Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Când erați voi la școală/liceu a venit vreun fotograf să vă fac poză de grup sau pentru album de sfârșit de an/școală/liceu?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Când erați voi la școală/liceu a venit vreun fotograf să vă fac poză de grup sau pentru album de sfârșit de an/școală/liceu?
La mine doar în liceu a venit unul o dată (în generală niet  :(  ) și unele colege nu au vrut să se pozeze pe motiv că nu arătau bine. Ce album la sfârșit de clasa a VIII-a sau a XII-a. La facultate canci.

#2
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Da. Am poză de grup și dintr-a opta și dintr-a doișpea. Ăsta e subiect, djl?

#3
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Da, intr-a VIII eram tuns 0 ca puscariasii , si intr-a XII aveam o creasta de cocos infoiat :))))

#4
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
E, că dacă venea un fotograf poate aveam o poză de grup cu colegii din clasa a VIII-a.
La bal nu m-am dus cu aparatul meu că nu am avut bani de film (dacă ceream la unele rude, poate aveam), iar colega care a venit cu aparatul i-a dat cuiva filmul să-l developeze şi acea persoană l-a voalata. Faptul că am fost prost şi nu am insistat are să mă chinuie toată viaţa. Acum e mai ieftin să faci poze...

#5
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,155
  • Înscris: 15.05.2008
daca nu aveai film,trebuia sa scoti telefonul(din prizaPosted Image )

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Am facut la final de liceu. E pe undeva aruncat albumul ala. L-a stricat diriginta cu muia ei de scos cuie.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,606
  • Înscris: 07.02.2003

 djl, on 14 septembrie 2018 - 00:01, said:

Când eraţi voi la şcoală/liceu a venit vreun fotograf să vă fac poză de grup sau pentru album de sfârşit de an/şcoală/liceu?
Absolut in generala, se facea la inceput de an de fapt, la final nu prea interesa pe nimeni. La liceu nu a fost.
E vorba de celebrele fotografii cu cravata rosie si harta tarii ca fundal :)

Edited by andreic, 14 September 2018 - 01:07.


#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 djl, on 14 septembrie 2018 - 00:01, said:

Când eraţi voi la şcoală/liceu a venit vreun fotograf să vă fac poză de grup sau pentru album de sfârşit de an/şcoală/liceu?
La mine doar în liceu a venit unul o dată (în generală niet  Posted Image  ) şi unele colege nu au vrut să se pozeze pe motiv că nu arătau bine. Ce album la sfârşit de clasa a VIII-a sau a XII-a. La facultate canci.

Eu am facut scoala generala pe timpul lu Ceasca si, da, venea fotograf sa ne traga in poza cu cravatele rosii cu tricolor si tovarasa invatatoare in mijlocul copiilor. Era curat, fetze de banca, manuale noi pe banci, copiii dolofani si zambitori, etc.
Dupa Rev 89, in liceu, nu s-au mai facut poze.

Edited by rosix, 14 September 2018 - 03:40.


#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
De la finalul clasei a IV-a sigur am. Si era in 1979!

Acum la copiii mei, am zeci de foto facute cu telefonul la premiere.

#10
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

 caiuscorneliu, on 14 septembrie 2018 - 00:03, said:

Da. Am poză de grup și dintr-a opta și dintr-a doișpea. Ăsta e subiect, djl?
Are o norma omu', la fel ca cei din Poiana.

#11
belena6

belena6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 03.08.2010
Nu merge motivul pt fete cum ca nu arata bine in ziua aia. La sfarsit de clasa a 12-a ne-au anuntat de ziua in care vine fotograful pt album cu 2 saptamani inainte. Toata lumea era gata imbracata ca de nunta!

Edited by belena6, 14 September 2018 - 07:33.


#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Attached File  4-9021.jpg   1.23MB   21 downloadsAttached File  Brooklyn_Museum_-_A_Group_of_Kurdish_Soldiers_One_of_274_Vintage_Photographs.jpg   126.24K   20 downloadsAttached File  Brooklyn_Museum_-_A_Group_of_Religious_Men_in_Religious_Garb_holding_up_a_Piece_of_Calligraphy_One_of_274_Vintage_Photographs.jpg   99.31K   18 downloadsAttached File  PA-2409766.jpg   76.72K   19 downloads

djl am găsit pozele din perioada de care zici. Dacă nu ești în niciuna, (probabil nu te-au anunțat de poză, colegi răi etc), dă-ne o poză de-a ta și te băgăm acolo.

Edited by waterman, 14 September 2018 - 08:47.


#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 djl, on 14 septembrie 2018 - 00:01, said:

Când eraţi voi la şcoală/liceu a venit vreun fotograf să vă fac poză de grup sau pentru album de sfârşit de an/şcoală/liceu?
In fiecare an. Nu mai am nicio poza. Toate au fost facute inainte de revolutie.

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Gata djl ai pozele
În două variante.

Am acceptul tău să le pun aici sau le vrei pe PM?

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 djl, on 14 septembrie 2018 - 00:11, said:

colega care a venit cu aparatul i-a dat cuiva filmul să-l developeze şi acea persoană l-a voalata.
In prima faza am citit ca acel cineva a violat-o.

#16
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
In clasa I-a si clasa a II-a ni s-au facut poze cu clasa,poze gen semn de carte.La vremea respectiva se scotea in fiecare an o carte cu realizarile scolare,rezultatele la competitiile sportive si diverse olimpiade,date despre profesori si elevi.De asemenea continea absolut toate clasele,aceste date fiind cele de la inceputul anului scolar,pentru ca nu coincideau cu cele de sfarsit.Pe vremea aia existau si repetenti.
De asemenea,mai am una de la absolvirea liceului.
Toate sunt la loc de cinste,doar fac parte din viata mea,nu?
Si da,ma uit din cand in cand la ele Posted Image

#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 djl, on 14 septembrie 2018 - 00:01, said:

Când eraţi voi la şcoală/liceu a venit vreun fotograf să vă fac poză de grup sau pentru album de sfârşit de an/şcoală/liceu?
La mine doar în liceu a venit unul o dată (în generală niet  Posted Image  ) şi unele colege nu au vrut să se pozeze pe motiv că nu arătau bine. Ce album la sfârşit de clasa a VIII-a sau a XII-a. La facultate canci.
Djl am găsit pozele de la absolvirea ta.

Îmi dai ok-ul tău să le pun aici ?

#18
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004

 belena6, on 14 septembrie 2018 - 07:33, said:

Nu merge motivul pt fete cum ca nu arata bine in ziua aia. La sfarsit de clasa a 12-a ne-au anuntat de ziua in care vine fotograful pt album cu 2 saptamani inainte. Toata lumea era gata imbracata ca de nunta!

Acel fotograf venise neanunţat am impresia.
Şi da, cred că Românii se cam feresc de la a fi pozaţi/filmaţi. În facultate m-am dus cu aparatul meu pe film şi am întrebat cine vrea să facem poze? Hai că existau destule persoane cărora nu le plăcea moaca mea (şi invers), dar doar câteva să vină la pozat?
Ion_de_la_Raion , ce ai făcut cu pozele alea?   Posted Image

Waterman, dă-le pe p.m.

Edited by djl, 14 September 2018 - 10:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate