Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Telefon ~1300 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#1
mickefly

mickefly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.05.2016
Salut sunt foarte indecis in alegerea unui telefon, tin sa precizez ca il schimb o data la 2 ani, adica urmatoarea alegere trebuie sa fie una buna,
la inceput ma gandeam la un huawei p20 lite (nu sunt fan notch, dar mi-au placut specificatiile si il pot ascunde) dar ce m-a oprit este faptul ca producatorul nu a specificat ce sticla are display-ul deoarece mie imi mai scapa telefoanele (totusi nu am reusit sa sparg un gorilla glass 4 in 2 ani), ma mai gandeam si la un xiaomi mi a2 dar nu am foarte multe detalii despre calitatea produselor iar androidone arata putin ciudat pentru mine, astfel daca imi puteti recomanda ceva sau sa-mi impartasiti cateva detalii legate de cele 2 telefoane as fi recunoscator.

Ps.: nu ma gandesc sa-l iau sh, sau sh sigilat sau ceva de genul.

Multumesc mult!
Weekend fain!

Edited by mickefly, 02 November 2018 - 08:04.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
xiaomi mi mix este la flanco, foarte bun pretul.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Gasesti la 11-12 Mate20 lite sigilate sau noi pe olx! Alta mancare de peste! Bafta!

#4
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 16.04.2007
recomand p20lite
chiar si p10 lite.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postmickefly, on 02 noiembrie 2018 - 08:02, said:

... iar androidone arata putin ciudat pentru mine, astfel daca imi puteti recomanda ceva sau sa-mi impartasiti cateva detalii legate de cele 2 telefoane as fi recunoscator...
Android One iti garanteaza 2 ani de actualizari ale sistemului de operare (de obicei 2 upgrade-uri majore de versiune) si 3 ani de actualizari de securitate (la gama A.O. vin din cate stiu lunar).
Si ti-l poti customiza cu absolut ce interfata si launcher doresti, nu ai ceva bagat de catre producator pe gat, la care poti renunta greu (cu root) sau nu poti renunta deloc (la alea la care nu poti debloca bootloader-ul).

#6
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,226
  • Înscris: 23.10.2013
Vezi si Moto G6 Plus https://altex.ro/tel.../SMTMOTOGPL6DI/

Mi A2 nu are mufa pentru casti.

#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,379
  • Înscris: 08.02.2011
Daca e sa se sparga, se sparge, nu vezi ca si telefoanele de 5000 - 6000 de lei se sparg destul de usor ?  Nu te mai gandi ce sticla are, practic nu conteaza.

#8
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Vezi și Nokia 7.1.

#9
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Corning Gorilla Glass evoluează doar ca rezistență la zgâriere, mai puțin la șoc mecanic…
La CG6 au mai îmbunătățit acest aspect, dar deocamdată doar OnePlus 6T are așa ceva…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HShYmocheBY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
puiumaster

puiumaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.06.2007
Sugestie:
https://www.aliexpre...sAbTest=ae803_4

#11
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006

View PostGif2D, on 02 noiembrie 2018 - 10:02, said:

Corning Gorilla Glass evoluează doar ca rezistență la zgâriere, mai puțin la șoc mecanic…
La CG6 au mai îmbunătățit acest aspect, dar deocamdată doar OnePlus 6T are așa ceva…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HShYmocheBY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dimpotriva, se zgarie usor dar se sparge mai greu gorilla glass 5. Chiar erau si niste teste la jerry rig everything in privinta asta.

#12
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
In primul rand ..ce iti doresti de la un telefon ? care sunt lucrurile care te intereseaza cel mai mult ? Te joci ? Care este bugetul maxim ?

#13
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 07.07.2008
https://www.pcgarage...ra-astro-black/
cred ca la 1349 este cea mai buna oferta, fost flagship de anul trecut, nu pot concura telefoanele mid range cu el la nici un an si un pic de la lansare

#14
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View Postmarius_fenchea, on 02 noiembrie 2018 - 12:25, said:

https://www.pcgarage...ra-astro-black/
cred ca la 1349 este cea mai buna oferta, fost flagship de anul trecut, nu pot concura telefoanele mid range cu el la nici un an si un pic de la lansare
Cred ca glumesti ...sper ca glumesti.
Telefoanele midrange de anul asta cu sd710 au aproximativ 23000 de puncte peste sd821 din lg g6.

#15
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Există vreun midrange du sd710, ip68, nfc si încărcare wireless la prețul ăla? Nu de alta, dar nu toată lumea se joacă iar pentru unii punctele alea nu valorează nimic pe lângă, să zicem, ip68.
Pentru unii lucrurile legate de performanță se rezuma la merge bine/nu merge bine.

Edited by Extinct, 02 November 2018 - 13:50.


#16
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmarius_fenchea, on 02 noiembrie 2018 - 12:25, said:

https://www.pcgarage...ra-astro-black/
cred ca la 1349 este cea mai buna oferta, fost flagship de anul trecut, nu pot concura telefoanele mid range cu el la nici un an si un pic de la lansare

Super pret pt. telefonul asta!
Ar trebui sa iau unul sa-l tin in sertar sa am pe ce pune mana cand il scap pe al meu si-l fac praf!

#17
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View PostExtinct, on 02 noiembrie 2018 - 13:49, said:

Există vreun midrange du sd710, ip68, nfc si încărcare wireless la prețul ăla? Nu de alta, dar nu toată lumea se joacă iar pentru unii punctele alea nu valorează nimic pe lângă, să zicem, ip68.
Pentru unii lucrurile legate de performanță se rezuma la merge bine/nu merge bine.
Alea sunt chestii care te interesează pe tine personal.. Majoritatea oamenilor cauta un ecran bun, un Soc bun, camera bună, baterie decenta etc.
Punctele alea, dacă erai atent, erau ca să ii arate colegului de deasupra ca telefoanele mid-range de anul asta sunt la fel de puternice, uneori chiar mai puternice, decât flagship urile de acum 1 an.

#18
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Telefoanele midrange de anul asta cu sd710 au aproximativ 23000 de puncte peste sd821 din lg g6.
Sunt si alte lucruri la un procesor in afara de cat scoate in antutu. De exemplu o placa grafica mai buna, un modem mai bun, o memorie mai rapida... etc. 821 e inca un procesor potent, dar in loc de g6 as cauta un google pixel sau ceva miaomi cu suport mult mai bun. Era o oferta zilele astea la pocophone. Ori mai pui ceva bistari si il iei pe ala si ai unul din primele 10 tel ca viteza din lume. Ori scutesti ceva bistari si cu 10 bulioane iei un note 5 pro ori un Mi A2 depinde ce te intereseaza camera sau baterie. De restul banilor te duci la munte si iti faci poze cu noul telefon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate