Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Website

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
phpfilip

phpfilip

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.08.2018
Hei.
E un fel de concurs la scoala de facut siteuri . Cine castiga va primi drept premiu publicarea siteului . OK ,totul bine pana sa ajung aici.
Am terminat partea de front end si arata ok, e lizibil si cred ca oricine ar intra s-ar descurca . Bine . Dar acum ce fac? Trebuie facuta vreo alta chestie cu php de backend ? Am gasit topicul backend si cateva referiri. Tot paralel sunt
Poate sa-mi explice cineva ce trebuie facut acum ? Va rog

Edited by phpfilip, 10 August 2018 - 23:56.


#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
pai depinde ce fel de site e, ai formular de contact cu php?  working contact form php

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Pai tu ar trebui sa stii, daca al tau site interactioneaza cu vreo baza de date, un echipament oarecare sau ce face el util. Ori poate n-are nevoie si totul se intampla numai pe client/browser. Cat timp nu stim care-i ideea implementata de tine nici nu putem sa-ti explicam ce urmeaza!

#4
phpfilip

phpfilip

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.08.2018
E vorba de un concurs . Am făcut câte va butoane acasă , editii , despre noi și contact. In mare el doar te informează și cam atât. La ediții găsești subiectele și rezultatele iar celelalte pagini iarăși aceeași poveste , te informează.
După cum ai zis , nu face legătura cu o bază de date .
Eu nu eram sigur ce e și ce face backendul. + Daca am nevoie de el

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postphpfilip, on 10 august 2018 - 23:53, said:

Hei.
E un fel de concurs la scoala de facut siteuri .
Am terminat partea de front end
Tot paralel sunt

1. adica ai tras un <html><head><title> site-ul vietii</title></head><body>... etc... si gata (ca doar tot "front-end-ul" incepe cu un simplu fisier index / home .html / .php)
2. mai bine ar fi sa intelegi cerintele "concursului" inainte sa te apuci de el ... pentru ca daca tu nu stii ce trebuie sa faci, noi nu putem ghici ce informatii ai nevoie

Edited by MembruAnonim, 11 August 2018 - 02:49.


#6
phpfilip

phpfilip

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.08.2018

View PostMembruAnonim, on 11 august 2018 - 02:40, said:



1. adica ai tras un <html><head><title> site-ul vietii</title></head><body>... etc... si gata (ca doar tot "front-end-ul" incepe cu un simplu fisier index / home .html / .php)
2. mai bine ar fi sa intelegi cerintele "concursului" inainte sa te apuci de el ... pentru ca daca tu nu stii ce trebuie sa faci, noi nu putem ghici ce informatii ai nevoie

Hei . Eu ți-am explicat mai sus ce trebuie sa fac
Nu am tras un heading și un paragraf și asta e .
E lucrat frumos , cu CSS . Tot ce trebuie . Daca am făcut proasta greșeală să omit sa dau detalii cuprinzătoare și m-am exprimat liber in legătură cu ceea ce face backendul , mă scuzi . Mă rog
Repet , site-ul are rol informativ .
Nu are nicio legătură cu vreo baza de date . Ok. Bine. Deci , dacă nu se folosește vreo baza de date , mai trebuie făcut ceva pentru backend?

Edited by phpfilip, 11 August 2018 - 03:06.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
nu

daca e strict site de prezentare (fara db) cu informatii lore ipsum...

#8
phpfilip

phpfilip

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.08.2018
Mulțumesc

#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
eventual sa-l faci si responsive,cu bootstrap

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007

View Postphpfilip, on 10 august 2018 - 23:53, said:

Am terminat partea de front end si arata ok, e lizibil si cred ca oricine ar intra s-ar descurca . Bine . Dar acum ce fac?

Nu ne-ai zis ce ti se cere explicit sa faci... asa ca sa ramanem la ce ai deja.
  • Validatorul de markup zice ca-i ok sau comenteaza? https://validator.w3...ri with_options
  • Pe diverse rezolutii (mai mici/mai mari) se vede ok?
  • Vizual/ergonomic arata ok sau e greu de urmarit/kitsch? Aici ne putem da seama doar daca esti de acord sa urci poze cu el.
  • De accessibility ai tinut cont (daca se cere)?

Edited by dani.user, 11 August 2018 - 11:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate