Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Adventiștii Reformiști - azsmr

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#55
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 18:42, said:

Paco, ma ispitesti. Posted Image E aproape peste puterile mele sa mai tac...Posted Image
Ok, ce anume te-ar face sa spui macar un titlu de emisiune in care e prezent mereu ? Posted Image

Eu cand am auzit prima oara despre adventisti am crezut ca reforma e  . . . spirituala . Adica si-au schimbat doctrina fata de cea in care au fost candva. Sa fi sunat doctrina lor ceva de genul "credem in unul Dumnezeu, facatorul cerurilor si pamantului, Tatal nostru si al lui isus pe care l-a uns salvator ." . Cand colo ei nu mai mananca carne . . . . mare scofala.

#56
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 06 august 2018 - 18:47, said:

Ok, ce anume te-ar face sa spui macar un titlu de emisiune in care e prezent mereu ? Posted Image
ok...el e Alesul capabil sa faca reclama la publicitate lumeasca, la vaccinuri & transfuzii de sange.

#57
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 21:03, said:

ok...el e Alesul capabil sa faca reclama la publicitate lumeasca, la vaccinuri & transfuzii de sange.
Bun, sunt convins de asta , findca se propovaduieste prin stinta lumeasca, ca sangele  si organele lor sunt mai "sanatoase" .
Da-mi titlul emisiunii  . . . . . . Te roooooog mult de tot . Vreau sa vad daca e acelasi individ pe care eu mi-l imaginez. Posted Image

#58
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
spune-mi ce-ti imaginezi tu Posted Image , si iti spun eu cat de aproape esti.

#59
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 21:29, said:

spune-mi ce-ti imaginezi tu Posted Image , si iti spun eu cat de aproape esti.
E greu sa descriu in cuvinte  dar daca imi dai un titlu de emisiune eu iti spun daca e acela care il consider . Mai, pana acum ti-as fi aratat si poza lui, daca as fi avut titlul emisiunii.
Hai dragule ca trebuie sa ma scol dimineata devreme si nu mai pot sa stau mult . Maine sunt supra-aglomerat si vreau sa am forta mentala .
Hai cu titlul neamule !!!  Posted Image

#60
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
noapte buna. Posted Image

#61
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Asadar, Paco? :)
l-ai deconspirat pe Eruditul Peio?Posted Image

io zic sa profitam de perioada asta cat Dark e in concediu la mare, ca n-are cine sa ne mai denunte la SuperioriPosted Image  pentru facere de offtopic.

#62
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
superiorii văd și aud tot ;).

#63
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Trăiţi. Posted Image

#64
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Cine are timp si placere sa asculte insa cu mare atentie predica lui Butoi. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vTEfygjsvVY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 08 august 2018 - 17:48, said:

Asadar, Paco? Posted Image
l-ai deconspirat pe Eruditul Peio?Posted Image

io zic sa profitam de perioada asta cat Dark e in concediu la mare, ca n-are cine sa ne mai denunte la SuperioriPosted Image  pentru facere de offtopic.
Zii merci ca nu esti si tu cu ea Posted Image Posted Image

Dar, ca sa inteleg si eu, ce au reformat acesti adventisti? Sa nu zici ca se dezic de coana mare!

Edited by zexelica, 12 August 2018 - 12:04.


#66
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postzexelica, on 12 august 2018 - 11:56, said:

Dar, ca sa inteleg si eu, ce au reformat acesti adventisti? Sa nu zici ca se dezic de coana mare!
Fratioare draga, nu pe coana mare trebuie sa o accepti ci sa cercetezi ficare duh si sa pastrezi ce e bun. Eu asa fac, daca zici ceva bun pastrez, dar din pacate spui multe insa fara valoare . Sa tot insisti in prostie deningrand pe "coana mare" nu cresti in credinta . Pe ea o va judeca Tatal ceresc, daca insa o va primi in imparatia Lui tu te faci vinovat de rea cuvantare . Chiar si eu ca iti atrag atentia intr-un mod urat ma simt rau . As vrea sa uiti faptul ca femeia aceea e un duh rau pentru pentru tine si sa lasi pe seama Tatalui ceresc rezolvarea. Aceasi greseala am comis-o si eu denigrandu-l pe David in nelegiuirile lui , in curviile si uciderile savarsite chiar daca a fost inaltat nespus de mult.

#67
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Eh, coana mare e moarta, deci nu conteaza ce zic depsre ea. Nu ma apuc sa comentez de Butoi, de exemplu.
Iar pe coana mare o denigrez zicand ca femeia nu are voie sa proroceasca in biserica? Sau ca era unealta satanei? Hai sa fim seriosi.

#68
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postzexelica, on 12 august 2018 - 12:27, said:

Eh, coana mare e moarta, deci nu conteaza ce zic depsre ea. Nu ma apuc sa comentez de Butoi, de exemplu.
Iar pe coana mare o denigrez zicand ca femeia nu are voie sa proroceasca in biserica? Sau ca era unealta satanei? Hai sa fim seriosi.
Cred ca pizma te roade si nu suporti ca a fost unealta Tatalui ceresc.
Ai citit Calea catre Hristos ? Sau Hristos lumina lumii ? Eu zic sa le citesti, sunt mult peste capacitatea unei persoane indiferent cat ar zice ca e inteligent. Femeia aceea avea doar 4 clase ?  Aaaa, se zice ca avea si o boala . Pentru mine e un mister cum femeia aceea a putut sa scrie de o bogatie spirituala incredibila  chiar cu studii minime . Azi chiar si academicienii nu ajung la nivelul ei.  Pizma te roade zexe , altceva nu e si sunt convins de ce spun .

#69
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Pizma? Pe coana mare? Stimabile, cred ca ai o problema. E ca si cum as pizmui calugarul de la Cluj ca pupa icoane. Iar pizma pt ce? Ca mantuirea nu e prin fapte, ci prin har.

#70
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postzexelica, on 12 august 2018 - 13:15, said:

Pizma? Pe coana mare? Stimabile, cred ca ai o problema. E ca si cum as pizmui calugarul de la Cluj ca pupa icoane. Iar pizma pt ce? Ca mantuirea nu e prin fapte, ci prin har.
Pizma ca ea a fost numita sau aleasa proroc chiar de Tatal ceresc.  Posted Image

#71
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postpacopaco1967, on 12 august 2018 - 15:22, said:

Pizma ca ea a fost numita sau aleasa proroc chiar de Tatal ceresc.  Posted Image
Pe bune? Asa v-a invatat? Si aleasa proroceste IN BISERICA ceea ce e contrar Scripturii? Sa nu mai zic de alte bazaconii zise de coana mare.

#72
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpacopaco1967, on 12 august 2018 - 15:22, said:

Pizma ca ea a fost numita sau aleasa proroc chiar de Tatal ceresc.  Posted Image
Pe bune???
PicardDoubleFacepalm-1.jpg

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate