Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Plata rate produs cu card

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Salut. As vrea sa-mi achizitionez un laptop nou, dar in rate. Tata are ceva card avantaj si mi-a spus ca poate face rate doar la Flanco, Altex si Media Galaxy ca sa fie fara dobanda sau ceva. Am intrat pe site ul Emag si am vazut ca au optiunea "Rate fara dobanda cu card bancar". M-am uitat la  optiunea de Raiffeisen bank pentru ca vad  ca ofera cele mai multe rate. Am citit ce spune si zice ca "Oferta este valabila pentru comenzi de minimum 1.000 lei, ce contin exclusiv produse eligibile." Eu vreau sa achizitionez ceva la unde cel mult 2500 de lei , deci m-as incadra aici. Cu toate astea, care-i smecheria? Suna prea usor. Cum functioneaza treaba?

Edited by vyorelboy, 09 August 2018 - 19:56.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Lasă Raiffeisen. Vezi BT sau Alpha Bank. Pt info, sună la magazine. Mai toți acceptă rate fără dobândă.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 vyorelboy, on 09 august 2018 - 19:55, said:

Salut. As vrea sa-mi achizitionez un laptop nou, dar in rate. Tata are ceva card avantaj si mi-a spus ca poate face rate doar la Flanco, Altex si Media Galaxy ca sa fie fara dobanda sau ceva. Am intrat pe site ul Emag si am vazut ca au optiunea "Rate fara dobanda cu card bancar". M-am uitat la  optiunea de Raiffeisen bank pentru ca vad  ca ofera cele mai multe rate. Am citit ce spune si zice ca "Oferta este valabila pentru comenzi de minimum 1.000 lei, ce contin exclusiv produse eligibile." Eu vreau sa achizitionez ceva la unde cel mult 2500 de lei , deci m-as incadra aici. Cu toate astea, care-i smecheria? Suna prea usor. Cum functioneaza treaba?

Treaba functioneaza doar cu anumite carduri si pentru o comanda cu valoare minima.  Daca ai un astfel de card, cand ajugi in etapa de plata, selectezi numarul de rate. Apoi, in fiecare luna, iti apare in extras cate o rata de plata, fara dobanda, care trebuie platita pana la scadenta.  Acu, tre sa vezi daca Card Avantaj merge la Emag sau doar alte tipuri de carduri.

Eu folosesc carduri Raif si BT, au ambele rate, dar prefer Raif ca pot configura rate mai putine (n-am chef sa achit orice chestie marunta in 12 rate).

Edited by rosix, 09 August 2018 - 20:21.


#4
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
La Media Galaxy ai 12 rate cu card avantaj. La emag ai la fel. ce mai astepti?

Edited by menaloty, 09 August 2018 - 20:24.


#5
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Stiu ca sunt 12, dar as vrea mai multe, pentru ca mai sunt si altele deja. Ce are Raiffeisen?

#6
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Ca sa iti faci un card cu rate fara dobanda, trebuie sa aplici la banca, iar aceasta isi rezerva dreptul sa iti ofere un astfel de card, sau nu, in functie de niste criterii.
da o cautare pe gogu.

#7
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015

 vyorelboy, on 09 august 2018 - 20:34, said:

Stiu ca sunt 12, dar as vrea mai multe, pentru ca mai sunt si altele deja. Ce are Raiffeisen?
Pana pe 2 sept BRD are pana la 24 de rate cu Emag. Am luat eu acum cateva zile

https://campanii.brd.ro/cardcredit/

Edited by blade0blade, 09 August 2018 - 21:06.


#8
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
La brd vad ca cere o anumita dobanda

#9
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

 vyorelboy, on 09 august 2018 - 19:55, said:

Salut. As vrea sa-mi achizitionez un laptop nou, dar in rate. Tata are ceva card avantaj si mi-a spus ca poate face rate doar la Flanco, Altex si Media Galaxy ca sa fie fara dobanda sau ceva. Am intrat pe site ul Emag si am vazut ca au optiunea "Rate fara dobanda cu card bancar".
Merge si Card Avantaj, stai linistit. Numai anul asta am cumparat pe card de la Emag produse de vreo 6000 lei. Daca ti-ai ales laptopul, vezi la plati in rate - click pe Card Avantaj si iti spune in cate rate poti sa cumperi laptopul. In fiecare luna iti vine pe email un desfasurator cu toate produsele achizitionate prin acest card si platesti suma afisata acolo. Atentie, nu platesti suma minima (este o capcana in care pica o groaza de romani) ci suma totala lunara de achitat (de exemplu: suma minina este de vreo 26 lei iar suma lunara este de vreo 380 lei).

#10
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 vyorelboy, on 09 august 2018 - 21:19, said:

La brd vad ca cere o anumita dobanda
ce treaba mai ai cu brd cand ai card avantaj?

#11
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015

 vyorelboy, on 09 august 2018 - 21:19, said:

La brd vad ca cere o anumita dobanda
Toti iti vor pune dobanda daca nu iti platesti ratele la data scadenta ! In rest, nu ai nici o dobanda... Dar cum spun si colegii, tu deja ai Card Avantaj...

#12
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
In primul rand trebuie sa ai card de credit, de la RZB, si ca sa il ai trebuie sa ai venituri, deci trebuie sa faci o vizita cu tatal intr-o agentie sa faci pe numele lui.
Apoi dupa ce ai cardul dai comanda, si urmezi pasii pentru plata in rate fara dobanda.

A da, si sa faci rulajul la el... adica sa platesti suma lunar. Asta daca vrei sa nu platesti dobanzi.

#13
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Daca mergi pe card avantaj, pentru ca deja exista, aiciai detalii despre promotia curenta.
Daca nu te grabesti si poti sa astepti niste promoti bune pentru Cardul Avantaj vei avea oferte bune si de la Emag in 12-24 rate.

#14
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
La BCR ai 12 rate fără dobânda oriunde (deci nu contează ca e magazin in România, afara, partener, etc)

Dacă tot faci un card de credit consulta toate ofertele. La BT și BancPost ai cashback. La BCR rate fără dobânda. Ai și carduri cu mile. Etc.

#15
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015

 alcrisus, on 09 august 2018 - 21:38, said:

Daca nu te grabesti si poti sa astepti niste promoti bune pentru Cardul Avantaj vei avea oferte bune si de la Emag in 12-24 rate.
ba sa se grabeasca daca foloseste Card Avantaj

https://www.cardavan...lectionate/3828

Oricum, vor aparea mereu astfel de promotii. Doamna de la BRD mi-a zis ca au avut chiar si 40 rate fara dobanda cu emag

#16
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 vyorelboy, on 09 august 2018 - 21:19, said:

La brd vad ca cere o anumita dobanda
toti cer dobanda daca nu platesti integral ce e pe extras.... (adica daca nu platesti 100% rata lunara)

#17
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Deci pot cumpara si de la Emag cu card avantaj? Momentan oferta e doar de 4 rate? N-ar fi mai ok ca eu sa aleg laptop ul online si sa mearga tata in magazin sa  faca ratele? Pe site n-am dat de card avantaj, nu cred ca am dat bine

#18
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Uite AICI.
Prin CardAvantaj beneficiezi de:
  • 12 rate fara dobanda pentru produsele selectionate din gama Electro-IT (Laptop, Tablete&Telefoane; PC, Periferice&Software; TV, Audio-Video&Foto; Electrocasnice&Climatizare; Gaming; Aparate&Accesorii ingrijire personala, Igiena Dentara) , vandute de eMAG, in perioada 09.08.2018 - 26.08.2018. Oferta este valabila pentru comenzi ce contin exclusiv produse eligibile.
  • 12 rate fara dobanda pentru produse din categoriile Carucioare, Scaune auto copii, Patut bebe sau Mobilier Camera Copii, vandute de eMAG, in perioada 01.08.2018 - 31.08.2018. Oferta este valabila pentru comenzi ce contin exclusiv produse eligibile.
  • 12 rate fara dobanda pentru produse din categoriile Mobilier de casa Kring sau Saltele Green Future, vandute de eMAG, in perioada 01.08.2018 - 31.08.2018. Oferta este valabila pentru comenzi ce contin exclusiv produse eligibile.
  • 12 rate fara dobanda pentru Electrocasnicele mari si aparatele de aer conditionat , vandute de eMAG, in perioada 09.07.2018 - 31.08.2018. Oferta este valabila pentru comenzi de minimum 1.500 lei, ce contin exclusiv produse eligibile.
  • 12 rate fara dobanda pentru comenzile ce contin exclusiv produse din categoriile Asigurari RCA online si Asigurari de calatorie pana la 31.12.2018.
  • Pe langa optiunile de mai sus, beneficiezi de 4 sau 6 rate fara dobanda sau plata integrala, pentru orice produs.

Edited by lexis1, 09 August 2018 - 23:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate