Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monitor/Display wireless?

De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Tratament Torticolis?!

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
mydocalmu e frectie daca se ia singur,tocmai din cauza asta el se ascociaza tot timpu cu un antiinflamator(diclofenac sau ketonal) si cu un analgezic(doreta sau arcorxia)

#20
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.07.2018
Am aplicat o metodă ce-am citit-o pe un blog, și anume, uscătorul de păr! Posted Image
Pare amuzant, știu, dar chiar a dat roade (sau, cel puțin, așa îmi place să cred). Ideea este că aerul cald al uscătorului, în câteva reprize a 5 minute, a făcut minuni. Până seara am reușit să mă mai dezmorțesc puțin, iar astăzi mă simt mult mai bine, foarte puțin mă mai doare la anumite mișcări ale capului Posted Image .

#21
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,516
  • Înscris: 05.06.2009
foarte bine, ai gasit inlocuitor pentru perna electrica.

#22
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostIza01, on 24 iulie 2018 - 17:13, said:

Am aplicat o metodă ce-am citit-o pe un blog, și anume, uscătorul de păr! Posted Image
Sper sa iti iasa si un frumos 'permanent', 2 in 1!

#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acum am facut-o eu de oaie
Azi dimineata m-am sucit in pat si era sa raman asa blocat
Acum bag mydocalm vimovo si doreta plus voltaren gel
Posted Image

#24
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.07.2018

View PostQuantum, on 25 iulie 2018 - 12:56, said:

Sper sa iti iasa si un frumos 'permanent', 2 in 1!
Nu prea am nevoie de permanent, sunt deja crețulină Posted Image .

#25
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Chiar ti-a trecut torticolisul cu uscatorul?
(inclusiv facut par cret!)

Edited by Quantum, 25 July 2018 - 19:05.


#26
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.07.2018
Nu pot spune că mi-a trecut complet, însă durerea și rigiditatea s-au ameliorat semnificativ după utilizarea uscătorului.
În principiu, am înțeles că ajută orice căldură aplicată în zona dureroasă.

Edited by Iza01, 25 July 2018 - 19:19.


#27
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Resuscitez un pic topicul ! Respectiv fac cam 9 luni din an aceste nenorocite de contracturi musculare in  care imi ramane gatul teapan si a caror cauza nu este simplul torticolis , ci o hernie de disc.

Imi apare cand nu te gandesti, cu 2 zile inainte de concediu, la cea mai mica adiere de aer  conditionat, dupa o simpla baie pe cap sau chiar daca am dormit mai profund si mai mult timp nemiscata. E horror.
Saptamana viitoare ma programez la un nou RMN.

Ce as putea  sa fac  sa fac sa nu mai imi apara?
Am slabit 9 kg.
Dorm numai pe perna anatomica.
Fac sport( nu sarituri) de 3 ori pe saptamana.

Ce sa mai fac?

Acum fac RMN si voi incepe o serie de recuperari , inclusiv ceva elongatii de care ma tem tare sa nu ma blocheze mai rau.

Multumesc

#28
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Am avut si eu cand eram mai tanar, de cateva ori, a tinut cel putin cate 3-4 zile de fiecare data. Naspa.
De cativa ani iau magneziu si n-a mai aparut.

Nu iau "doza zilnica recomandata" de Mg, ci cam a treia parte. Nu mai am nici "carcei", si sigur e de la magneziu, ca o perioada anul trecut am "uitat" sa mai iau, si simptomele (carceii) au reinceput sa apara cand ma asteptam putin, ba ici ba colo. Asa ca i-am dat in continuare cu Mg si e ok.

Se pare ca apa de la noi (Ploiesti) nu prea are Mg (Ca insa are in exces, e extra-dura), si legumele din supermarket nici atat (nici cele din piata nu prea au, ca nu "evit piata"; altfel nu se explica). Micul adaos zilnic de Mg isi face insa datoria.

Edited by addysoftware, 17 June 2019 - 23:12.


#29
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

View Postaddysoftware, on 17 iunie 2019 - 23:10, said:

Am avut si eu cand eram mai tanar, de cateva ori, a tinut cel putin cate 3-4 zile de fiecare data. Naspa.
De cativa ani iau magneziu si n-a mai aparut.

Nu iau "doza zilnica recomandata" de Mg, ci cam a treia parte. Nu mai am nici "carcei", si sigur e de la magneziu, ca o perioada anul trecut am "uitat" sa mai iau, si simptomele (carceii) au reinceput sa apara cand ma asteptam putin, ba ici ba colo. Asa ca i-am dat in continuare cu Mg si e ok.

Se pare ca apa de la noi (Ploiesti) nu prea are Mg (Ca insa are in exces, e extra-dura), si legumele din supermarket nici atat (nici cele din piata nu prea au, ca nu "evit piata"; altfel nu se explica). Micul adaos zilnic de Mg isi face insa datoria.

Multumesc de raspuns, da sa stii ca ai dreptate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate