Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Care e mai bun?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Salut, fi-meu vrea un tel. nou, el vrea Huawei P20 Lite, au am un Xiaomi si stiu cat de bun este, asa ca ma uit la un Xiaomi Mi A2, e vreunul mai bun din astea doua? el nu face poze, doar se joaca si schimba mesaje...

#2
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
Amandoua sunt la fel de bune pentru ce vrea el.

Ideea e ca sansele sa fie fericit/multumit cu telefonul pe care si-l doreste sunt mai mari decat cu cel pe care il doresti tu...indiferent cat de "mai bun" ar fi si cred ca asta e interesul tau principal.

#3
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Diferenta nu e mare, cu un plus pentru Mi A2. Dar daca el vrea Huawei si tu-i iei Xiaomi, s-ar putea sa-ti scoata ochii dupa ca nu i-ai luat ce vrea Posted Image Mai ales daca se-ntampla ceva cu telefonul (il scapa si se sparge sau alte minuni).

#4
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Cand e vb de copil sau nevasta ...nu conteaza ce are acel telefon inauntru ..e vb strict de cum arata ! asa ca ..i-ai ce-i place lui :)

#5
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Zi mersi ca nu vrea aifone x sau note 9

#6
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Ma gandeam mai mult la cum se misca intern telefoanele, adica o comparatie intre procesoare/memorii pentru jocuri...ambele sunt mari si frumoase, el are un Allview pe care tocmai l-a spart, are 3 GB RAM si se misca bine...

#7
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Ti-am zis, hardware e putin mai bun Mi A2, dar diferenta nu e destul de mare incat sa nu tii cont de dorinta lui. La fel de bine ti-as putea spune ca ai putea lua Redmi Note 5, mai ieftin si cu baterie mai mare, mai ales ca nu-l intereseaza camera. Dar daca el vrea Huawey P20 Lite, cadoul important e sa placa celui care-l primeste, nu celui care-l ofera.

Edited by 1nqiu, 11 October 2018 - 11:00.


#8
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
+1 pt note 5 daca il vrea pt jocuri. Baterie foarte buna , SOC decent , display bun .Partea cu camera ..nu e rea ziua ..insa seara e asa si asa.Plus ca nici nu are notch ... :)

#9
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Plus ca Huawei p20 lite nu are fast charging.
Nu am gasit cum sta Xiaomi cu fast charging au sau depinde de model ca si la Huawei?

#10
parauflorin

parauflorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.07.2016
Buna ziua , as dori cumpar un telefon si nu sunt lamurit care e mai bun ? Samsung S8 plus  sau Samsung A8 plus , ambele  au 64 GB ,4 Ram ?
Dati-mi un sfat  Ce renteaza

#11
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Clasa S = flagship (premium), clasa A = midrange. Ce renteaza depinde mult de ce faci cu el, daca doar il butonezi pe facebook, e bun si A8 altfel, S8 e net superior.

Edited by 1nqiu, 27 October 2018 - 12:07.


#12
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Decat sa dai 25 mil pe s8 ..dai 20 mil pe un xiaomi mi8 si este net superior.

#13
parauflorin

parauflorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.07.2016
Deci sa merg pe S8 + , ma intereseaza sa tina la jocuri (bateria ) si in rest navigare pe net
Nu vreau Huawey si xiaomi pentru ca a modificat butonul de sonor pe dreapta si nu sunt obisnuit
Sau sa merg pe A8 plus de 6 Ram

La S8  plus e cam nasol daca l-ai scapat un pic jos  e gata sticla si costa 600 lei inlocuirea  displayului , mai bine A8 plus  e mai rezistent  si sta bine in husa militara UAG sau Spygen

Nu sunt inca lamurit  de ce huaweiurile sunt cu sonor pe dreapta ?
Am vrut Huawey Mate 10 Pro sa cumpar dar are sonorul pe dreaota si eu vreau pe stanga sa fie ?
Eu zilnic dau pe mute si sonor si nu sunt obisnuit cu sonorul pe dreapta ,intelegeti !

Deci in concluzie sa tina bateria si sonorul sa fie neaparat pe stanga !

Am auzit ca la jocuri Samsung S8 plus bateria e varza - tine maxim 8 ore  la foc automat si nu vreau sa caut zilnic priza sau sa il incarc de 2 ori pe zi wireles

#14
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Daca pe copil il intereseaza jocurile si nu "cartea" (cine stie, poate de aici va scoate bani in viitor (sunt multi care au lasat "cartea" si scot bani din jocuri)) ia-i Razer Phone 1 (cel mai bun pentru asa ceva, 1 este mai ieftin (aprox.3000 lei) decat noul 2)).

Edited by breitner, 27 October 2018 - 13:44.


#15
parauflorin

parauflorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.07.2016
Si inca ceva S9 Plus e varza ;la autonomie la baterie , si mai dai ca prostul 3600 lei pentru display !!!!

Razer Phone 1 sau razer phone 2 are sonorul pe stanga sau pe dreapta , intreb nu stiu ?

#16
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014
Cum vine asta: prost la baterie si la autonomie?

A ramas repetent, are IQ-ul mic bateria?

Bateria este mare/"maricica": 3500mah.
Autonomia este si ea buna.

Pana la urma care este proasta: a) bateria;
b) autonomia.?

PS. Si inca un lucru, cum arata "sonorul" asta, il caut de 5 minute si nu il gasesc pe S9+-ul meu, cu "baterie si autonomie" proaste?

Edited by i0nut_tt, 27 October 2018 - 13:52.


#17
parauflorin

parauflorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.07.2016
O intrebare :as vrea vrea sa stiu care model mai nou  Huawey  are sonorul pe stanga ?

Ionut , bateria e  mica  nu tine la jocuri se descarca repede si la rezolutie mica HD  cu batery saver max activat

La Samsung S8 plus  bateria trebuia sa fie de 4000 -4500 miliamperi ,intelegi !

View Posti0nut_tt, on 27 octombrie 2018 - 13:50, said:

Cum vine asta: prost la baterie si la autonomie?

A ramas repetent, are IQ-ul mic bateria?

Bateria este mare/"maricica": 3500mah.
Autonomia este si ea buna.

Pana la urma care este proasta: a) bateria;
b) autonomia.?

PS. Si inca un lucru, cum arata "sonorul" asta, il caut de 5 minute si nu il gasesc pe S9+-ul meu, cu "baterie si autonomie" proaste?
Bateria la S8 + si S9 + e mica !

View Postparauflorin, on 27 octombrie 2018 - 14:01, said:

O intrebare :as vrea vrea sa stiu care model mai nou  Huawey  are sonorul pe stanga ?

Ionut , bateria e  mica  nu tine la jocuri se descarca repede si la rezolutie mica HD  cu batery saver max activat

La Samsung S8 plus  bateria trebuia sa fie de 4000 -4500 miliamperi ,intelegi !


Bateria la S8 + si S9 + e mica !
Apropo cat tine bateria de la S9 + la jocuri (asphalt sau fortnite ,nfs )  non stop fara intrerupere ?

View Postparauflorin, on 27 octombrie 2018 - 14:02, said:

O intrebare :as vrea vrea sa stiu care model mai nou  Huawey  are sonorul pe stanga ?

Ionut , bateria e  mica  nu tine la jocuri se descarca repede si la rezolutie mica HD  cu batery saver max activat

La Samsung S8 plus  bateria trebuia sa fie de 4000 -4500 miliamperi ,intelegi !


Bateria la S8 + si S9 + e mica !


Apropo cat tine bateria de la S9 + la jocuri (asphalt sau fortnite ,nfs )  non stop fara intrerupere ?
Spune sincer de cate ori il incarci pe zi daca joci jocuri pe S9 +?

#18
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014

View Posti0nut_tt, on 27 octombrie 2018 - 13:50, said:

PS. Si inca un lucru, cum arata "sonorul" asta, il caut de 5 minute si nu il gasesc pe S9+-ul meu, cu "baterie si autonomie" proaste?
Pai daca-i surround, e peste tot in jurul tau :)

View Postparauflorin, on 27 octombrie 2018 - 14:01, said:

O intrebare :as vrea vrea sa stiu care model mai nou  Huawey  are sonorul pe stanga ?
Care sonor, ala mono sau ala stereo, sau poate ala surround?
Te referi la difuzor, sau la tine "sonor" e butonul de volum? Ala e doar un buton, nu scoate sunete :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate