Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ana Maria Georgescu ❤

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,233
  • Înscris: 13.06.2004
Care e cea mai de succes artistă?   :huh:

#20
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 31.12.2013
Nu i-am dat numele tocmai pentru că am vrut să văd dacă voi ca iubitori de muzică românească știți care este de fapt cea mai de succes artistă de azi, și  de fapt din toată istoria muzicii pop românești.

#21
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
aaa.... Corina Chiriac?

glumesc, bineinteles, dar cea pe care TU o consideri "cea mai de succes artistă de azi, și  de fapt din toată istoria muzicii pop românești" s-ar putea sa nu intre in topul meu 5...

asa ca nu ne mai lasa sa ghicim si da-i numele.

cit despre Ana Maria Georgescu, mi-a placut cum a cintat si mi-ar placea sa o mai aud.

#22
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018
Uite ce am găsit la un search pe google (fără inimoară): https://www.click.ro...ncredibila-anei

Cântăreață, știristă, dar eu nu auzisem de ea până la topicul ăsta.

Quote

Cristina Bălan, Andra, Delia, Feli, Lidia Buble

1. Who?
2-5. What the actual fuck?

eddy_teer se referă la Inna.

#23
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 31.12.2013
Da, și eu mi-aș dori ca Ana Maria Georgescu să reînceapă să cânte.
Eu nu vorbesc aici de preferințele noastre personale, nici despre talentul sau valoarea vocală. Ci doar de succesul efectiv, cuantificabil în număr de fani, prezențe în top-urilr importante sau la radio-urile renumite, câștiguri, și mai ales faimă internațională.
Dar ideea ta e chiar foarte interesantă, să puneți după gustul vostru personal un top 5 cu artistele din România .

#24
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018

View Postdjl, on 11 august 2018 - 10:47, said:


Adevărat. http://assets.sport....umb1_omoare.jpg

#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posteddy_teer, on 12 august 2018 - 09:57, said:

Nu i-am dat numele tocmai pentru că am vrut să văd dacă voi ca iubitori de muzică românească știți care este de fapt cea mai de succes artistă de azi, și  de fapt din toată istoria muzicii pop românești.
Elena Apostoleanu ?

#26
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
Inna cu siguranta NU e in topul meu 5!

#27
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 31.12.2013
@AidenIrish, dacă fetele din exemplul meu cântă la ora asta tot felul de tâmpenii, asta nu înseamnă că nu au voce.

@ion_de_la_raion, da exact despre domnișoara Alexandra e vorba !

@tEo, hai cu topu' ăla 5 că m-ai făcut curios !

Edited by eddy_teer, 12 August 2018 - 10:26.


#28
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018

Quote

-Raluca Ciocarlan - a cantat cu trupa Angels, pe urma solo, si desi avea o voce extraordinara, si-a incheiat rapid cariera, cica i s-ar fi zis sa pozeze dezbracata dar ea s-a jurat ca in momentul in care o sa i se propuna asta, o sa se lase de muzica

Sincer, pe asta nu o înțeleg. Dacă venea "iepurașul" cu o ofertă putea să o ia ca pe un compliment și să refuze. Problema presupun că a fost alta: impresarul a tras de ea să pozeze ca să îi dea un "boost" carierei, să scoată niște cașcaval mai serios și să facă rost de niște material.

#29
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mai faina era colega ei Monica, ei de ce nu i s-a propus ?

#30
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 31.12.2013
Aproape toate artistele s-au pozat goale, dacă nu la iepuraș, cu alte ocazii.
Și nu e nimic rău în asta, dacă nu le ajută vocea, le ajută fizicul. La urma urmei munca e grea, și dacă poți primi ușor bani pentru ceea ce ai de oferit (de valoare sau nu) e bine și așa.

#31
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018

View Posteddy_teer, on 12 august 2018 - 10:22, said:

@AidenIrish, dacă fetele din exemplul meu cântă la ora asta tot felul de tâmpenii, asta nu înseamnă că nu au voce.

@ion_de_la_raion, da exact despre domnișoara Alexandra e vorba !

Am spus primu' de Inna, merit o bere. Posted Image

Buble îi mai afoană ca Inna, am ascultat-o live la un concert. Andra e ok ca voce, dar timbrul ei de moldoveancă o strică (nu, nu am ceva cu moldovenii, dar sună aiurea). Feli e decentă. Delia sigur nu pentru voce a ajuns acolo sus.

Inna e cea mai de succes "artistă" româncă în afară, iar Delia în țară. Prin topul ăsta se mai clasează nevasta lu' Măruță și tipa aia bătută de propriul pește (pardon, impresar îi zice ea).

#32
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Lasa ca nici pozatul dezbracate nu a facut minuni, poate doar pe moment. Uite cazul Monicai Andrei.

http://videonews.ant...e-de-nunta.html

Edited by Ion_de_la_Raion, 12 August 2018 - 10:35.


#33
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,736
  • Înscris: 08.08.2018

View PostIon_de_la_Raion, on 12 august 2018 - 10:29, said:

Mai faina era colega ei Monica, ei de ce nu i s-a propus ?

Eu n-o știu pe Raluca, nu-mi încărca mintea și cu Monica. xD

Eu ascult muzică mai veche, dar de astea de care s-a vorbit pe topicul ăsta chiar nu am auzit. Ce-i drept, sunt tânăr și am o scuză, dar ca fapt divers: am melodia asta în câteva playlist-uri.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iXhB2uETzP0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAidenIrish, on 12 august 2018 - 10:36, said:


Eu n-o știu pe Raluca, nu-mi încărca mintea și cu Monica. xD
Ia de aici

https://www.cancan.r...5.jpg?width=639

#35
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostIon_de_la_Raion, on 12 august 2018 - 10:29, said:

Mai faina era colega ei Monica, ei de ce nu i s-a propus ?
Dupa ce s-a destramat Angels, a uitat rapid lumea de ea, oricum Playboy a incercat sa convinga cat mai multe cantarete sa pozeze in revista, in unele cazuri impresarii au dus si ei munca de lamurire, iar unele fete au aparut: Anda Adam, Anamaria Ferentz, Andreea Banica, Andreea Antonescu, unele fete de la Candy, Amadeus, Evrika, etc. - au fost multe, dar daca cauti acum pe google nu gasesti mai nimic, pe la mijlocul anilor 2000 gaseai lejer pe net si pe DC++ colectii de poze cu toate vedete romanesti din Playboy, le avea cam orice om pe calculator.

#36
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,689
  • Înscris: 31.12.2013
@AidenIrish, berea ți-o dau când ne vom întâlni la vreun concert al INNEI.
Ți-aș fi dat-o acum da' n-an cum...
În altă ordine de idei, toate, dar absolut toate artistele (și artiștii, normal) cântă ca niște cizme live ! Cum crezi că și-a luat INNA portocalele alea la deschiderea universiadei de iarnă de la Brașov ? Că se numesc Beyonce, Mariah Carey, Lady Gaga sau Madona, toate s-au făcut de cacao la viața lor când au cântat live. Deci Bublle nu e de blamat mai mult ca altele...

@Popaxxx, cei de la Playboy au făcut oferte artistelor noastre pentru profitul lor, nu pentru a sprijini cariera vreunei dizeuze... Cazul Roxanei Remeș este cel mai interesant, ea nici măcar nu era cântăreață, dar i-au comandat câteva piese ca să poată să o numească ei "artistă" în paginile revistei lor.

Edited by eddy_teer, 12 August 2018 - 11:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate