Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Accident minor

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Bogdanamp

Bogdanamp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.11.2016
Salut,  acum 2 ore mergeam spre casa pe o strada cu masini parcate pe ambele sensuri,  un cioroi a parcat cu jumatate din masina in strada si nu mai aveam loc sa trec. A dat putin mai in fata iar cand am trecut prin dreptul lui a dat in spate si mi-a zgariat 10 cm din portiera spate dreapta. Abia se observa ca e zgariata. Am oprit, a venit cioara sa se uite sa vada ce a facut. Zicea ca daca nu iese cu benzina imi da banii sa o voosesc. Vrajeala. A lui nu parea sa aibe nimic, era si murdara rau. Nu am mai stat de umblat pe la politie pentru atata lucru, nu am facut nici amiabila, am zis sa nu ma mai complic pentru atata lucru.  Daca se duce ala la politie, ma baga vinovat ca nu am raportat nu? Aveam si martori in masina.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003
Retuseaza la un vopsitor si gata. Ala n-are ce sa faca la politie.

Edited by andreic, 13 September 2018 - 22:10.


#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Probabil ca nu se va intampla nimic, dar pentru linistea ta, trebuia sa faci amiabila.

#4
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Invata din greselile altora: pentru linistea ta, OBLIGATORIU AMIABILA , si daca nu vrei despagubiri treci la observatii "nu pretind despagubiri". In acest fel dormi linistit noaptea. Treaba mi-a fost recomandata de cei de la accidente usoare, dupa 24 de ore in care am stat cu morcovul in dos!

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBogdanamp, on 13 septembrie 2018 - 22:02, said:




Nu iti fa griji. Cine stie ce alte probleme mai avea ala. Nu se va duce la politie sa se bage automat in alte belele singur.

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,361
  • Înscris: 11.08.2003
Potilia nu stiu multe, daca a trecut 24 de ore, te lasa fara permis.

Daca a dat cu spatele e vinovat dar daca ti-a lovit partea din spate dreapta asta nu inseamna ca amandoi erai pe alte benzi decat ar fi fost normal? S-ar putea sa mai adauge o amenda. :)

#7
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
masini parcate pe ambele sensuri....eu ca sofer pe unde sa circul atunci? stii bine ca sunt cazuri cand abia ai loc o masina pe strada (in orice sens)

#8
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

View Postsorin147, on 14 septembrie 2018 - 06:35, said:

daca ti-a lovit partea din spate dreapta asta nu inseamna ca amandoi erai pe alte benzi decat ar fi fost normal?
Nu.
Daca tu mergi pe banda ta si eu dau si spatele din parcare acrosandu-te, inseamna ca circulam amandoi pe alte benzi decat e normal?


#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpupama, on 14 septembrie 2018 - 07:20, said:

masini parcate pe ambele sensuri....eu ca sofer pe unde sa circul atunci? stii bine ca sunt cazuri cand abia ai loc o masina pe strada (in orice sens)
Pe mijloc asigurand spatiu... ca pe orice strada cat 4 cu sens unic din capitala.
Se invata circulatia corecta, dimensiunile masinilor, se asigura in oglinzi si se merge fara a cauza prejudicii altora.

Edited by andreic, 14 September 2018 - 07:39.


#10
Bogdanamp

Bogdanamp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.11.2016
Abia ai loc de o masina, el in loc sa faca parcarea laterala sa o puna ca toti ceilalti a bagat-o cu fata pe diagonala. Am impresia ca a vrut sa dea intentionat in mine. Era si cam baut din ce am vazut

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
A ieșit cu benzină ?
Sau la polish ?

#12
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,361
  • Înscris: 11.08.2003
Daca ti se pare ca a  si vrut sa dea in tine, mergi la politie.
Ca fapt divers, un coleg a ramas fara permis desi masina a fost lovita in parcare. Ala care a busit-o s-a dus la politie, a declarat ca s-a intamplat in trafic si uite surpriza, vacanta 1 luna + amenda pentru o masina parcata.

Nu trebuie sa se duca in momentul ala, cand e baut,  o poate facesi a doua zi, cand si-a mai revenit.

#13
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Unele chestii sunt de Kafka.

Mă duc și spun că m-a lovit unul în parcare. Iei permisul așa fără dovezi ?

#14
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,361
  • Înscris: 11.08.2003
Aparent julitura de pe masini a fost suficient.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate