Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

recomandare telefon buget 850 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
arkadium

arkadium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.09.2009
salutare!



- utilizare preponderent pentru multitasking - fb, WhatsApp, browsing si alte aplicatii;


- deoarece sunt fotograf de eveniment, as dori sa fie dotat cu un display performant, bine proportionat, care sa-mi ofere posibilitatea de a viziona cu usurinta, impreuna cu clientii, galeriile foto create on-line.(insa nu ma intereseaza sa fac foto cu telefonul)

- aplicatii multimedia: tunein radio, soundcloud, mixcloud.

- redare continut multimedia atat prin casti, cat si prin bluetooth catre boxe bt.

- nu ma intereseaza jocurile;

- buget 850 ron;



multam guys!

#2
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Mai pui putin si cumperi Xiaomi Redmi Note 5
Daca nu, sub 850 ai acelasi model cu 3gb ram si 32gb stocare sau alte modele: MiA2 Lite cu 3/32 gb, Redmi 5 Plus.

Edited by 1nqiu, 10 October 2018 - 18:14.


#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mi a2 lite

#4
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018
Motorola G6 Play.

#5
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 30.10.2017
Redmi Note 5, 900 de lei. Sau Zenfone 4 la 1000

#6
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Motorola Moto G5S e la pi si garaj cu 698, asta daca nu vrei "chinezisme". Am cumparat pentru cineva modelul asta, pare incantat, l-am butonat si eu si mi s-a parut ok.
Edit: G6 Play are ecranul mai slab dar bateria mai buna

Edited by mihhay, 10 October 2018 - 18:25.


#7
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 08.12.2009
Xiaomi Redmi Note 5 pe negru 3GB/32GB 780 lei:
https://www.pcgarage...t-charge-black/

#8
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
De ce tot recomandați nene Xiaomi?

Sunt unii aici pe forum care e se plâng că li se îngălbenesc ecranele

Și pe un alt forum am văzut chestia asta.



#9
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Asta nu e o regulă plus că s-a inventat garanţie. Până şi Samsung/Apple au avut probleme la telefoane mult mai scumpe.

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postzzhunt, on 10 octombrie 2018 - 19:20, said:

De ce tot recomandați nene Xiaomi?

Sunt unii aici pe forum care e se plâng că li se îngălbenesc ecranele

Și pe un alt forum am văzut chestia asta.

Care ? Arata-mi niste exemple. Ala cu redmi note 4 lansat de pe timpul lui iliescu ? E normal sa mai fie probleme, de asta ai garantie. Am avut pete galbene pe LG si SONY care erau flagshipuri. Pete galbene au aparut si pe iphone, deci sa nu generalizam ca toate sunt proaste. Am redmi 5 si pentru banii platiti e WOW.

#11
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Xiaomi Redmi Note 5 si Mi A1 Lite sunt cele mai bune variante in acest buget. Depinde ce preferi: interfata MIUI sau Android One.

Daca esti mai conservator: Huawei Honor 9 Lite https://www.emag.ro/...q/pd/DMKXX9BBM/
sau Lenovo Moto G6 https://altex.ro/tel...ram-deep-indigo

#12
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostTruculMagic, on 10 octombrie 2018 - 19:48, said:



Care ? Arata-mi niste exemple. Ala cu redmi note 4 lansat de pe timpul lui iliescu ? E normal sa mai fie probleme, de asta ai garantie. Am avut pete galbene pe LG si SONY care erau flagshipuri. Pete galbene au aparut si pe iphone, deci sa nu generalizam ca toate sunt proaste. Am redmi 5 si pentru banii platiti e WOW.

Și la mi a1 s-au Ă®ngălbenit, pe topicul dedicat se plângea cineva

Sa vedem când vor baga reclame tot wow spui

Edited by zzhunt, 10 October 2018 - 20:27.


#13
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 30.10.2017
Redmi Note 5-ul meu tinde mai degrabă sa aibă o tenta de albastru. După 2 luni încă nu am raportat probleme de îngălbenire. Și asta se întâmplă și la oled-urile scumpe.

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postzzhunt, on 10 octombrie 2018 - 20:26, said:

Și la mi a1 s-au ĂŽngălbenit, pe topicul dedicat se plângea cineva

Sa vedem când vor baga reclame tot wow spui

Reclamele vor aparea doar pe cele cu versiune chineza, nu pe cele cu versiune globla. Si in plus modelele android one care sunt tot mai populare de la xiaomi, nu vor avea reclame mai mult ca sigur. Deci tot WOW o sa spun.
Ideea e ca indiferent de buget , de la low-cost pana la un flagship de 2000-2500lei, tot xiaomi ofera cele mai bune telefoane raport calitate pret pentru fiecare segment (low, mid, flag). Daca vrei camera ceva mai buna, sau sa scrie alt brand , mai plusezi cateva sute de lei pentru a avea parte de aceleasi performante, insa la autonomie ma cam indoiesc. Samsung incepe sa ofere telefoane low si mid cu autonomie bunicica din cate vad, insa la flagshipuri cam greu cu autonomia foarte buna indiferent de producator. (huawei ar oferi ceva cu acumulatorul de 4000mah).

#15
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Fiecare model de telefon are cateva cu probleme. Eu am avut ghinionul sa prind un poco cu light bleed...asta nu inseamna ca toate poco au light bleed.La fiecare marca in parte exista cateva tel cu probleme.
In ziua de azi TOATE sunt chinezisme...xiaomi are avantajul unui pret foarte bun pt ceea ce ofera hardware.

#16
arkadium

arkadium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.09.2009
multam mult,  guys!

pana la urma am luat (PC GARAGE) un XIAOMI MI A2 lite - 3 ram/ 32 gb - 799 RON.

la o prima vedere telul e super, se misca ff ok.

singura mea eroare ar fi ca l-am comandat pe BLUE, sperand ca e nuanta foarte light din prezentare, insa din pacate e un albastru destul de strident... cred ca o sa-l schimb cu negru, pana la urma...ma mai gandesc.

ps: ce folie de sticla pentru protectia display-ului imi puteti recomanda? mi-as dori sa fie pe cat de rezistenta pe atat de subtire si sa nu-mi afecteze tastarea si culorile redate.

multam mult!

#17
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Poti incerca o husa + folie (plastic) Nillkin daca nu te deranjeaza ca nu e sticla, sa protejeze pt zgarieturi. Oricum sunt destule telefoane cu ecranul crapat cu toata folia de sticla, marginile husei ar trebui sa protejeze si ecranul. In schimb sticlele ori n-au aderenta, ori sunt groase, ori atrag amprente ...

#18
arkadium

arkadium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.09.2009
multam tuturor!

as prefera insa o husa subtire (plastic, silicon, etc), care sa fie de culoare neagra pe spatele telefonului si transparenta pe lateral.
pentru a-i evidentia doar linia albastra a cantului, restul (fata, spate) sa ramana negre.

stiu ca exista, pentru ca vazusem mai demult, insa, desi rascolesc netul de 2 zile, nu gasesc nimic de genul asta..

poate ma puteti ajuta voi..

thnx again!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate