Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Eliminarea celor inferiori

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
203 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Din moment ce suntem atat de multi oameni pe Pamant, mi se pare ca se doreste eliminarea celor inferiori si doar 25% din populatie sa puna mana pe toate resursele. Pentru ca salariul minim este mult prea mic in mai toate tarile iar mancarea infectata este cea mai ieftina. Eu vad ca deja a inceput. Te nasti dar pe masura ce cresti realizezi ca mai bine ar fi fost daca nu te nasteai... intr-o astfel de lume unde doar cei puternici pot castiga indiferent prin ce mijloace, o lume fara un Dumnezeu, o lume abandonata, o lume a nimanui. Salariul minim nu este chiar minim la fel cum era in trecut, in anumite conditii, din salariul minim nici sa supravietuiesti nu prea poti.

Lumea din trecut sa schimbat foarte mult cu cea de astazi. Prizonier intr-o lume care ti-o doresti, sau prizonier intr-o lume care nu ti-o doresti? Tu ce ai alege?
Tu crezi ca se doreste eliminarea celor inferiori dar fara sa se prinda nimeni cu foarte mare grija? prin anumite reguli bine puse la punct, un astfel de sistem cum este cel actual... si fara sa te poti opune acestui sistem infect si acestor reguli.

Edited by hwplanet, 09 August 2018 - 12:18.


#2
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,113
  • Înscris: 03.07.2008

 hwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

...mi se pare ca se doreste eliminarea celor inferiori ...

Ti se pare!

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
Sa vezi ce bine era sa te nasti in evul mediu cand ciuma era in floare.
Cam tot la 6 luni apare cate un topic de genul asta. Fiind inscris din 2003, asta inseamna 15 ani, deci cam in vreo 30 de topice s-a tot discutat asta Posted Image

Edited by Bursul, 09 August 2018 - 12:17.


#4
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,616
  • Înscris: 16.08.2010
Daca se ajunge iarasi la eugenie nu ma mai joc...

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003

 FreeThinker, on 09 august 2018 - 12:19, said:

Daca se ajunge iarasi la eugenie nu ma mai joc...
[ https://www.deliaciobanu.ro/wp-content/uploads/2010/02/Eugenia-300x225.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tii regim?

#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 hwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

.............................
Prizonier intr-o lume care ti-o doresti, sau prizonier intr-o lume care nu ti-o doresti? Tu ce ai alege?
...................
Alegi sa nu fi prizonier !

#7
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

legi sa nu fi prizonier !

Daca puteai alege era bine. Din pacate in contextul dat orice ai alege, tot un prizonier esti. Acuma ramane de vazut daca prizonier intr-o lume in care ti-o doresti, sau o lume in care nu-ti doresti sa existi ;)

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Problema este foarte simplă. S-o privim din ambele tabere.
1. Fac parte din elita mondială, din cei 25%. Prin urmare, munca nu mă caracterizează. Am, deci, nevoie de salahori. Unde-i găsesc? Printre ceilalţi 75%. Îl pun la muncă şi mă fac că-l plătesc, adică îi dau nişte bani ca să nu zică că nu i-am dat. Dar acela nu are ce să facă cu banii, după ce-şi achită facturile pe care tot eu i le emit, după ce mai întâi am organizat nişte promoţii, nişte oferte, nişte blecfraideiuri.
2. Fac parte din cei 75% şi-mi pare rău că m-am născut. Trebuie să găsesc undeva de muncă, fiindcă altfel n-o scot la capăt. Prin urmare, singurul meu scop în viaţă este acela de a-mi face o carieră de succes.
Dar am un moment de luciditate şi văd că, în realitate, am două soluţii:
- o moarte lentă şi chinuitoare, ca pensionar;
- o soartă într-adevăr mai bună, înscriindu-mă în tabăra celor 25%.

Voi cum aţi proceda?

#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 FreeThinker, on 09 august 2018 - 12:19, said:

Daca se ajunge iarasi la eugenie nu ma mai joc...
Depinde ce eugenie. Cu eugenia asta eu m-as juca.

https://www.news.com...bcf419240d4368f

#10
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014
Nu poti fi superior daca nu exista inferiori
Genius!

Edited by riso, 09 August 2018 - 12:25.


#11
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
eu sugerez sa faci parte din restul de 1% ;)

#12
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Dar am un moment de luciditate şi văd că, în realitate, am două soluţii:
- o moarte lentă şi chinuitoare, ca pensionar;
- o soartă într-adevăr mai bună, înscriindu-mă în tabăra celor 25%.
Voi cum aţi proceda?

Nu te poti inscrie pentru ca nu ai bani. Iar banii sunt veniti tot de la cei 25% adica tot din sistemul asta infect.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 hwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

Din moment ce suntem atat de multi oameni pe Pamant, mi se pare ca se doreste eliminarea celor inferiori si doar 25% din populatie sa puna mana pe toate resursele. Pentru ca salariul minim este mult prea mic in mai toate tarile iar mancarea infectata este cea mai ieftina. Eu vad ca deja a inceput. Te nasti dar pe masura ce cresti realizezi ca mai bine ar fi fost daca nu te nasteai... intr-o astfel de lume unde doar cei puternici pot castiga indiferent prin ce mijloace, o lume fara un Dumnezeu, o lume abandonata, o lume a nimanui. Salariul minim nu este chiar minim la fel cum era in trecut, in anumite conditii, din salariul minim nici sa supravietuiesti nu prea poti.
Lumea din trecut sa schimbat foarte mult cu cea de astazi. Prizonier intr-o lume care ti-o doresti, sau prizonier intr-o lume care nu ti-o doresti? Tu ce ai alege?

Ti-ai pus intrebarile corecte dar numai pe jumatate. Nu se pune problema daca mai merita sau nu sa traiesti tu intr-o lume pe care nu ti-o doresti, se pune problema daca are rost sa mai aduci copii pe lume, intr-o realitate care este din ce in ce mai pestritza (incalzire globala, sclavie, lipsa de moralitate si etica, etc).

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 hwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

Eu vad ca deja a inceput. Te nasti dar pe masura ce cresti realizezi ca mai bine ar fi fost daca nu te nasteai... ????????????????????????????



intr-o astfel de lume unde doar cei puternici pot castiga indiferent prin ce mijloace, o lume fara un Dumnezeu, o lume abandonata, o lume a nimanui.


Salariul minim nu este chiar minim la fel cum era in trecut, in anumite conditii, din salariul minim nici sa supravietuiesti nu prea poti.   EPIC

Lumea din trecut s-a schimbat foarte mult cu cea de astazi. Prizonier intr-o lume PE care ti-o doresti, sau prizonier intr-o lume PE care nu ti-o doresti? Tu ce ai alege?
Tu crezi ca se doreste eliminarea celor inferiori dar fara sa se prinda nimeni cu foarte mare grija? Prin anumite reguli bine puse la punct, un astfel de sistem cum este cel actual... si fara sa te poti opune acestui sistem infect si acestor reguli.

NOAPTEA MINȚII

GIZĂSE

Edited by waterman, 09 August 2018 - 12:36.


#15
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Ti-ai pus intrebarile corecte dar numai pe jumatate. Nu se pune problema daca mai merita sau nu sa traiesti tu intr-o lume pe care nu ti-o doresti, se pune problema daca are rost sa mai aduci copii pe lume, intr-o realitate care este din ce in ce mai pestritza (incalzire globala, sclavie, lipsa de moralitate si etica, etc).

Platesc pentru placerea mea. Cat adevar! Pentru putina placere... va plati pruncul tau, il vei face prizonier intr-o lume in care poate nu-si doreste sa existe.

#16
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

 Ion_de_la_Raion, on 09 august 2018 - 12:24, said:

Depinde ce eugenie. Cu eugenia asta eu m-as juca.

https://www.news.com...bcf419240d4368f

Vrei sa incerci sa mai bagi ceva crema in eugenie :P

#17
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 PSC, on 09 august 2018 - 12:24, said:

- o soartă într-adevăr mai bună, înscriindu-mă în tabăra celor 25%.

Voi cum aţi proceda?

Ne-am naste direct EBA sau Ion Ion Tziriac (sau cum il cheama pe ala micu)...  Nu te inscrie nimeni in tabara celor 25% daca nu ai ceva genetica in spate.

Adica te trezesti tu Pulyca de la Jiu ca vrei sa intri direct in sfera celor bogati...

#18
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,985
  • Înscris: 18.12.2007
Si o sa tot elimini inferiori pana cand ajungi tu sa fii considerat inferior sa ramai singur. Noaptea mintii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate