Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Uber eats/glovo/foodpanda - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Valentinp02

Valentinp02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.07.2016
Salutare,sunt din București si împlinesc în curând 16 ani și vreau să incerc acest curierat pe bicicleta cu gândul de a încerca ceva nou și a face mișcare, din păcat la acest moment te poți "angaja" ca și curier de la 16 ani decât la foodpanda, poate o sa reducă și ceilalți vârsta până fac 18 ani dar am multi prieteni majori care vor și ei să încerce și ca și mine, vor să știe în ce se baga:))(menționez că glovo până acum o săptămână avea limita de vârstă 16 ani...).
Am zis să lămuresc câteva lucruri legate de aceste companii de livrări deoarece mi-au trecut pe la ureche multe întrebări legate de acestea.
1.Are cineva informații despre salariu?
2.Trebuie sa stai după bucătari sau ai venit,ai luat mâncarea și ai plecat?
3.Cam ce greutate cări de obicei in ghiozdan?
4.Ghiozdanul îl păstrezi tu sau trbuie sa te duci  sa-l iei de undeva?
Cam acestea sunt întrebările auzite de Zeci de ori, orice informație în plus este bine venita.
Mulțumesc anticipat.

Edited by Valentinp02, 20 July 2018 - 04:29.


#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
1. Ce salariu crezi ca vei obtine? De Manager de Ghidon, fiind ultra-mega responsabil sa nu rastorni pretioasa caserola de plastic cu ceva lichid in ea?
2. -
3. Cam cat poti... Posted Image
4. In fiecare zi ti se da (de la stat, pentru ca statul da) un alt ghiozdan si te duci cu el la munca. In 30 de zile de munca aduni 30 de ghiozdane.

P.S. Pot sa te intreb ce meserie ti-ai dori sa ai in viitor?

Edited by dexterash, 20 July 2018 - 06:35.


#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Banuiesc ca initiatorul isi doreste asa ceva temporar, eventual pentru vacanta.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca te chinui putin sa dai pe google ai sa gasesti tot ce te intereseaza, avea cineva pe blog o comparatie intre uber eats si glovo, avantaje/dezavantaje.
Poti face si 1400 lei/saptamana, depinde cate livrari ai, bonusuri, conditii de livrare (daca ploua am inteles ca primesti mai mult, mai conteaza si distanta parcursa), bacsis etc.
"ghiozdanul" ala cantareste numai el gol cateva kilograme, difera de la firma la firma.

Edited by gumball3000, 20 July 2018 - 08:32.


#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 Valentinp02, on 20 iulie 2018 - 04:27, said:

1.Are cineva informații despre salariu?
2.Trebuie sa stai după bucătari sau ai venit,ai luat mâncarea și ai plecat?
3.Cam ce greutate cări de obicei in ghiozdan?
4.Ghiozdanul îl păstrezi tu sau trbuie sa te duci  sa-l iei de undeva?
Cam acestea sunt întrebările auzite de Zeci de ori, orice informație în plus este bine venita.
Mulțumesc anticipat.

eu iti spun cum este la Uber Eats Austria dupa ce au fost criticati prin ziare si peste tot ca isi trateaza angajatii ca de rahat si cum functioneaza atunci cand eu sunt la un restaurant si ii vad cand vin sa preia mancarea.

1. In Austria salariul este construit in asa fel: daca lucrezi ca angajat la ei, primesti 9€ si 3,5€ pentru fiecare livrare exclusiv bacsis. Uneori ai sansa sa primesti si 4 livrari intr-o ora, alte ori ai sansa sa stai 2 ore pe bara. Daca ai noroc si ai destul de livrat, atunci poti face un ban bunicel. Daca lucrezi pe cont propriu cu firma ta, atunci primesti 12€ + 4,75€ pentru livrare exclusiv bacsis. Dar trebuie sa te asiguri singur si sa platesti diferite taxe. Cu siguranta salariul in Romania este cu totul diferit, dar poti sa te orientezi asa.
2. Uneori mancarea este deja gata, alteori astepti, daca bucatarul se misca incet, atunci si livrarea dureaza mai mult. Problema este ca si tu depinzi destul de mult ei, pentru ca la sfarsit primesti un rating de la client. Cand ai un rating foarte scazut, nu mai primesti livrari decat foarte rar.
3. In functie de cate livrari iei in acelasi timp dar cu siguranta maxim 5 kg cu tot cu ghiozdan.
4. -

#6
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Foodpanda face livrari?
Ultima oara cand am comandat ceva prin intermediul lor livrarile le faceau firmele care vindeau folosind platforma lor online.
Eu am crezut ca a si murit FoodPanda, pentru ca la un moment dat greii vanzarilor offline s-au retras de pe platforma ca isi luau teapa financiar. De ce sa platesti comision si sa faci discount cand poti sa vinzi la pret intreg atunci cand esti tatal lor la vanzari?
A ramas o platforma pentru cei mici

Cat despre a te angaja la astfel de companii... nu cred ca e o idee buna.
Pentru ca cretinelul ala Travis de la firma de taxiuri ilegala sa ajunga in top cei mai bogati oameni cu miliarde de $ trebuie ca cineva sa piarda acei bani... cine crezi oare? Nu cumva sclavii din subordine, clientii si cetatenii?

#7
Valentinp02

Valentinp02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 14.07.2016

 dexterash, on 20 iulie 2018 - 06:34, said:

1. Ce salariu crezi ca vei obtine? De Manager de Ghidon, fiind ultra-mega responsabil sa nu rastorni pretioasa caserola de plastic cu ceva lichid in ea?
2. -
3. Cam cat poti... Posted Image
4. In fiecare zi ti se da (de la stat, pentru ca statul da) un alt ghiozdan si te duci cu el la munca. In 30 de zile de munca aduni 30 de ghiozdane.

P.S. Pot sa te intreb ce meserie ti-ai dori sa ai in viitor?
Nu aveam nevoie de răspunsuri sarcastice,  jobul v-a fi de 2-3 ore pe zi(de pe la 7 pană pe la 10) mai mult cu scopul de a mă plimba si a face sport și relaxa după liceu + a cunoaște Bucureștiul mai bine.
Nu mă aștept la cine știe ce bani dar eram curios cam cat poți câștiga.
Ca sa  va  răspund la ultima Ă®ntrebare, mă pregătesc pentru a fi programator.

 lexis1, on 20 iulie 2018 - 09:11, said:

Foodpanda face livrari?
Ultima oara cand am comandat ceva prin intermediul lor livrarile le faceau firmele care vindeau folosind platforma lor online.
Eu am crezut ca a si murit FoodPanda, pentru ca la un moment dat greii vanzarilor offline s-au retras de pe platforma ca isi luau teapa financiar. De ce sa platesti comision si sa faci discount cand poti sa vinzi la pret intreg atunci cand esti tatal lor la vanzari?
A ramas o platforma pentru cei mici

Cat despre a te angaja la astfel de companii... nu cred ca e o idee buna.
Pentru ca cretinelul ala Travis de la firma de taxiuri ilegala sa ajunga in top cei mai bogati oameni cu miliarde de $ trebuie ca cineva sa piarda acei bani... cine crezi oare? Nu cumva sclavii din subordine, clientii si cetatenii?
Am tot văzut reclame pe Instagram și internet cum că ar căuta livratori, poate și-au dat seama că nu ține planul inițial și au progresat, nu știu ce să zic , după ce mă voi angaja ( consider că e un lucru care merita incercat  in viața) , o sa revin cu păreri.ss

Edited by Valentinp02, 20 July 2018 - 15:25.


#8
Drasque

Drasque

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.07.2011
In privinta salariului, nu te poti astepta la minuni, dar vei primi un boost semnificativ din tips. E de incurajat faptul ca iti asumi responsabilitatea muncii de acum. De aceea, eu personal acord "bonificatii" mai mari de fiecare data cand cei de varsta ta imi calca pragul.

#9
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 03.02.2016
La Foodpanda ai un program stabilit ? Sau cum e ?
As vrea sa fac asta in timpul liber (sunt la facultate) si pana ma plimb cu bicicleta prin oras sa mai livrez cate ceva.

#10
miste1982

miste1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.01.2007
fac uber eats pe scuter si este ultra-nerentabil, mai stau putin pentru experienta si le dau geanta inapoi, chiar nu m-a tampit foamea, am patit odata sa ma lase o comanda la 13 km de casa, daca mai luam inca o comanda, poate ajungeam pana prin ilfov. glovo si food panda inca sunt rentabile dar din ce mi-au spus baietii, zilele bune sa apropie de sfarsit, inteleg ca glovo nu mai accepta biciclisti noi, vor soferi acum, despre food panda nu prea stiu mare lucru. am vazut pe youtube tot felul de indivizi vorbind despre mii de lei pe luna, intr-o tara unde caritas si fni a falimentat o populatie intreaga, nu ma mir ca unii inca mai cred. mai sus scrie cineva despre 4 livrari pe ora, la uber eats prinzi maxim 2 pe ora, nu ai timp fizic sa faci 4 iar 4 livrari nu-ti intra intr-o ora, garantez eu asta, livrarile te lasa de multe ori departe de casa, la glovo te trimit dupa cumparaturi pentru sume gen 7-9 lei, la glovo trebuie sa accepti unele umilinte si sa faci compromisuri. cumparaturile la kaufland, mega-image samd costa timp, spaga nu mai da nimeni zilele astea, eu n-am primit spaga de la medici, am livrat in spitale, ei care vor la greu. poate ca a fost candva o perioada buna, nu zic, insa zilele bune apun vazand cu ochii. mereu vad pustani de 15-16-18 intreband, daca ai chef sa cari pepeni si baxuri de apa minerala, sa fii luat si la msto eventual, go for it !!!! n-am inteles de ce unii comanda de la 4-5 kilometrii cand teoretic ei vor sa le vina mancarea calda, am dus pizza la aproape 5 kilometrii, pizzerii erau cu zecile in apropiere. nu inteleg de ce comanda cineva oro toro de la mega mall, la kilometrii distanta, cand ai acelasi oro toro in park lake la 500 de metrii, nu inteleg de ce ar comanda cineva din vacaresti oro toro de la park lake cand ai oro toro la berceni, maxim 1 kilometru, calitatea este standard, sunt aceleasi preturi, aceleasi produse, aceasi calitate.

Edited by miste1982, 06 September 2019 - 07:01.


#11
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019

View Postmiste1982, on 06 septembrie 2019 - 06:51, said:

nu inteleg de ce comanda cineva oro toro de la mega mall, la kilometrii distanta, cand ai acelasi oro toro in park lake la 500 de metrii
Lumea nu stie(si nu-i pasa) de unde vine comanda. Am chopstix la vreo 400m de mine, dar am comandat prin foodpanda ca mi-era lene sa ies, comanda a venit din vitan(probabil de la mall) adica aproape 2km :)

#12
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Pfff eu credeam ca voi afla lucruri noi dar pana la urma va invat eu.

https://www.youtube....ebyhd/playlists

#13
ReSeRe

ReSeRe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2011

 Nytro84, on 08 februarie 2020 - 16:13, said:

Pfff eu credeam ca voi afla lucruri noi dar pana la urma va invat eu.

https://www.youtube....ebyhd/playlists

Multumesc in numele initiatorului, care acum cred, sper, ca e prin Franta, in vreun incubator de afaceri de succes.

Cand un copil vrea/e nevoit sa munceasca si intreaba lucruri normale, un topic e repede ruinat fara interventia prompta useri/moderatori (glumesc) de cate un subdezvoltat pseudo-spritual, nimeni in drum bani-de la-tata ca primul reply.

iti raspund eu la PS, dextere, orice dar ca om, mai putin prost, smecher prost, decat tine.

Multa bafta, ba.
Cat priveste sfatuitori gen "e plin iutubu de raspunsuri": au un cont, au tastura si trec strada pe verde. in rest nu-s importanti.

Valentin, spor in tot ce faci.

Edited by ReSeRe, 07 February 2021 - 02:10.


#14
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 13.02.2015
Stie cineva de ce toate aceste minunate firme de livrare nu livreaza in Ilfov, de la restaurantele mari si fast food-urile mari din Bucuresti?

De exemplu vreau sa comand ceva de la KFC.
Au un restaurant pe Oltenitei.
Eu locuiesc in 1 Decembrie, Ilfov.

In maxim 30 de minute au ajuns. Pai stiu eu de cate ori am comandat in Piata Victoriei in Bucuresti si au venit intr-o ora, chiar o ora jumatate!

Nimeni, nici firmele specializate, nici ei in sistemul de livrari propriu, nu acopera aceasta zona.

Oare cand se vor destepta si civiliza managerii lui peste, care decid chestiile astea?

Adica ai au impresia ca fac mai mult de pe Oltenitei pana in 1 Decembrie decat pana pe Metalurgiei, Piata Sudului, sau o alta zona tipic aglomerata din Bucuresti, pe unde puii mei or mai livra?
Eu ma indoiesc.

Si chiar daca ar face putin mai mult, care ar fi problema?
Sa puna o taxa de livrare, o platesc, si cred ca nu sunt singurul!
In general in Ilfov stau oameni instariti (nu e cazul meu).

Se raceste mancarea?
Sa investeasca intr-o masina de livrari, care tine mancarea la cald. Cei care se ocupa cu catering, stiu la ce ma refer.
Si-ar scoate banii pe ea in 1-2 ani.

Oare cand se va civiliza natia asta?

Adica ce ii opreste pe bune sa livreze in zona asta?
Distanta nu, timpul nu, atunci ce?
Le e frica sa iasa din oras?
Au o ezitare ca ies din punct de vedere administrativ din Bucuresti (ca din zona metropolitana Bucuresti sigur nu ies).

Fac cacuta moale ca se merge cu viteza pe drumurile care ies din Bucuresti?

Care e treaba?
Care e explicatia?

Sau au vanzari prea mari si ii doare in pix de clientii potentiali din zona asta?

Sa fie sanatosi.
Vine ea criza si ii invata bunul simt si respectul fata de clienti!

#15
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 gmowner, on 11 iulie 2021 - 02:35, said:

Stie cineva de ce toate aceste minunate firme de livrare nu livreaza in Ilfov, de la restaurantele mari si fast food-urile mari din Bucuresti?

De exemplu vreau sa comand ceva de la KFC.
Au un restaurant pe Oltenitei.
Eu locuiesc in 1 Decembrie, Ilfov.

In maxim 30 de minute au ajuns. Pai stiu eu de cate ori am comandat in Piata Victoriei in Bucuresti si au venit intr-o ora, chiar o ora jumatate!

Nimeni, nici firmele specializate, nici ei in sistemul de livrari propriu, nu acopera aceasta zona.

Oare cand se vor destepta si civiliza managerii lui peste, care decid chestiile astea?

Adica ai au impresia ca fac mai mult de pe Oltenitei pana in 1 Decembrie decat pana pe Metalurgiei, Piata Sudului, sau o alta zona tipic aglomerata din Bucuresti, pe unde puii mei or mai livra?
Eu ma indoiesc.

Si chiar daca ar face putin mai mult, care ar fi problema?
Sa puna o taxa de livrare, o platesc, si cred ca nu sunt singurul!
In general in Ilfov stau oameni instariti (nu e cazul meu).

Se raceste mancarea?
Sa investeasca intr-o masina de livrari, care tine mancarea la cald. Cei care se ocupa cu catering, stiu la ce ma refer.
Si-ar scoate banii pe ea in 1-2 ani.

Oare cand se va civiliza natia asta?

Adica ce ii opreste pe bune sa livreze in zona asta?
Distanta nu, timpul nu, atunci ce?
Le e frica sa iasa din oras?
Au o ezitare ca ies din punct de vedere administrativ din Bucuresti (ca din zona metropolitana Bucuresti sigur nu ies).

Fac cacuta moale ca se merge cu viteza pe drumurile care ies din Bucuresti?

Care e treaba?
Care e explicatia?

Sau au vanzari prea mari si ii doare in pix de clientii potentiali din zona asta?

Sa fie sanatosi.
Vine ea criza si ii invata bunul simt si respectul fata de clienti!
Nu știu, doar pe cei din zonă cred că îi interesează. Nu sunt ilfovean, deci...

Edited by Vlad_22, 01 August 2021 - 15:06.


#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

 gmowner, on 11 iulie 2021 - 02:35, said:

Stie cineva de ce toate aceste minunate firme de livrare nu livreaza in Ilfov, de la restaurantele mari si fast food-urile mari din Bucuresti?


Sunt multe motive pentru care o firma nu ar avea restaurantul X sau acoperire in zona Y.

Mai ales cu chain-urile gen KFC/ PH/ TB.

Nu e usor sa le pui pe platforma, sunt luni de negocieri si contracte foarte ciudate care uneori pot fi in dezavantajul platformei.

Pe langa asta se adauga disponibilitatea curierilor in zona. Curierii nu sunt angajati, sunt parteneri. Daca vor sa faca treaba, vor. Daca nu vor, nu vor. Si vara cam toata lumea nu vrea, pentru ca are altceva mai bun de facut cu timpul.

Cat despre altele, nu o sa vezi partenerii de flota (aia care tin livratorii) sau livratorii independenti sa isi cumpere masini speciale ca vrei tu livrare la 8km. De asta majoritatea platformelor au o arie rezonabila pentru fiecare restaurant.


Pe langa toate astea, daca nu esti in zona de livrare, nu o sa vina nimeni. Ajunge ala dupa o ora de pedalat chelea manzului la tine si apoi ce face? sta m$ie la soare? tre sa se intoarc in zona buna cu restaurante ca sa primeasca o alta comanda.

#17
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

 gmowner, on 11 iulie 2021 - 02:35, said:

Stie cineva de ce toate aceste minunate firme de livrare nu livreaza in Ilfov, de la restaurantele mari si fast food-urile mari din Bucuresti?

De exemplu vreau sa comand ceva de la KFC.
Au un restaurant pe Oltenitei.
Eu locuiesc in 1 Decembrie, Ilfov.

In maxim 30 de minute au ajuns. Pai stiu eu de cate ori am comandat in Piata Victoriei in Bucuresti si au venit intr-o ora, chiar o ora jumatate!

Nimeni, nici firmele specializate, nici ei in sistemul de livrari propriu, nu acopera aceasta zona.

Oare cand se vor destepta si civiliza managerii lui peste, care decid chestiile astea?

Adica ai au impresia ca fac mai mult de pe Oltenitei pana in 1 Decembrie decat pana pe Metalurgiei, Piata Sudului, sau o alta zona tipic aglomerata din Bucuresti, pe unde puii mei or mai livra?
Eu ma indoiesc.

Si chiar daca ar face putin mai mult, care ar fi problema?
Sa puna o taxa de livrare, o platesc, si cred ca nu sunt singurul!
In general in Ilfov stau oameni instariti (nu e cazul meu).

Se raceste mancarea?
Sa investeasca intr-o masina de livrari, care tine mancarea la cald. Cei care se ocupa cu catering, stiu la ce ma refer.
Si-ar scoate banii pe ea in 1-2 ani.

Oare cand se va civiliza natia asta?

Adica ce ii opreste pe bune sa livreze in zona asta?
Distanta nu, timpul nu, atunci ce?
Le e frica sa iasa din oras?
Au o ezitare ca ies din punct de vedere administrativ din Bucuresti (ca din zona metropolitana Bucuresti sigur nu ies).

Fac cacuta moale ca se merge cu viteza pe drumurile care ies din Bucuresti?

Care e treaba?
Care e explicatia?

Sau au vanzari prea mari si ii doare in pix de clientii potentiali din zona asta?

Sa fie sanatosi.
Vine ea criza si ii invata bunul simt si respectul fata de clienti!
Comanda direct de la restaurant, pizzerie etc. și vin cu livratorii lor, care sunt angajații lor, spre deosebire de curieri. Vrei Mc, KFC și altele, însă nu livrează în arealul tău, ghinion, asta e. În plus, câți livratori Glovo, Foodpanda, Tazz, Bolt, Takeaway etc. crezi că ți-ar veni ție, în Ilfov, să-ți livreze? Ei țintesc să facă mai multe comenzi, într-o zi, nu să piardă 2-3 ore, doar la o comandă, să-ți aducă ție burgherul, să-l infuleci. Ți-a explicat mai bine colegul de mai sus. Îți convine, bine, nu, iar e bine.

Edited by Vlad_22, 02 August 2021 - 00:39.


#18
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 13.02.2015
Nu ati reusit sa ma convingeti.
Argumentele voastre nu stau in picioare si nu se ridica la nivelul argumentelor aduse de mine.

Imi mentin parerea.

P.S. Unii parca prea ati sarit ca arsi. Nu cumva lucrati in domeniu?

P.P.S. Nu cred ca mai dureaza mult pana cand un antreprenor va exploata aceasta nisa de afaceri!

P.P.P.S. Se fac 30 de minute dus-intors, nu 2-3 ore.
Pot pune taxa de livrare 20-30 de lei la comenzi sub 200 de lei, comanda minima 100 de lei, si livrare gratis la peste 200 de lei.
Pretul produsului in restaurant (ex. un hamburger la Mc), include la costuri salariul celui care serveste, chirie si alte cheltuieli spatiu, etc.
La livrare astea nu mai exista, dar se inlocuiesc cu salariu sofer, carburant, costuri achizitie si intretinere masini.

E un pic mai mare costul la livrare fata de servire in magazin, dar se acopera din taxa de livrare propusa.

Pentru comenzi mai mari de 200 de lei se poate scoate taxa de livrare, pentru ca este ca si cum ai avea mai multe comenzi, mai mici, cu suma adunata = 200+ lei.
Adica ca si cum nu mi-ai livra doar mie, ci si altora. Adica nu te-ai deplasa doar pentru mine.
Dar de fapt tu imi livrezi doar mie si astfel consumi mai putin carburant si timp.

Mai au romanii de invatat pana sa stie sa faca afaceri!

Edited by gmowner, 02 August 2021 - 02:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate