Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1940 replies to this topic

#91
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,916
  • Înscris: 03.12.2005
ca ajungem si aici, ma enerveaza o anumita reclama ambulanta la dacia logan :)

#92
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006
Pe mine ma enerva (cred ca acum a trecut) reclama aia la detergent cu "vine vara, bine-mi pare!"  :cursing:

#93
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006
Ma inerveaza reclama aia la "Grija in condus" in care parintii scapa si fata trece prin parbizul masinii. E o porcarie.

#94
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View PostUnixMarius, on Aug 31 2006, 19:48, said:

Ma inerveaza reclama aia la "Grija in condus" in care parintii scapa si fata trece prin parbizul masinii. E o porcarie.

E incredibil de dură reclama aia.
Dar cred că își atinge țelul: purtați centura de siguranță!
Nu știi ce poți pierde!

#95
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
din acelasi registru:

PURTATI CENTURA!!!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KygP9pU_Rro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

M-au cam trecut fiorii cand am vazut reclama asta

#96
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Poate e culmea dar asta e adevarul: nu-mi plac reclamele! De nici un fel . Nici, nici. Nu-mi plac si gata.

Edited by agu, 31 August 2006 - 21:09.


#97
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View PostUnixMarius, on Aug 31 2006, 19:48, said:

Ma inerveaza reclama aia la "Grija in condus" in care parintii scapa si fata trece prin parbizul masinii. E o porcarie.

Desi e dura, e cat se poate de adevarata. Am vazut o multime de parinti care isi tin copii mici in fata. La un mic accident si deschiderea airbagului le poate fi fatal.
Decat porcaria de pe strada, Campania Stop accidentelor, viata are prioritate!, care au mai dat si bani pe tablele alea vopsite mai bine ar investi in reclame in media.
Si asa majoritatea oamenilor isi iau informatiile de la TV. Dupa ce vezi ce se poate intampla, poate devii mai retinut in a fi teribilist.

Uite niste filme de adevarata campanie stop accidentelor ,Sursa

#98
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Audi - Cercurile
Mi se pare cea mai reusita reclama din cate am vazut.

#99
danut7294

danut7294

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.09.2006

View Postolteanul, on Mar 1 2006, 00:50, said:

Vedem la tv tot felul de reclame.
Unele mai stupide ca altele și altele mai reușite ca... unele.
De pildă pe mine mă irită la maxim reclama la o pastă de dinți în care un indivi ferchezuit îm spune ce problemă existențială avea el când trebuia să aleagă o pastă de dinți.

Pe de altă parte nu pot să neg că reclamele cu Dorel sunt de departe foarte românești. Și reușite.
Până la urmă ăștia suntem: unul trage și patru de pe margine râd de pe urma lui.

Nu știu dacă a mai fost tema asta, și dacă da... ops.


[color=#3366FF]CEA MAI TAMPITA RECLAMA PE CARE O SA-MI DISTRUG CU PLACERE TV UL  ATUNCI CAND  AM SA-L SCHIMB ESTE PT MINE ACEA CU''  CE  PREFERI BRANZA  SAU EMMA TALER '' DE LA CASCAVAL HOCHLAND  NU STIU  DACA  AM SCRIS BINE  PT CA DRACU STIE LA CE  SE REFERA MATAITA AIA.

#100
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Reclama care mi-a placut cel mai mult ever a fost "B 24 Fun - Restaurantul" (cu tampitul care stinge friptura flambata cu apa din frapiera).

Reclama care ma scoate din sarite oricand e reclama la Prostamol. ("Acum, nu ma mai duc asa des la toaleta" Huuuuuidiio).

#101
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Reclama cu vodka POLAR ma exaspereaza!!!

#102
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 26.08.2005
Reclama care-mi place - "Porcul" pentru MTV Romania.  :lol:

Edited by Lowhigh, 06 September 2006 - 20:06.


#103
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Iata reclama clasica pentru femei proaste: tampenia aia de spot facuta probabil de nepoatele secretarei de la dep de marketing de la "Sansilc". Aia cu tipa care cade de pe fotoliu sau ce mama lui o fi... Oare nu se trezesc niste feministe sa ii dea in judecata pe "creativi"? Bleah...

#104
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
orice reclama tampita in care femeia e vazut ca superfemeie , adica genul de tipa care da cu flit la toti la servici, care nu prinde nici un ambuteiaj pt ca toti barbatii fermecati (yeaahh right--normal daca porti numai cateva bucati de panza) se dau la o parte, care reuseste sa faca si de mancare cu o mana in timp ce cu alta unu are orgasm langa ea , urmand ca dupa aia plina de bucurie sa se ocupe si de ala micul nevrozat ce nu se opreste din plans , totul cu un zambet ce ar face invidioasa si pe miss america..   = :cursing:

#105
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

View Postromaximusro, on Sep 7 2006, 23:56, said:

orice reclama tampita in care femeia e vazut ca superfemeie , adica genul de tipa care da cu flit la toti la servici, care nu prinde nici un ambuteiaj pt ca toti barbatii fermecati (yeaahh right--normal daca porti numai cateva bucati de panza) se dau la o parte, care reuseste sa faca si de mancare cu o mana in timp ce cu alta unu are orgasm langa ea , urmand ca dupa aia plina de bucurie sa se ocupe si de ala micul nevrozat ce nu se opreste din plans , totul cu un zambet ce ar face invidioasa si pe miss america..   = :cursing:
De acord... Si astea ma scot dn sarite dar reclama de care ziceam mai sus ma face sa imi dau cu ceva in cap atat de penibila si de prost gust e... Si traducatoarea aia are o voc enervanta, si scenariul e super ridicol..pana si "mecla" maimutoiului ciufulit de pe sampon ma enerveaza....

Ma duc sa fumez...:)

#106
Reikon

Reikon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 01.09.2005
Ultima reclama care ma enerveaza este aceea la Fiat Albea, care suna mai mult a anti-reclama, la ce urata e masina aia. Ala din reclama merita batut la cat de enervant e.

#107
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ca tot veni vorba de masini. De efect mi se pare cea la peugeot, cand se duce tipa in oras, vede in vitrina peugoturi, le comanda. Urmatoarea scena e in fata casei cand ii descarca cele 3 masini comandate sub privirile ingrozite ale sotului :lol: oricum imi place cat de satisfacuta arata tipa chiar daca sotu-sau probabil va munci ca ocnasul pentru ele  :lol:

#108
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
BI BOR ŢENI mă cam scoate din minţi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate