - 20:42, said:

cat de reparații, am vazut unele firme ca fac astfel de reparații cam cu 200 de ron...nu mai stiu exact numele însă găsești pe net...
Chiar sunt curios cine face pe 200 lei (RON nu mai există) ...

#9
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
Eu am patit asta. M-am dus la garantie le-am spus ca nu stiu cum a ajuns asa, fata de acolo a notat buton exfoliat si l-au schimbat (gratis!!!)

Edited by dimydesky, 09 November 2018 - 22:02.


#10
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
Dimydesky imi poti spune te rog cat timp a durat reparația si daca ti-au mai garantat rezistenta la apa? Ma indoiesc ca ar mai rezista dar na... :(

#11
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 29.03.2010
Bineinteles ca iti garanteaza rezistenta la apa. Toate interventiile iti garanteaza ca telefonul va fi in starea de functionare originala. Ai garantie, deci nu ezita sa apelezi. Nu te va costa nimic, si va fi ca nou. Asta daca mergi la service-uri oficiale.

Apeleaza la cei de la ESD, sunt seriosi si rapizi.

Edited by R10, 11 November 2018 - 13:48.


#12
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostMtzSorin, on 09 noiembrie 2018 - 23:00, said:

Dimydesky imi poti spune te rog cat timp a durat reparația si daca ti-au mai garantat rezistenta la apa? Ma indoiesc ca ar mai rezista dar na... :(
La ce te ajută garantarea rezistenței la apă ? (din punct de vedere al garanției)

Edited by genius, 11 November 2018 - 19:27.


#13
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 29.03.2010
Ce fel de întrebare e asta? Nu e important sa știi dacă după o intervenție poți bagă in apă un telefon care ar trebui sa reziste la apă?

#14
MtzSorin

MtzSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.11.2018
Poate colegul nostru de discuție nu a înțeles că acest s7 edge a avut un pret destul de maricel pentru a avea probleme ce nu tin de natura unui impact fizic, am plătit cu toții un telefon rezistent la apa tocmai pentru acest lucru...nu e un telefon submarin însă printr-o greșeală dacă pică în toaleta tocmai după ce ai facut un căcuț mare e bine de stiut daca il poti spăla sau va prezenta pe la încheieturi urme de materie urat mirositoare! :))) cam urata prezentarea acestei rezistente la apa însă spun eu folositoare în momente în care iti pica telefonul intr-o băltoacă!


#15
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View PostR10, on 11 noiembrie 2018 - 20:49, said:

Ce fel de întrebare e asta? Nu e important sa știi dacă după o intervenție poți bagă in apă un telefon care ar trebui sa reziste la apă?
Am spus "din punct de vedere al garanției" .

View PostMtzSorin, on 11 noiembrie 2018 - 22:12, said:

Poate colegul nostru de discuție nu a înțeles că acest s7 edge a avut un pret destul de maricel pentru a avea probleme ce nu tin de natura unui impact fizic, am plătit cu toții un telefon rezistent la apa tocmai pentru acest lucru...nu e un telefon submarin însă printr-o greșeală dacă pică în toaleta tocmai după ce ai facut un căcuț mare e bine de stiut daca il poti spăla sau va prezenta pe la încheieturi urme de materie urat mirositoare! :))) cam urata prezentarea acestei rezistente la apa însă spun eu folositoare în momente în care iti pica telefonul intr-o băltoacă!
Dacă ți-a căzut într-o băltoacă și a luat apă , cu ce te mai ajută ?

#16
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
Sorry ca raspund asa tarziu, nu am mai urmarit topicul. Orice reparatie in service-ul lor iti pastreaza rezistenta la apa. A trebuit sa astept ceva ca eu am schimbat si spatele ca l-am spart eu si l-am platit (200-300 de lei), dar am asteptat cateva zile nu foarte mult pentru ca nu au avut ceva pe stoc. Dar altfel daca te duci la ei la sediul din Bucuresti si au totul in stoc dureaza foarte putin, am prieteni care au asteptat 1-2 ore si le-au reparat telefoanele. Ii si vezi pe baieti care repara, din punctul meu de vedere asta e plusul samsung, garantia si service-ul.

Edited by dimydesky, 27 November 2018 - 21:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate