Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

lag masiv

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ValyGerrard

ValyGerrard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.09.2007
Va salut,

Vin cu o problema care pur si simplu si-a batut joc de nervii mei, si anume lag-ul care apare atunci cand redimensionez o fereastra (browser, adobe crap, eclipse/visual studio).

Spec-urile sunt:
MBP Retina 13, Mid 2k14
CPU 2.6 GHz i5
Mem 8GB 1600 DDR3
SSD 256GB
Graphics Intel Iris 1536MB
macOS Mojave 10.14 Beta

Dupa simptome pare a fi un GPU issue dar totusi sper ca nu-i chiar atat de imbatranita jucaria incat sa fiu nevoit sa-l dau. Sunt atasat de el.

Va rog, in caz ca v-ati confruntat cu probleme de genul si ati gasit o solutie, da-ti-mi si mie un hint. Va raman profund dator.

#2
bks99tyu

bks99tyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 08.02.2017

View PostValyGerrard, on 30 iulie 2018 - 12:33, said:

Va salut,

Vin cu o problema care pur si simplu si-a batut joc de nervii mei, si anume lag-ul care apare atunci cand redimensionez o fereastra (browser, adobe crap, eclipse/visual studio).

Spec-urile sunt:
MBP Retina 13, Mid 2k14
CPU 2.6 GHz i5
Mem 8GB 1600 DDR3
SSD 256GB
Graphics Intel Iris 1536MB
macOS Mojave 10.14 Beta

Dupa simptome pare a fi un GPU issue dar totusi sper ca nu-i chiar atat de imbatranita jucaria incat sa fiu nevoit sa-l dau. Sunt atasat de el.

Va rog, in caz ca v-ati confruntat cu probleme de genul si ati gasit o solutie, da-ti-mi si mie un hint. Va raman profund dator.

salut!
macOS Mojave 10.14 Beta? si te mai miri?

#3
ValyGerrard

ValyGerrard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.09.2007
aceeasi problema o aveam si pe High Sierra, si daca bine-mi amintesc si pe Sierra. mb-ul l-am cumparat cu Sierra instalat, nu stiu cum se comporta pe Yosemite.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu cred că e o problemă de GPU fiindcă IRIS e integrată pe pastila procesorului. Mac-urile ce au problema aia sunt cele cu gpu dedicat (fie Nvidia, fie AMD). La tine eu suspectez faptucl că ai mojave BETA.

#5
ValyGerrard

ValyGerrard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.09.2007
absolut exclus, am avut aceleasi simptome pe S/HS.
Am rulat AHT, a dat negativ. Cum mai pot verifica daca e vreo problema hardare?

Mentionez ca am incercat cateva jocuri si ruleaza normal (slabut, dar normal raportat la specs)

#6
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 18.07.2018

View PostValyGerrard, on 30 iulie 2018 - 21:07, said:

absolut exclus, am avut aceleasi simptome pe S/HS.
Am rulat AHT, a dat negativ. Cum mai pot verifica daca e vreo problema hardare?

Mentionez ca am incercat cateva jocuri si ruleaza normal (slabut, dar normal raportat la specs)
Reisntaleaza totul de la inceput, dar nu inainte de a sterge tot de pe hdd/ssd. Poate ai un app. care isi face de cap aiurea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate