Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Stiri despre marca auto Opel

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Opel va începe să producă versiuni full-electrice ale SUV-ului Mokka X şi Van-ului Vivaro
Mai mult, Opel va începe în prima jumătate a anului viitor să primească comenzi şi pentru o versiune electrică a modelului Corsa şi pentru o versiune hybridă a SUV-ului Grandland X. Corsa va fi vândută la un preţ competitiv, pentru a şi-o putea permite cât mai mulţi oameni, a declarat Michael Lohscheller, CEO al Opel.
Lohscheller a mai spus că versiunile Mokka şi Vivaro, alimentate de baterii, demonstrează că marca Opel "depune eforturi maxime în electrificarea portofoliului".
https://www.promotor...n-2020-17762550

#38
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Opel Astra K facelift este disponibil.Faceliftul nu aduce modificari majore.Ceva cu totul nou va aduce, probabil, in anul 2021, inlocuitorul lui Astra K, Astra L, daca se va merge pe aceasta linie cu denumirea.
Opel Astra K ofera ca motorizare pe benzina atat motorul PSA de 1,2l cat si cel existent pana acum la gama Opel, de 1,4l.La diesel, dispare motorul de 1,6CDTI care este inlocuit cu motorul de 1,5l avand 105 si 122 cai putere.
https://www.automark...lA1eVuDdsupgZgk

Edited by max_01, 03 July 2019 - 17:24.


#39
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postmax_01, on 03 iulie 2019 - 17:24, said:

Opel Astra K ofera ca motorizare pe benzina atat motorul PSA de 1,2l cat si cel existent pana acum la gama Opel, de 1,4l.La diesel, dispare motorul de 1,6CDTI care este inlocuit cu motorul de 1,5l avand 105 si 122 cai putere.
https://www.automark...lA1eVuDdsupgZgk
Pentru Peugeot 308 si Citroen C4 exista si motor diesel de 1,5l care dezvolta 130 cai putere.La Opel Astra, nu.Cei de la PSA intentionat nu ofera si motorul de 130 cai putere pentru Opel Astra pentru a fi intr-o pozitie inferioara fata de Peugeot 308 si Citroen C4.

#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Foarte bine fac , daca se poate sa nu puna deloc diesel pe Opel .

#41
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Mi se pare absolut normal sa-i saboteze....

#42
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostBaxon, on 28 iulie 2019 - 18:52, said:

Foarte bine fac , daca se poate sa nu puna deloc diesel pe Opel .
Pentru ca doritorii de o compacta diesel sa opteze pentru Peugeot 308 și Citroen C4? Vezi foarte bine ca pun diesel pe Opel însă nu pun și ce are mai bun PSA.

View Postpielea, on 28 iulie 2019 - 22:48, said:

Mi se pare absolut normal sa-i saboteze....
Transforma marca Opel în una inferioara mărcilor Citroen și Peugeot.

#43
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
La fel si in grupul vag: skoda versus VW .
Dpmdv , odata ce au cumparat marca , e treaba lor cum gestioneaza profitul .

View Postmax_01, on 29 iulie 2019 - 11:24, said:

Transforma marca Opel în una inferioara mărcilor Citroen și Peugeot.
Atata timp cat nu fac rabat la siguranta , nu vad care e problema .

#44
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,793
  • Înscris: 13.07.2011
Skoda a fost pusa sub VW mereu. Din punctul meu de vedere Skoda in schimb este mult peste VW la fiabilitate. Si daca facem comparatie model vs model, cam toate de la Skoda sunt mai avantajoase. Acum au scos si Scala impotriva Golf-ului si optic vorbind arata bine si ca pret mult sub un Golf.

#45
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

View Postmax_01, on 29 iulie 2019 - 11:24, said:


Pentru ca doritorii de o compacta diesel sa opteze pentru Peugeot 308 și Citroen C4? Vezi foarte bine ca pun diesel pe Opel însă nu pun și ce are mai bun PSA.


Transforma marca Opel în una inferioara mărcilor Citroen și Peugeot.
Din moment ce Opel a mers în pierdere mulți ani, rezulta ca este inferioara Peugeot. Este normal sa nu se canibalizeze între ele :)

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta cu motoarele diesel sa zicem ca e una in minus, pentru cei ce ii intereseaza. Dar la benzina au pus chiar motoare ok....

Si noul Astra cu si fara facelift chiar imi place ca design. E una dintre putinele masini noi (2018+) care nu pun tableta deasupra bordului... Si imi place. Nu prea stiu ce preturi baga ei la Astra, ca pana zilele astea Opel trecea pe langa radarul meu :D

#47
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Si totusi vad ca la noul corsa gsi au pus motorul 1.2 130 cai, iar pe 208 nu il vad.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am fost azi, ca tot eram singur cu sotia, sa ne plimbam pe la niste reprezentante de masini care ne-au placut. Am reusit la Opel (pentru Astra) si Ford (Focus). Astra arata foarte bine pe dinafara, bordul e dragut, imi place cum e integrata tableta, imi place cum arata vizual la interior, dar mi se pare tare micuta la interior. Micuta comparata cu Focusul pe care l-am vazut ulterior si cu ProCeedul din dotare (2008). Scaunele fata ok-ish, dar banceta din spate usor incomoda. Portbagaj mititel. Toate asa, vazute in 30 de minute state prin reprezentanta, intrand in masina, etc. Dupa ce am vazut masina, mi-a trecut de ea, era una din cele pe care le bagasem in lista scurta pentru vizionare. Dar desi exteriorul e f atragator, odata intrat inauntru ne-a trecut la amandoi. D-aia e clar ca nu te poti increde in ce vezi pe ecran, trebuie vazut live, ca sunt chestii care nu le poti descoperi decat direct.

Nici nu am intrebat mai departe de pret, de dotari, de test drive, pur si simplu a picat din lista.

#49
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Opel Astra facelift debutează pe piața locală cu reduceri de preț de până la 4.400 de euro.Aviz amatorilor.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pot sa intreb de unde ai informatia asta? Ca inca sunt interesat de Opel

#51
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 22.10.2007
Sunt curios daca au rezolvat din problemele pre-faceliftului, fete de usi si bord care zdrangane, lspi pe motorul de 1.4t samd.
Si da, am si eu una st de la sfarsitul lui 2017.

#52
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Pune si tu o poza cu ea.
De unde stii de reducere, astept pm daca ai vreo oferta.

Tocmai ce am vazut ca au pus cutie cvt pe astra, s-au tampit total

Edited by pielea, 05 January 2020 - 01:03.


#53
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 22.10.2007

Au 2 cutii in functie de echipare, cvt-ul e pe 1.4, celelalte au ceva cu 9 trepte, banuiesc ca tot cu convertizor.

#54
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,480
  • Înscris: 13.06.2004

View Postmax_01, on 29 iulie 2019 - 11:24, said:


Transforma marca Opel în una inferioara mărcilor Citroen și Peugeot.

View PostBaxon, on 29 iulie 2019 - 11:29, said:

La fel si in grupul vag: skoda versus VW .
Dpmdv , odata ce au cumparat marca , e treaba lor cum gestioneaza profitul .
Atata timp cat nu fac rabat la siguranta , nu vad care e problema .

Pentru unii poate e o marcă de suflet şi nu doresc să vadă cum decade.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate