Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

The Witcher

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#19
raycenx

raycenx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 05.01.2019

View PostI2O, on 08 ianuarie 2019 - 09:19, said:

Cum naiba poate sa debiteze cineva asa ceva nu imi pot imagina....auzi la 1400 negrii si chinezi in europa de est...bag seama ca aveau si stefan si mihai ceva paji chinezi si africani la curte=))

Deja nu mai e propaganda corecta politic, e PROSTIE si dezinformare in toata regula.  

Vezi ce au facut englezii de la BBC  cand au lansat serialul Troia cu Ahile si Zeus jucati de actori negri.   Criticii  le-au umplut frigiderele celor de la BBC pentru zeci de ani dupa abominatia asta.  
Troy: Fall of a City (TV Series 2018– ) - IMDb

Edited by raycenx, 08 January 2019 - 09:34.


#20
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View PostI2O, on 08 ianuarie 2019 - 09:19, said:

bag seama ca aveau si stefan si mihai ceva paji chinezi si africani la curte=))

daca ne uitam mai atent la ce scrie pe sabia lui stefan sau mihai, parca vedem un "made in china"

#21
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postraycenx, on 08 ianuarie 2019 - 09:25, said:

Deja nu mai e propaganda corecta politic, e PROSTIE si dezinformare in toata regula.  

Vezi ce au facut englezii de la BBC  cand au lansat serialul Troia cu Ahile si Zeus jucati de actori negri.   Criticii  le-au umplut frigiderele celor de la BBC pentru zeci de ani dupa abominatia asta.  
Troy: Fall of a City (TV Series 2018– ) - IMDb
Vezi ca si aici pe sectiunea de seriale e topic cu serialu asta facut chiar de mine daca nu ma insel...si am dezbatut problema cu ceilalti colegi

View PostAndreysc7, on 08 ianuarie 2019 - 10:41, said:


daca ne uitam mai atent la ce scrie pe sabia lui stefan sau mihai, parca vedem un "made in china"
Eu am vazut ca scria made in africa...cica la vremea aia aveau cei mai jmecheri fierari din world cu toate ca ei nici nu descoperisera fierul

#22
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Hoarda de Aur... Hantul Crimeei... Sound any bell ? Raiduri de doua ori pe an prin Moldova, Incursiuni anuale prin Lituania si Polonia, Moscova sub ocupatie mongola(chinezeasca), tatarii Lipka asezati de-a dreptul in Lithuania, Marca Moldovei lui dragos stabilita pentru a-i opri pe astia sa se aseze la vest de Nistru, Dobrogea tatareasca...
Chiar si dupa 800 de ani de cosangvinizare arata asa: [ https://www.ziuaconstanta.ro/images/stories/2015/03/27/pics/muftiat__Yusuf_Murat.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

o bubna parte din Ucraina de Est de azi era galbena cu ochii oblici. turcii pe la 1400 inca mai erau cu ochii oblici dovada stau chiar gravurile lor. Maghiarii nu se stie cand s-au diluat in populatia europeana  dar e de presupus ca  in jurul anului 1000 erau tot cu ochii oblici si deja vorbi de Europa Centrala. Rasa galbena era omiprezenta in Estul Europei.

Edited by iulian_k, 13 January 2019 - 21:52.


#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Da,da...inclusiv romanii au ochii oblici si pielea galbena la cati chinezi existau in europa pe atunci...dar ce sa mai noi europenii suntem urmasii chinezilorPosted Image Posted Image

#24
jonzapada

jonzapada

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.05.2019
Serialul va incepe in aceasta toamna:
‘The Witcher’ Netflix Show Hits This Fall – Variety

#25
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Se pare că va fi destul de fidel cărților. Sper să nu mă dezamăgească.

#26
Ryth3n

Ryth3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.07.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pVP6k0SrbqU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v55kvT-AXaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postc6t9, on 02 iulie 2019 - 21:55, said:

Se pare că va fi destul de fidel cărților.
Nu e nici macar fidel logicii. Macar sa fi inclus niste arabi/evrei din Zerrikania.

#29
kamikaze41

kamikaze41

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.11.2019
Cica pregatesc sapte sezoane.
Producătoarea lui The Witcher are în plan șapte sezoane ale serialului - CineMagia.ro

#30
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,403
  • Înscris: 15.11.2005
si multa actiune gay.....ma rog LGBTQ....
fac pariu
foarte, foarta multa activitate gay si foarte explicita si detaliata.....

Edited by Mondeo, 12 November 2019 - 11:49.


#31
Ryth3n

Ryth3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.07.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AZDPuYeQQNM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8LiD3i9DS_c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KQPxD-GbF2c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMondeo, on 12 noiembrie 2019 - 11:49, said:

si multa actiune gay.....ma rog LGBTQ....[...]
sper că nu. Mi-a ajuns aia din serialul nou Star Trek.

Cred că cu trecerea la RDS am făcut rost de bani pt. subscripție la netflix. hihi!

#33
Seki0002

Seki0002

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 08.12.2019

View Postjonzapada, on 22 mai 2019 - 12:29, said:

Iarna cred ca voiau sa spuna... Primul episod va rula pe 20 decembrie din ce am vazut.

#34
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010
Deci, mi-a plăcut! Dar am făcut greșeala să mă uit la el cam 4 episoade printre picături și am pierdut câteva lucruri care nu se legau spre sfârșitul sezonului.

Când apare sezonul 2? :D

#35
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Om vedea. Cică și-au scremut capetele să capteze interesul pentru 7 sezoane.

#36
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010
Un kakat in flăcări, ca sa zic asa. Nu-s un fan al genului, dar am citit si mi-a cazut cu tronc Wheel of Time si abia astept ecranizarea, asa ca ma mai uit si la ce mai iese ca sa am cu ce compara si la ce sa (nu) ma astept.

Deci, varza. Singurul personaj care face "click" inca din primele momente e Yennefer, si o tine asa cam tot sezonul. Restul, in frunte cu Cavill, cu vocea lui de mandalorian, sint in cel mai bun caz insipide, mai ales pustoaica cu care au defilat prin toate studiourile de televiziune, covoarele rosii, si foto-op-urile. Iar "bard"-ul e de-a dreptul enervant.

Nu mai zic de story, poate prinde la cei care au citit cartile sau au jucat jocurile (desi ma indoiesc, la cite am citit pe alte site-uri), e slab rau, au un magic system imprastiat in toate partile, nu mai stii cine ce puteri are, cine cu cine se bate si de ce, de ce-mi aduce aminte de X-Men in varianta medievala est-europeana (decorurile sint mai importante decit culoarea unor actori).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate