Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Assassin's Creed Black flag

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Ma bate gandul sa cumpar acest joc....dar vreau sa stiu daca merg salvarile pe el....salvari de la variante neoficiale...am jucat 10 ore, mi-am facut o idee despre joc, asa ca l-as cumpara....si nu vreau sa pierd 10 ore degeaba :|

#2
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Mergi pe Origins sau Odyssey. La Odyssey ai si lupte navale cate vrei.  
Odyssey mi-a placut foarte mult.

#3
Energofag

Energofag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.05.2013
E relativ :). La un moment dat luate de la versiunea reloaded si puse la versiunea Steam au mers . Anul trecut am vrut sa folosesc aceleasi salvari  reloaded si n-au mai functionat. Se pare ca salvarile de la versiunile crackuite au functionat doar cu prima versiune oficiala steam/uplay. Odata cu aparitia ulterior a DLC-urilor a disparut si "compatibilitatea" intre save-uri. Deci nu, nu poti.

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostEnergofag, on 25 octombrie 2018 - 15:19, said:

E relativ Posted Image. La un moment dat luate de la versiunea reloaded si puse la versiunea Steam au mers . Anul trecut am vrut sa folosesc aceleasi salvari  reloaded si n-au mai functionat. Se pare ca salvarile de la versiunile crackuite au functionat doar cu prima versiune oficiala steam/uplay. Odata cu aparitia ulterior a DLC-urilor a disparut si "compatibilitatea" intre save-uri. Deci nu, nu poti.

salvarile cu DLC-uri, din cate stiu eu sunt putin diferite....au fisiere extra...asa ca, nu cred ca are cum sa mearga, poate doar daca stergi acele fisiere...in orice caz, eu am jucat jocul fara DLC-uri.....asa ca, poate ar merge....citisem despre un program care ar face asta, dar nu sunt sigur

#5
Energofag

Energofag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.05.2013
Salvarile la AC Black Flag 4 sunt "ID locked" adica sunt legate de contul tau de Steam. Nu poti sa folosesti alte salvari de la alte versiuni (uplay, 3dm, etc). Nu poti sa folosesti nici salvarile de la alti utilizatori Steam. De fapt de cand este la moda conceptul de "cloud save" la marea majoritate a jocurilor de pe Steam/Uplay/Origin salvarile sunt unice pentru fiecare utilizator in parte. Trebuie sa incepi jocul de la zero.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Nu cred ca merita sa te complici cu salvarile unui joc piratat puse pe un joc original.S-ar putea sa ai ghinionul sa te dibuiasca si risti pedepse inutile,de pana la excludere din comunitate si stergerea definitiva a contului cu pierderea a tot ce-i pe el.
Pana la urma alea 10 ore nu-s cine stie ce.Jocul merita cumparat.Toata seria merita cumparata,cu DLC-uri cu tot.Diferentele de functionare dintre variantele piratate si cele originale sunt uriase.

#7
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018

View Postjimi91, on 25 octombrie 2018 - 14:43, said:

Ma bate gandul sa cumpar acest joc....dar vreau sa stiu daca merg salvarile pe el....salvari de la variante neoficiale...am jucat 10 ore, mi-am facut o idee despre joc, asa ca l-as cumpara....si nu vreau sa pierd 10 ore degeaba Posted Image
S-a dat gratuit anul trecut...

Salvarile functioneaza.
Acum depinde si cum functioneaza uPlay.


View Postadisz, on 25 octombrie 2018 - 18:16, said:

Toata seria merita cumparata,cu DLC-uri cu tot.Diferentele de functionare dintre variantele piratate si cele originale sunt uriase.
Pe naiba...unele jocuri gen  AC3, Unity, Syndicate sunt CANCER la toate capitolele.  

Pentru mine, seria a murit de la AC 3 incoace  de cand Ubi s-a descotorosit de vechii dezvoltatori talentati, de vechii manageri  si de compozitorul ala care facuse coloana sonora exceptionala  la primele jocuri.....si evident ,de cand l-au omorat pe Desmond. Nu e vorba de personajul in sine, ci de poveste si stramosii lui si modul cum era abordata, stiind ca venea apocalipsa din 2012 la orizont.


Iar Origins si Odissey nu mai au nicio treaba cu seria, fiind mai mult axate pe lupte consolizate demne de  gladiatori decat pe spionaj si asasinate, fara nicio treaba cu RPG.
Singura parte buna e doar explorarea, mediul istoric  reconstituit  si atat.

Edited by programmer08, 06 November 2018 - 14:03.


#8
MarianSony

MarianSony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.05.2008

View Postspe_ripper, on 25 octombrie 2018 - 15:05, said:

Mergi pe Origins sau Odyssey. La Odyssey ai si lupte navale cate vrei.  
Odyssey mi-a placut foarte mult.

mai degraba as juca black flag de 5 ori decat cele mentionate de tine...luptele navale in odyssey sunt o porcarie totala fata de ACIV...

#9
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postprogrammer08, on 06 noiembrie 2018 - 14:01, said:

S-a dat gratuit anul trecut...

Salvarile functioneaza.
Acum depinde si cum functioneaza uPlay.



Pe naiba...unele jocuri gen  AC3, Unity, Syndicate sunt CANCER la toate capitolele.  

Pentru mine, seria a murit de la AC 3 incoace  de cand Ubi s-a descotorosit de vechii dezvoltatori talentati, de vechii manageri  si de compozitorul ala care facuse coloana sonora exceptionala  la primele jocuri.....si evident ,de cand l-au omorat pe Desmond. Nu e vorba de personajul in sine, ci de poveste si stramosii lui si modul cum era abordata, stiind ca venea apocalipsa din 2012 la orizont.


Iar Origins si Odissey nu mai au nicio treaba cu seria, fiind mai mult axate pe lupte consolizate demne de  gladiatori decat pe spionaj si asasinate, fara nicio treaba cu RPG.
Singura parte buna e doar explorarea, mediul istoric  reconstituit  si atat.

primul joc a avut cea mai misto poveste pe care am intalnit-o intr-un joc :).....absolut superba...Al doilea a fost captivant ca gameplay, brotherhood-coloana sonora, revelations-doar trailerul mi-a placut la el....La AC3 ce sa zic, misiunile optionale mai lungi ca povestea :)), relatiile dintre personaje n-au fost definite deloc, Connor ba e un adolescent razgaiat, ba un ucigas care vrea sa-si razbune mama etc. Singurul lucru bun a fost Haytham, foarte interesanta povestea lui ;)...Dar, Black Flag pare un AC3 mult mai bun...foarte bun jocul, le cam intrece pe celelalte;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate