Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Țiuit in urechi ,dureri in piept,oboseala după efort...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
CipiCiprianCup

CipiCiprianCup

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.11.2018
De mai mult timp de aproape fiecare dată când alerg sau și în urma cu câțiva ani când făceam sala sau eram la ora de sport oboseam tare simțind totodată o durere in piept și țiuit in urechi.Acum și când merg mai repede sau alerg după un autobuz am simptomele astea.Am fost la ORL și mi-a recomandat sa merg la un cardiolog că nu am nimic la urechi și că ar fi de la inima.Mentionez că am tensiune deobicei 14.8 respectiv 15.8-9 .Poate fi ceva grav?O sa mi se da anumite interdicții la alimentație,condimente?Menționez că nu fumez și nici nu mănânc prea condimentat însă consum multa ciocolata, chipsuri ,mai consum și alcool din când în când

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Stai sa imi verific globul...

Mergi la medic si vezi ce zice. Nu cere sfaturi din acestea pe forum. Deobicei depinde si de antrenament. Daca nu prea depui efort o sa ti se para ca pici jos daca te fortezi un pic.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă îți va da anumite interdicții la alimentație să fie ultima ta grijă. După simptome pare a fi o problemă cardiologică a cărei rezolvare  nu trebuie amânată.

#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Vârstă? înălţime? greutate?   crezi că poate cineva ghici exact fără detalii?
Ţiuit în urechi apare de obicei la puseuri de tensiune.

Edited by mihaicozac, 07 November 2018 - 20:19.


#5
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Sfat sincer si dezinteresat: mergi dracului la cardiolog si fa ce-ti zice omu' ala.  

Caci cu inima nu merita sa te joci. Niciodata.

#6
CipiCiprianCup

CipiCiprianCup

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.11.2018
22 ani,1.76,65 kg

#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Daca nu vrei sa ramai toata viata cu tiuitul in urechi,(tinnitus)dute la medic. Lasa dreaq consultatiile de pe forum.

#8
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
o sa mori

#9
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
La medic cu tine...  trebuie să vadă de ce ai tensiune mărită. La vârsta şi greutatea aia nu e normal.

#10
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

 CipiCiprianCup, on 07 noiembrie 2018 - 20:08, said:

De mai mult timp de aproape fiecare dată când alerg sau și în urma cu câțiva ani când făceam sala sau eram la ora de sport oboseam tare simțind totodată o durere in piept și țiuit in urechi.Acum și când merg mai repede sau alerg după un autobuz am simptomele astea.Am fost la ORL și mi-a recomandat sa merg la un cardiolog că nu am nimic la urechi și că ar fi de la inima.Mentionez că am tensiune deobicei 14.8 respectiv 15.8-9 .Poate fi ceva grav?O sa mi se da anumite interdicții la alimentație,condimente?Menționez că nu fumez și nici nu mănânc prea condimentat însă consum multa ciocolata, chipsuri ,mai consum și alcool din când în când
Adica vrei sa spui ca stii ca ai tensiune 14/8 si 15/8 ? In ce conditi asta? Si de cand?

#11
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Ai tensiunea prea mare, mai ales ca esti atat de tanar. Mananci sarat? Daca da, renunta si treci pe hrana hiposodata. Du- te la medicul de familie sa-ti dea sa faci un set de analize, apoi mergi la cardiolog sa te consulte.

#12
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Lasa naibii chipsurile, au sare multa. Nici cioco nu face bine, multa.

Edited by arab, 07 November 2018 - 21:01.


#13
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011
Ia uitati-va cum ies oamenii din scoala, va dati seama? Posted Image

#14
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Io zic ca ai cancer. Si panadiplopropitenoza acuta. Nu-i de joaca cu asta. Bine, io nu-s doctor.

Mergi la doctooooooor!

#15
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Ai hipertensiune .
Medic cardiolog. Iei medicamentele si renunti la sare - cel mai greu este cu telemeau . Osaptamamna telemea, alta braza de ve3ci, cas, urda dulce.
Sarea in bucate se inlocuitese cu : marar, ;patrunjel, ceapa , usturoi ,piper, boia  busuioc samd

in rest  - BINE AI VENIT IN CLUB !!!

Si sa stii ca voi e generatii precoce .. asa ca ...

#16
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Renunti la sare si vei posta, coerent, ca @Ghita_Bizonu. E o solutie.

#17
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018
E de la prea multa paine

#18
CipiCiprianCup

CipiCiprianCup

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.11.2018
Am fost la un consult la medicul cardiolog mi s-au dat interdicții la anumite alimente,obiceiuri proaste.Acum țin un regim am renunțat la sarea in exces,chipsuri sticksurile și alte sărățele +ciocolata.Se vad deja schimbări tensiunea este mai mica nu mai obosesc atât de repede insa in continuare revine acel țiuit numai când sunt în mișcare însă și acela mai rar .Totul spre bine slavă Domnului .Multumesc pentru răspunsurile din postare și sfaturi numai bine tuturor!!!Multa sănătate!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate