Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Adventiștii Reformiști - azsmr

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#73
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postzexelica, on 12 august 2018 - 15:27, said:

Pe bune? Asa v-a invatat? Si aleasa proroceste IN BISERICA ceea ce e contrar Scripturii? Sa nu mai zic de alte bazaconii zise de coana mare.
Ea e biserica dragule. Tu inca nu ai invatat termenii. Peretii si acoperisul cladirii nu sunt biserica ci credinciosii. Ai citit si tot degeaba, nu se leaga nimic de tine. Faci la fel ca ortodoxul de rand care crede ca biserica e cladirea.

Ce bazaconii zici ca a zis ? Expune-le si le analizam . Tare mi-e ca habar n-ai ce spui, doar din auzite vorbesti.

#74
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postoverseas, on 01 august 2018 - 16:23, said:

Lactate ?
nope.
vin de la Satana. Posted Image
in tara unde curgea "lapte si miere", laptele era de soia daca nu stiai... Posted Image

View Postdark, on 01 august 2018 - 16:26, said:

Doar produsele din carne nu sunt consumate.
s-o crezi tu. Posted Image

tot ce e de origine animala, intocmai ca nicolaitii de odinioara, NU se consuma. Posted Image pentru ca asa cere "reforma sanatatii", "stilu de viata sanatos". :)

Edited by Dude_2nd, 24 December 2018 - 09:43.


#75
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

intocmai ca nicolaitii de odinioara,


Ai proba ?

Oameni  superficial  la fel cuvantul lor...adventisti,,,reformisti ...falsconformisti educati de omul  cutic

Edited by husand, 24 December 2018 - 09:56.


#76
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Posthusand, on 24 decembrie 2018 - 09:53, said:

Ai proba ?
da.
o sa-ti recomand si tie o carte in care scrie despre ei, descriindu-le stilu de viata sanatos, comun tuturor sectelor gnostice crestine, printre care si cea a cainitilor, nicolaitilor, setienilor, etc. Posted Image Stil de viata sanatos bazaqt pe vegetarianismu strict, sever. Asa cum astazi e la moda in adventism raw veganismu. Posted Image
Scripta Aramaica se numeste cartea, scrisa de eruditu istoric C.Daniel.

desigur, asta era un punct comun, insa prin ce au iesit in evidenta nicolaitii e imoralitatea sexuala crasa. Cand acestia isi intampinau un frate, strain, sotia gazdei trebuia sa indeplineasca "agape" fata de el, asta insemnand relatii sexuale dand dovada de iubire fata de aproapele. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 24 December 2018 - 10:06.


#77
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

Scripta Aramaica se numeste, scrisa de eruditu istoric C.Daniel.

Exact...  omul cultului si invatati lui  care incearca ca invete apoi pe alti,,

Edited by husand, 24 December 2018 - 10:07.


#78
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Posthusand, on 24 decembrie 2018 - 10:06, said:

Exact...  omul cultului si invatati lui  care incearca ca invata apoi pe alti,,
C.Daniel NU e omu nici unui cult. E un istoric fara preferinte religioase. Ceea ce prezinta elin carte sunt realitati istorice cunoscute in toata lumea. In tara noastra, prin scrierile lui. :)

#79
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostDude_2nd, on 24 decembrie 2018 - 10:07, said:

C.Daniel NU e omu nici unui cult. E un istoric fara preferinte religioase. Ceea ce prezinta elin carte sunt realitati istorice cunoscute in toata lumea. In tara noastra, prin scrierile lui. Posted Image

Quote

E un istoric


Aha deci da bine la public religios cu cartea ...Cu scriptura sti verifica cartile didactilor ?

Edited by husand, 24 December 2018 - 10:14.


#80
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Posthusand, on 24 decembrie 2018 - 10:14, said:

Aha deci da bine la public religios cu cartea ...Cu scriptura sti verifica cartile didactilor ?
esti cu totu si cu totu imposibil ca partener de discutiune. :)

daca n-ar fi probele din cartea de istorie, Biblia nu ti-ar folosi la nimic, caci tot n-ai sti cine au fost nicolaitii. :)

#81
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 24 decembrie 2018 - 09:43, said:


tot ce e de origine animala, intocmai ca nicolaitii de odinioara, NU se consuma. Posted Image pentru ca asa cere "reforma sanatatii", "stilu de viata sanatos". :)

Esti vegan, frate Dude?

#82
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
nu.

#83
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
A, deci esti fariseu :D

Am inteles...

#84
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 24 decembrie 2018 - 16:02, said:

A, deci esti fariseu Posted Image

Am inteles...
hering rosu, frate SILIKA...Posted Image

#85
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostDude_2nd, on 24 decembrie 2018 - 10:16, said:



daca n-ar fi probele din cartea de istorie, Biblia nu ti-ar folosi la nimic, caci tot n-ai sti cine au fost nicolaitii. Posted Image

Porunca asta-i degeaba  nu

Nu a ajuns la voi.

sa nu treceti peste "ce este scris": si niciunul din voi sa nu se faleasca deloc cu unul impotriva celuilalt. (1Cor.4:6)

Scoala de teologie cumva ?

Edited by husand, 25 December 2018 - 19:28.


#86
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,921
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheart_of_ice, on 23 ianuarie 2019 - 21:21, said:

O chestie! În afară de faptul că nu merg la război, ce alte credințe mai au adventiștii reformiști, de ex., acceptă Trinitatea, sunt vegetarieni, cred în iad, suflet, etc.?! :)
Mersi!

Sunt trinitarieni, vegetarieni, nu cred în nemurirea sufletului și nici într-un Iad de foc literal.

#87
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 24 ianuarie 2019 - 08:37, said:

Sunt trinitarieni, vegetarieni, nu cred în nemurirea sufletului și nici într-un Iad de foc literal.
de completat: adventistii refomişti  sunt vegetarieni stricti, mai nou e la moda raw vegani. Posted Image  iar dupa ce isi maltrateaza "Templul Duhului" cu astfel de diete gastronomice aspre dar complet nebiblice, nasc copii cu gura de lup, cu gaura in bolta palatina. Evident, pe la 3 ani dupa distrugerea Templului, vor accepta insa o operatie in care - asa cum i-a invatat EGW - vor face "transfuzie de sange de la un om la altul". (Lucrarea misionara medicala - EG White)
Posted Image

Edited by Dude_2nd, 24 January 2019 - 10:43.


#88
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postdark, on 24 ianuarie 2019 - 08:37, said:

Sunt trinitarieni, vegetarieni, nu cred Ă®n nemurirea sufletului și nici Ă®ntr-un Iad de foc literal.

Am înțeles! :)

View PostDude_2nd, on 24 ianuarie 2019 - 10:23, said:

de completat: adventistii refomişti  sunt vegetarieni stricti, mai nou e la moda raw vegani. Posted Image  iar dupa ce isi maltrateaza "Templul Duhului" cu astfel de diete gastronomice aspre dar complet nebiblice, nasc copii cu gura de lup, cu gaura in bolta palatina. Evident, pe la 3 ani dupa distrugerea Templului, vor accepta insa o operatie in care - asa cum i-a invatat EGW - vor face "transfuzie de sange de la un om la altul". (Lucrarea misionara medicala - EG White)
Posted Image

Adică vrei să spui că dacă nu consumă carne, au un deficit de vitamine/minerale care îl va afecta pe viitorul copil născut?

Interesant, am și eu o verișoară care mulți ani a fost vegetariană, mă rog, cred că naturistă nu știu exact, nu prea ne vedem, sau ne vedem foarte rar, însă de la mătușa mea știu astea! Și după un timp a născut o fetiță, care la un an și câteva luni a murit pentru că îi lipsea o substanță, pe care cred că verișoara mea nu o avea (nu i-a transmis-o)... nuș' ce să zic! :habarnam:

Edited by heart_of_ice, 29 January 2019 - 23:42.


#89
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,921
  • Înscris: 16.03.2004
Carnea a fost sfințită de Dumnezeu, trebuie consumată, fiindcă omul este ființă omnivoră, nu vegetariană.

#90
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 30 ianuarie 2019 - 08:20, said:

Carnea a fost sfințită de Dumnezeu
"prin Cuvant"

aia de pork e exclusa, dupa cum ai cetit. :)

View Postheart_of_ice, on 29 ianuarie 2019 - 23:40, said:

Adică vrei să spui că dacă nu consumă carne, au un deficit de vitamine/minerale care îl va afecta pe viitorul copil născut?

Interesant, am și eu o verișoară care mulți ani a fost vegetariană, mă rog, cred că naturistă nu știu exact, nu prea ne vedem, sau ne vedem foarte rar, însă de la mătușa mea știu astea! Și după un timp a născut o fetiță, care la un an și câteva luni a murit pentru că îi lipsea o substanță, pe care cred că verișoara mea nu o avea (nu i-a transmis-o)... nuș' ce să zic! Posted Image
sunt predispusi la tot soiu de afectiuni, dar nu este obligatoriu.
ultima data am intalnit un cuplu care exact asa a patit-o: s-au facut raw vegani, din vegetarieni. Si copilu s-a nascut cu o malformatie pusa de medicina pe seama:
1. utilizarii medicatiei interzise in timpu sarcinii - nu e cazu
2. fumatului, bautului, drogatului - nu e cazu
3. carente nutritionale grave - aici exista suspiciunea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate