Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Note 3 custom roms

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
E timpul sa scoatem Note 3 din sertar deoarece avem Android 8.1 si 9.0. Spor la teste.


[ROM][8.1][HLTE] Liquid Remix [AOSP]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Syf2pbxFHvs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ROM][Official]Havoc-OS[HLTE][8.1.0]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zsnVsA1E41E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mai exista note 3 functional ? Ca deja si la note 4 i se cam duce "memoria" si placa de baza.

#3
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,490
  • Înscris: 13.11.2011

View PostTruculMagic, on 13 septembrie 2018 - 20:26, said:

Mai exista note 3 functional ? Ca deja si la note 4 i se cam duce "memoria" si placa de baza.
Am un S4 in perfecta stare de funcționare (si cu bateria originala).
De pe el scriu acum....asadar de ce sa nu funcționeze si Note-ul 3 ??

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Note 3 si Note 4 au avut problemele lor, care dupa cativa ani "moare din senin".

#5
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010
posesor din note 3 din 2014, da mai merge :D
practic telu e mort, nu prea mai poti face pe el mare lucru, as merge pe un custom rom sa-l readuc la viata insa nu am facut-o niciodata, mi-e sa nu-l busesc de tot.

#6
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,921
  • Înscris: 10.07.2014
Note3 il tin cu softul stock si il folosesc ca gps.Functioneaza ireprosabil pentru un telefon aparut acum cativa ani.Nu-mi aduc aminte de probleme mari raportate la Note3 pe topice asa cum au fost la Note4.A fost un telefon foarte bun la vremea lui iar la lansare a avut acel WOW pe care nu-l mai intalnesti prea curand.Se lansase cu primul smartwatch de la Samsung,cel cu camera foto inclusa in curea.Ce vremuri.😏

LE: O fotografie cu N3 meu facuta nu demult si imaginea de la lansare.

Edited by lawrence74, 14 September 2018 - 08:19.


#7
m3rishor

m3rishor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 09.03.2009
Google pixel cam da rateuri. Cred că stock merge relativ bine, tine și bateria SOT de 3,5 ore. Pe pixel cam 2,5. Am LTE-ul

#8
mistermolid

mistermolid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.08.2012
Probati phronesis de pe xda versiune 7,cu functii de s7edge,s8 si note 7,si,credeti-ma,o sa mai tineti telefonul asta multa vreme!.Este rom-ul cel mai complet si perfect functional si,la ora actuala,intrece multe modele de telefoane.Detin si un Xiaomi mi note 2 cu 6 gb ram si 128 gb rom dual sim 5,7 inch,dar folosesc zi de zi note 3.E bazat pe android 6.01 iar sistemul e excelent.Si cu stylus pen se poate scrie pe ecran stins iar odata introdus la loc,dsalveaza si poti gasi in tel ceea ce ai scris.
Atasez cateva poze:

Attached Files


Edited by mistermolid, 28 October 2018 - 17:11.


#9
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
Ciudat, note 3 are susținere dezvoltatori mult mai mare decât la note 4. Ai multe custom rom bune.

#10
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010
m-am incumentat si eu sa-l trec pe custom rom. fiind si prima mea tentativa, mi-a luat ceva timp pana sa duc procesul la bun final. am testat mai multe versiuni si am ramas pe galaxy note 9 custom rom. merge binisor, chiar mai bine decat inainte.
singurul minus care l-am intampinat pana acum este ca nu-si mai face update. mare pierdere nu este pentru ca pe rom-ul stock nu trecea de android 5.0. plus ca se bloca de ceva vreme si google playu nu-si mai dadea drumu deloc.
parca si bateria tine ceva mai mult. per total multumit!

#11
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
Android 10: https://forum.xda-de...s-17-0-t3971019

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate