Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung Galaxy Watch (urmasul lui Gear S3)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1247 replies to this topic

#1
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Iată că a sosit urmașului lui Gear S3. Prezentarea mai jos.
Două dimensiuni, încă nu s-a anunțat o versiune gen Frontier (pe care eu unul mi-aș fi dorit-o).

Să discutăm împreună despre ce aduce nou, în afară de denumire.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PPFNaMvnMtM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
A apărut în precomandă la Altex, Emag și Orange. + un încărcător duo Bonus.

#3
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Nu vad versiunea cu 1,5GB de RAM. Oare va fi disponibila pe piata noastra ?

#4
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
Versiunea de 1.5GB e cea cu LTE si foloseste un eSIM pentru convorbiri. Ofera vreun operator de telefonie suport eSIM? Nu! Deci nu vad de ce ar comercializa varianta asta in Romania.

Edited by Seraph, 20 August 2018 - 20:25.


#5
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mda, din pacate fix ceea ce ne dorim cei mai multi nu o sa fie pe piata noastra. Nu zic, se poate trai si fara dar...

#6
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004

View PostSeraph, on 20 august 2018 - 20:25, said:

Versiunea de 1.5GB e cea cu LTE si foloseste un eSIM pentru convorbiri. Ofera vreun operator de telefonie suport eSIM? Nu! Deci nu vad de ce ar comercializa varianta asta in Romania.

Poate la anul sau in viitorul apropiat vor lansa si operatorii din Romania suport pentru eSIM... De ce sa nu ai ceasul deja compatibil daca tot exista aceasta varianta? Oricum, castigul important la acest model era capacitatea dubla de memorie RAM iar diferenta de pret intre cele doua modele este mica.

#7
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
Ai întrebat dacă o să fie disponibil pe piața noastră, iar eu am zis de ce nu cred că o sa fie. Am reținut ca varianta cu LTE apare mai întâi în SUA, iar mai încolo în alte 14 țări. Nu sunt sigur, nu m-a interesat. Poate îl găsești pe Amazon dacă n-o sa fie exclusiv la operatorii de telefonie.

#8
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
E la precomanda si la samsungmobilestore. Stau cu el in cos si nu stiu daca sa dau click sau nu :))

#9
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
E mișto că dau și încărcătorul ăla duo...parcă e 100 de dolari separat. Dacă nu aveam S3-ul, îl luam fără să stau pe gânduri.

#10
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001
Și eu. Dar mă mulțumesc cu S3.

#11
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
La mine problema e alta. Iubesc ceasurile. Am o colecție destul de mare și variata de ceasuri făcute de ceasornicari,istorie and shit. Încă încerc sa ma conving sa nu îmi iau o plasticarie care nu are nicio legătură cu ceasurile adevărate. Pe de alte parte, sunt curios :D


#12
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
am comandat azi pe samsungmobilestore de 46mm și mi-au dat cadou standul duo wireless charger, total cu transport 1499. Cred că prin 6 sau 7 îl am. Sper să meargă ca lumea cu S9 plus

Edited by MMVVDD, 22 August 2018 - 09:38.


#13
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 11.07.2006
Pretul mie personal pare acceptabil,doar 300lei fata de s3,acum si eu is intr-o dilema ori acest ceas ori s3.Desi designul s3 frontier mi se pare mai ok pentru mine,iar diferentele dintre cele doua nu sunt foarte mari.In mod normal pretul la s3 trebuie sa scada,om vedea.

#14
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 14.04.2010
Intr-un final l-au facut rezistent la apa!! Asta asteptam, deci intra pe lista de cumparaturi!!!

#15
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Eu ii spun pas.
Mi-ar fi placut sa fie mai mult decat atat. Pentru doar un facelift la S3, nu merita, sincer.

#16
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 11.07.2006

View PostEngineer_xxl, on 22 august 2018 - 12:48, said:

Intr-un final l-au facut rezistent la apa!! Asta asteptam, deci intra pe lista de cumparaturi!!!
As fi curios la un test comparativ,ambele au ip68 dar ultimul model e rezistent 5atm.O sa vedem.

#17
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 14.04.2010

View PostPhonyx, on 22 august 2018 - 15:37, said:

As fi curios la un test comparativ,ambele au ip68 dar ultimul model e rezistent 5atm.O sa vedem.
Nush exact la care model te referi dar S3 nu era rezistent la scufundari ci doar splash/ploaie/transpiratie. eu vroiam ceva cu care sa pot innota.

Asta ar trebui sa reziste linistit la 5atm pt minimum 30minute...

Edited by Engineer_xxl, 22 August 2018 - 16:59.


#18
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,561
  • Înscris: 11.07.2006
Vazand pretul ceasului si diferenta de doar 300lei fata de frontier,avand rezistenta la apa si o baterie mai mare, plus la precomanda mai primesti si un incarcator duo wireles la majoritatea site-urilor merita de luat in calcul pentru cei care doresc un ceas,in situatia aceasta ma aflu si eu.Sincer m-as baga la o precomanda dar singura retinere o am ca nu este nicaieri expus (sau eu nu stiu) inaintea expirarii ofertei de precomanda 06.09.18.Daca cumva stie cineva ca va fi expus inainte de terminarea datei de precomanda rog sa ne anunte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate