Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Video personal - Viespea comuna (Vespula Vulgaris) mestecand lemn

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Salutare!

Vroiam sa impartasesc un mic video cu voi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWZAArZY3ZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Filmat: Xiaomi Redmi 4A
Audio: Android Music Maker Jam
Video: Android KineMaster

A durat aproximativ o ora pregatirea filmului (exclusiv pe telefon), ulterior putina cosmetizare pe PC si upload.

Multumesc pentru atentie!

PS: Puteti sa imi spuneti, daca aveti curiozitatea sa dati click pe link pentru vizionare, in ce limba va apare titlul si descrierea filmuletului? Multumesc in avans!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWZAArZY3ZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Scrie in engleza titlul; nu e rea fikmarea; un pic deranjant faptul ca ti se misca mana/telefonul.

#3
Griggson

Griggson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 16.02.2015
Xiaomi-urile stau cam prost cu stabilizarea.

#4
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Este adevarat ce spui cu stabilizarea. Pe acelasi canal exista si o filmare mai veche de-a mea facuta cu un Microsoft 535. Desi slaba calitativ, stabilizarea software a fost facuta mult mai ok, din punctul meu de vedere.

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
trebuie un sistem mecanic de stabilizare....

#6
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
@romanasu, arg: mi-ati dat de gandit, si am citit putin online. Se pare ca exista o functie in Youtube (tab-ul Enhancements) de stabilizare software. Cand voi ajunge acasa o voi proba.

#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
si focalizarea este enervanta - doar in ultima parte este pe viespe

#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View PostJustARandomGuy, on 10 septembrie 2018 - 17:14, said:

@romanasu, arg: mi-ati dat de gandit, si am citit putin online. Se pare ca exista o functie in Youtube (tab-ul Enhancements) de stabilizare software. Cand voi ajunge acasa o voi proba.
lasa povestile cu stabilizarea din camera/zenzor si din soft.... ca mai mult iti strica fimarea...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2cb_I8kw4Bk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by arg, 10 September 2018 - 18:01.


#9
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View PostJustARandomGuy, on 10 septembrie 2018 - 16:48, said:

Salutare!

Vroiam sa impartasesc un mic video cu voi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWZAArZY3ZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Filmat: Xiaomi Redmi 4A
Audio: Android Music Maker Jam
Video: Android KineMaster

A durat aproximativ o ora pregatirea filmului (exclusiv pe telefon), ulterior putina cosmetizare pe PC si upload.

Multumesc pentru atentie!

PS: Puteti sa imi spuneti, daca aveti curiozitatea sa dati click pe link pentru vizionare, in ce limba va apare titlul si descrierea filmuletului? Multumesc in avans!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWZAArZY3ZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E chiar ok.Daca nu vrei ceva profesional, pentru youtube e perfect.Cred ca puteai pune mai mult info/poze la cuibuiri/viespi.

#10
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Ei. Arg...
De acord 100% cu tine. Posted Image

LE: se pare ca Youtube a retras o parte din solutiile de imbunatatire proprietare, astfel incat optiunea de "Stabilise" nu se mai afla in lista de variante. Pacat. Eram realmente curios cum s-ar fi descurcat.

@fqx: A fost un proiect mic pe care l-am intreprins in pauzele publicitare ale unui film artistic (si putin dupa). Voi edita cu siguranta descrierea video-ului, incluzând mai multe detalii despre insecta. Insa data viitoare voi urma sfaturile tale. Iti multumesc!

Edited by JustARandomGuy, 10 September 2018 - 18:19.


#11
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View Postarg, on 10 septembrie 2018 - 18:00, said:

lasa povestile cu stabilizarea din camera/zenzor si din soft.... ca mai mult iti strica fimarea...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2cb_I8kw4Bk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Poate zboara viespea pana vine el cu suportul...

#12
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View PostJustARandomGuy, on 10 septembrie 2018 - 16:48, said:

PS: Puteti sa imi spuneti, daca aveti curiozitatea sa dati click pe link pentru vizionare, in ce limba va apare titlul si descrierea filmuletului? Multumesc in avans!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWZAArZY3ZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


In limba germana.

Attached File  2018-09-11 09_21_38-The Common Wasp (Vespula Vulgaris)- chewing wood and spitting paper for her nest.jpg   464.32K   9 downloads

#13
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Perfect. Multumesc tuturor pentru informatiile primite si feedback.
@chris_dvb: super. deci functia de translate chiar functioneaza.

#14
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

View PostJustARandomGuy, on 11 septembrie 2018 - 09:49, said:

Perfect. Multumesc tuturor pentru informatiile primite si feedback.
@chris_dvb: super. deci functia de translate chiar functioneaza.


Da, functioneaza fara probleme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate