Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Bukovel ski - ucraina

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
danutzadincan

danutzadincan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2008
Buna,
Imi poate recomanda cineva cazare in Bokovel cumva apoape de partie??
Multumesc!

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Astia: Hotel Bukovel, erau cel mai aproape de una dintre partii.
Au un ansablu de case/vile ce-s chiar langa una dintre partii, partia 2A.
Prin spatele lor e partia, obori direct pe skiuri de acolo :D
Din pacate nu am informatii legate de conditiile de cazare, dar cand am fost pe acolo mi-am propus ca data viitoare sa ma cazez acolo si sa nu mai merg cu masina zilnic de la pensiune/hotel si pana la una dintre parcarile lor, caci sunt multe parcari.

Edited by Ciubex, 31 July 2018 - 07:49.


#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,114
  • Înscris: 22.05.2003
Eu vad o multime de masini cu nr de UA pe Valea Prahovei la schi, de unde am tras concluzia ca pe la ei nu prea sunt fericiti.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
O fi ucrainieni de fite, e mai cool sa te dai mare ca ai fost in UE la ski. Nu am fost la Bukovel, dar toti care au fost, au avut doar cuvinte de lauda, legat de conditii, preturi, o gramada de partii, mai putin, starea drumului pana acolo.

#5
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Am fost la Bukovel in martie anul acesta, pot spune ca acolo am invatat si eu sa ma dau cu skiurile, la noi stai mai mult la cozile de la telescaune si teleschiuri.
Am intrat in Ucraina prin Sighetul Marmatiei, iar pana la Bukovel sunt vreo 90km, drumul H09 insa-i dezastru pe o portiune de vreo 50km (jumatate din drum), am inteles de la cei care locuiesc in Ucraina ca autoritatile au promis sa-l faca total, ma rog, ramane de vazut.
Insa in statiune e parfum, drumul si infrastructura pentru ski e peste tot ceea ce-i la noi, te zapacesti acolo cate partii si telescaune sunt :)
Am zis ca ma voi mai duce acolo, sotia cel putin, care schiaza de vreo cativa ani (peste 6) a spus ca se apropie ca infrastructura de ceea ce-i prin Austria.

Am atasat cateva poze facute in martie anul acesta, intr-una dintre ele, facuta din telescaun se observa partea din spate a complexului de vilute Bukovel (IMG_20180304_120106_HDR.jpg)

Pana acum am fost la: Poiana Brasov si la Buscat (Jud. Cluj) pentru a schia, asadar pot compara cu astea doua doar.
Sotia a mai fost in plus pe la: Cavnic, Feleacu (Cluj-Napoca) si Paltinis, tot ea a fost de vreo doua ori in Austria la Ischgl.

Attached Files


Edited by Ciubex, 31 July 2018 - 09:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate