Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Primesc SMS-uri dbuioase inca de la activarea unei cartele prepay cu nr.

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Am laut pe data de 30 iunie o cartela prepay cu numar nou del a Vodafone, am oferta de 50 GB inclusa dar nu asta e problema. PRoblema e ca aceasta cartela este refolosita cu toate ca era sigiliata din cate am vazut? De ce? Simplu. Inca de la activarea ei dupa 1 minut am inceput sa pRimesc obsedant mesaje zilncie de la diferite numere de telefon si degeaba le blochez pentru ca primesc de la numere diferite sms-uri privind o comanda AVON care nici macar nu am facunt-o (posibil persoana care a avut aceasta cartela inainte) Nu am tangente cu AVON si cu Cycle Romania. Priemsc cam 1/2 mesaje pe zi.
Iata mesajele care le primesc.

VOi ce parere aveti? Sunt convins ca nu ati experiementat asta.
Am fost la Vodafone au spus lejer cu zabete pe fata ca nu pot sa-mi dea o alta cartela gratis ci trebuie sa platesc pentru ea si sa-mi returneze crediul pe noul numar.
Am sunat si la acel numar din reteua Tlekeo dar nimic  mi se inchide apelul.
Nu am avut nici o treaba cu compania AVON  si cu Cycle Romania dar uite ca inca de la activarea ei primesc mesaje privind acea comanda.
[ https://s8.postimg.cc/7ma75gs91/Screenshot_20180711-193111.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by knight28, 11 July 2018 - 18:32.


#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Pai suna la 021..... si lamureste-te cu aia ;)
Nu le dai tu numele primul, intrebi frumos pe cine cauta ei, le dai doar numarul de telefon.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Si tu ce credeai? Ca nu se reutilizeaza numerele? Plaja de numere alocata unui operator e limitata.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001

View Postknight28, on 11 iulie 2018 - 18:29, said:

Priemsc cam 1/2 mesaje pe zi.
Pentru jumatate (1/2) de mesaj pe zi, iti faci probleme?
Dezactiveaza notificarile pt SMS-uri si ai scapat de stress.

#5
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
S-a inventat blocarea smsurilor, a apelurilor etc.

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
Aia garantat ruleaza cartele diferite, degeaba te chinui cu blocarea. Daca vrei sa scapi, ori arunci cartela, ori platesti datoria.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Se mai intampla, o fi pt cel care a avut candva acel numar. De regula, cand cineva renunta, numarul era pastrat un an, abia dupa se aloca unei noi cartele. Cum e criza, se tin f putin.

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Si eu am patit asa, dar eu primeam apeluri de la Provident Posted Image . Dupa ce le-am zis de 2-3 ori ca nu sunt persoana pe care o cauta si ca nici macar nu sunt din acelasi judet cu persoana aia, m-au lasat in pace. Poti suna la acel nr. si sa le zici sa inceteze cu sms-urile daca te deranjeaza asa mult.

#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Posttrollerul_de_serviciu, on 11 iulie 2018 - 18:37, said:

Pai suna la 021..... si lamureste-te cu aia Posted Image
Cu tuta de Andreea nu te lămurești niciodată.

#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Hmmm, nu poti sa treci de robot ?!

#11
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cartelele se reintroduc in circuit dupa anulare .Pe mine m-au sunat diversi un an de zile, sa vorbeasca cu Zoli ! Ajunsesem sa ii cunosc pe toti de acum .Niciodata n-am aflat cine e Zoli, dar de buna seama era cineva cu multi cunoscuti ! Posted Image

#12
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Bai oameni buni va multumesc mult. Am sunat la AVON mi s-a comunciat ca o cifra s-a gresit la nr. meu. Mi s-a spus si numele acelei fete/femei  care a comandat Nu dau nume au gresit o cifra si mi-au spus ca ar fi sters acum e ok. Dar sa vedem ce rezerva maine poimaine. NU stii nicidoat in Romania ce se poate intampla.
Va multumesc tare mult pentru mesaje si intelegere sunteti tari. Sa vedem daca maine voi mai primi la fel mesaje.

View Postslai, on 11 iulie 2018 - 18:43, said:

Aia garantat ruleaza cartele diferite, degeaba te chinui cu blocarea. Daca vrei sa scapi, ori arunci cartela, ori platesti datoria.
DE ce sa paltesc eu datoria daca eu nuam tangente cu AVON niciodata si cu firme din acestea, si chiar daca as fi avutt mi-as fi platit datoriile. Mi s-a spus acea persoana cum se numeste. Ar insemna sa fiu regele prostilor de pe terra sa platesc eu datoria unei fete/femei care nu a platit-o. Sas vedem acum ce vor raspunde cei de la Cycle Romania.

Edited by knight28, 11 July 2018 - 18:57.


#13
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Iti spun eu ce sa faci: fii baiat gentil si plateste datoria facuta de aia ce au avut numarul inaintea ta, cei de la Cycle o sa fie fericiti ca si-au luat banii si n-o sa-ti mai trimita SMS-uri decat, poate, de recunostinta. :P Asa, ai facut mai multe fapte bune si mai multi oameni fericiti. Nu merita?

#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostGingisHan2015, on 11 iulie 2018 - 18:52, said:

Cartelele se reintroduc in circuit dupa anulare .
Perioada de carantină parcă era 6 luni.
Helperul Vodafone ar putea face lumină, dacă nu doarme pe el.

#15
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018

View PostKlaudio, on 11 iulie 2018 - 18:56, said:

Iti spun eu ce sa faci: fii baiat gentil si plateste datoria facuta de aia ce au avut numarul inaintea ta, cei de la Cycle o sa fie fericiti ca si-au luat banii si n-o sa-ti mai trimita SMS-uri decat, poate, de recunostinta. Posted Image Asa, ai facut mai multe fapte bune si mai multi oameni fericiti. Nu merita?

De ce, are fata de fraier?

#16
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postaproape40, on 11 iulie 2018 - 18:59, said:


De ce, are fata de fraier?
Tu chiar nu ai simțul umorului?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postericmario, on 11 iulie 2018 - 18:48, said:


Cu tuta de Andreea nu te lămurești niciodată.
Doar că nu are nicio legătură numărul recuperatorilor către care a fost îndrumat în acel sms cu cel al Vodafone.

#18
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postknight28, on 11 iulie 2018 - 18:29, said:

"PRoblema e ca aceasta cartela este refolosita cu toate ca era sigiliata din cate am vazut?"
Cartela este noua, numarul este vechi, probabil sa fi apartinut vreunei persoane care nu si-a platit datoriile deci se poate si mai rau de atat Posted Image
Ce poti face? Sa suni la Cycle Romania si sa le spui sa scoata numarul respectiv din baza de date a lor, cu motivul urmator: numarul nu mai apartine mai apartine celui care are datori, fa o sesizare  cu numar inregistrare la ei si daca spun ca nu vor sa sterga numarul din baza de date, spune-le ca ii dai pe mana Autoritatii Naționale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal (anspdcp)

Edited by stlk, 11 July 2018 - 19:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate