Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Sony Xperia XZ3

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,843
  • Înscris: 03.01.2015
Adică de maine ... ă comandat cineva?

#56
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,843
  • Înscris: 03.01.2015
Ala eu,  ala eu... nimeni interesat de telefonul asta

#57
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.09.2007
Eu da, dar mi-am luat în decembrie 2017 XZ1 și merge perfect așa că nu văd de ce l-aș schimba.

#58
hayabusa

hayabusa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 07.12.2004
Un telefon luat in 2017 rezista lejer 4 ani

#59
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,094
  • Înscris: 22.01.2014
Am vazut o comparatie intre xz3 și note 9 și din video ecranul lui xz3 pare mai fain si la viteza la fel este puțin mai rapid

#60
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ev7NgL-3mms?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] In mai toate aplicatiile este mai rapid decat xs max cu noul procesor... wow...nu ma asteptam la asa ceva. Tinand cont ca toate benchmark-urile dau Iphone-ul ani lumina inainte si totusi in aplicatii si utilizare normala nu e nici o diferenta pentru ce sa platesc 6-7000 de lei pe iphone?

Pe alta parte Foto si video cu Sony vs Xs: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IAJndlOAmB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dpmdv - iphone a supraexpus pozele cu fiecare ocazie, la video - mixt, cand nu batea soarele direct in camera mi s-au parut mult mai bune culorile la sony, cand era in lumina directa parea mai ok la Iphone.  Sa vedem si pozele noaptea.

Si inca un review pe foto: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6KiIbiPFy0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anul acesta sony si-a pus in minte sa scoata telefoane cu adevarat bune si competitive. daca in alti ani le puteai gasi N lucruri negative, anul acesta e greu. Chiar sunt o optiune serioasa noile lor telefoane. Soft curat si rapid, baterie foarte buna, camera la nivel cu ceilalti competitori, ecrane foarte bune, constructie solida si telefoanele arata muult mai bine in realitate si o gama de culori buna.

Edited by t-balt, 16 October 2018 - 09:11.


#61
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ma mir ca pe video XZ3 sta asa prost fata de IShit , parca ei aveau tehnologia aia SteadyShot si chiar se vedea diferenta la modelele vechi cand era vorba de stabilizare, acum i se pare sub XS

#62
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
Pe 1080p cu inteligent active, a doua filmare, bate iphone-ul. Dar aparent standard EIS nu e la fel de bun ca la Iphone in 4k. Sincer nu cred ca vor fi multi care vor alerga cu telefonul, ci cel mult vor merge, moment in care e mai mult decat ok si in linie cu concurenta.

#63
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
Si vs s9+ in low light:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Rfykvyh-IVU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
acshu_d

acshu_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 20.01.2008
ok.a pus mana cineva pe el?

#65
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,843
  • Înscris: 03.01.2015
Foarte căutat, modelul 😂😂😂

Edited by Tomaz2015, 04 November 2018 - 21:22.


#66
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
M-am jucat cu un XZ3 într-un Telekom aici in Germania si este f frumos. Ecranul este peste OLED-ul de la Samsung comparat side by side cu un S8. Se mișcă impecabil, iar camera pare ok. Preț aici 800 euro.

#67
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
L ai comparat cu un telefon care are peste 1,5 ani...

#68
omegaa

omegaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 19.04.2011
S8 și s9 au același display. Iar legat de fluiditate Samsung mereu a pierdut în fata multor producători.

#69
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 10.05.2004
l-am luat eu de la emag, dupa ce am returnat unul la vodafone pentru ca nu era dual-sim, asa cum voiam.
se misca super ok - e drept ca ma raportez la vechiul xperia SP care are venerabila varsta de 5 ani. nu l-am butonat in detaliu si sunt inca anumite chestii pe care nu le gasesc prin meniu - de exemplu setarile de redirectare pentru apeluri.
principala problema pe care o am este ca nu am gasit o folie ok si probabil ca o sa fie greu de gasit, din cauza ecranului curbat. am luat una de pe net, ce-i drept in viteza ca plecam de acasa si am vrut neaparat carcasa si folie, dar nu s-a asezat bine pe ecran si in partea de jos s-a dezlipit deja si este enervant de folosit. mai sap...

#70
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Salut,va astept si eu o parere,merita cumparaf?
Cei care ati avut inainte,sau aveti inca si alte modele de top (s9 plus,note 9,pixel,huawei p20 pro),ce plusuri si minusuri are?
Sony cum mai sta cu update urile,mai ofera macar 2 ani?
Va multumesc.

#71
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
La update-uri sta mai bine fata de concurenta. S9 / note 9 etc nici nu au primit pie inca iar pe sony e din octombrie. Inclusiv pe xz2 care e din februarie anul trecut lansat. Azi dimineata am primit security patch din Ianuarie. Iar androidul e aproape de stoc.

Merita, dar nu la 3400 de lei. Ai ecran Poled care momentan e cam cel mai bun display de pe piata, un soft stabil, o camera buna (peste s9/note 9, putin sub mate 20 pro sau pixel 3 - dar recupereaza la video), o baterie buna si difuzoare stereo frontale. (ma enerveaza cele la care cel de jos bate in laterala si il acoperi cu mana).
Daca nu vrei neaparat OLED, xz2 (acelasi telefon practic) are ca "downgrade" lcd cu hdr si camera de selfie de 5mpx in loc 13mpx la xz3. In schimb pretul e 2100-2200.

Am avut s8 inainte ce l-am vandut din cauza softului/update-uri cu buguri si a bateriei execrabile rezultate + ecran edge sensibil.

#72
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
+1 pentru ce a spus t-balt. XZ2 la 2000 cat este acum e un bang for buck muuult mai bun fara sa pierzi realmente nimic. La cat costa acum nu cred ca merita banii XZ3. In loc de XZ3 as merge pe XZ2 Premium. Sau as astepta XZ4.
https://www.evomag.r...ru-3611055.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate